Pytanie w sprawie kolumny działającej na różnych wysokościach

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
Legion
-#Admin
-#Admin
Posty: 1870
Rejestracja: 2009-01-24, 11:03

Re: Pytanie w sprawie kolumny działającej na różnych wysokościach

Post autor: Legion » 2017-09-20, 20:00

maria-n pisze:
2017-09-20, 10:32
...Tu najlepiej odnieść się do termometru o możliwie dobrej rozdzielczości. Choć są zdania że, wystarcza dobre powonienie czy doskonały smak! Ja osobiście w to nie wierzę. Jeśli chodzi o pomiar temp. za pomocą termometrów tkzw tablicowych - one się nadają co najwyżej do pomiarów temp. tablic szkolnych a, wykorzystywane są przez kolegów w procesach rektyfikacji -ZGROZA!...
Nie wiem, śmiać się czy płakać? :?
Wszyscy mnie widać oszukują chwaląc moje czyste i pozostałe trunki, nie chcą mi prawdy w oczy powiedzieć. :cry:
Może nie pamiętają, że praktycznie od zawsze używam termometrów "tablicowych" z rozdzielczością do 0,1 stopni C. :?:
Może jednak jest inaczej? Moje trunki są dobre pomimo tego że posługuję się termometrami ze szkolnych tablic.
Marian i Andrzej "w jedną dudkę dmiecie"
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Pytanie w sprawie kolumny działającej na różnych wysokościach

Post autor: magas » 2017-09-20, 20:17

Kolego maria-n zbyt daleko poszedłeś, chodziło mi o to, by wytłumaczyć koledze, że odbieranie przedgonu przez 5 godzin to strata czasu, do tego, by skorzystał na tym kolega, który ma w tym momencie kłopot, ale skorzystał tak, by wychodził mu dobry spirytus po pierwszym razie, dobry na tyle, na ile można zrobić dobry spirytus po pierwszym razie bez przerośniętych sposobów. Nie idźmy drogą, że odbieramy przedgon przez ponad 5 godzin z 25l nastawu, bo skończymy systemem kolegi Stratosa gdzie rektyfikacja będzie trwała 100 godzin. Napisał bym jak się prowadzi proces i odbiera przedgon, ale mi nie wypada, bo u mnie wódka czysta jest produktem ubocznym.

maria-n
100%
100%
Posty: 1365
Rejestracja: 2008-07-15, 14:52

Re: Pytanie w sprawie kolumny działającej na różnych wysokościach

Post autor: maria-n » 2017-09-20, 22:30

Kol. Legion dopiero po przeczytaniu Twojego postu zorientowałem się że, popełniłem błąd pisząc termometr tablicowy. Miałem na myśli takie okrągłe używane do odczytu temperatury w instalacjach CO. Widziałem ostatnio demonstrowaną na zdjęciu aparaturę wyposażoną w takie "cudo". Wybacz ale ja nawet nie wiedziałem że, te które Używacie są określane jako tablicowe. Dla mnie tablicowe to właśnie te okrągłe, które spotykałem w tablicach z aparaturą kontrolno-pomiarową w kotłowni którą z kolegami serwisowaliśmy (w czasie kiedy jeszcze pracowałem zawodowo) Jeszcze raz przepraszam!
Nie miałem na myśli dyskredytowania sprzętu jaki Posiadasz / cie.
Teraz do kol. magas; ja właśnie idę tą drogą i uważam ją za słuszną. Nie tracę czasu, bo to odbywa się niejako przy okazji. Ostatnio rektyfikowałem 20l spirytusu w drugim przebiegu i w ciagu 12 godz odebrałem 0,6l przedgonu z głowicy oraz 0,2l z dolnego odbioru, którym odbieram następnie kropelkowo pogon. Zauważ że, w moim poście przedgon dzielę na wstępny, ten do skoku na głowicy (trwa to z reguły ok. 2 godz z 65l nastawu) i końcowy w czasie odbioru z OOB.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Pytanie w sprawie kolumny działającej na różnych wysokościach

Post autor: magas » 2017-09-20, 23:04

Właśnie o to mi chodziło, wiedziałem, że Ty odbierasz przedgon dość długo i dlatego chciałem by się wypowiedział ten co to robi długo, bo mamy kolegów co robią super czystą, a stabilizacja trwa 15 minut, max 30, ale nie chiałem OLO69 wywoływać do tablicy, bo 15 minut to na jego sprzęcie, a tu chodzi, by było dobrze dla innych.Wracając do tematu, odbierasz powolutku przedgon w 2 godziny z 65l, w dalszą część się nie zagłębiam, bo to chodzi, o kolegów co raczkują w czystej.

symul
20%
20%
Posty: 24
Rejestracja: 2013-10-02, 17:38
Lokalizacja: Pogórze Dynowskie

Re: Pytanie w sprawie kolumny działającej na różnych wysokościach

Post autor: symul » 2018-08-21, 21:36

fuutro pisze:
2017-09-05, 23:42
Witam
Spróbuj połączyć to jak na obrazku w załączniku. Kabel siłowy jak będzie miał żyły 4*2,5mm^2 to wystarczy.
Wewnątrz skrzynki możesz spokojnie robić połączenia przewodami o żyłach 1,5mm^2. Jak zauważysz, masz do grzałek do wpuszczenia 7 żył, mogą to być pojedyncze żyły 1,5mm^2 np wyprowadzone ze skrzyneczki w dławiku (taki jak w obudowie grzałki) upakowane w peszlu np samochodowym albo zwyczajnie razem puszczasz trzy kable 3*1,5mm^2 razem - tu kupisz sobie w dowolnym elektrycznym kabel o długości 3 razy tyle ile potrzeba od skrzynki do grzałek plus jakiś zapas - lepiej nie napinać kabla na jakimkolwiek odcinku - potem kabel na trzy równe części, dla każdej grzałki. Możesz też z nawet metr poświęcić na połączenia wewnątrz skrzynki jeśli musisz kupić przewody. Przewody PE łączysz i w skrzyneczce razem i w konektorze grzałki razem. Która grzałka to 1 a która 2 i 3 to już sobie sam dobież, wedle wygody czy jakoś pragmatycznie.
Mam nadzieję, że opisałem w miarę jasno.

Obrazek

Witam. Po dłuższym czasie nieobecności odświeżę trochę temat. Grzałkę mam podłączona tak jak kolega fuutro mi narysował jednakże teraz chciałbym zrobić tak żeby można było każda grzałkę podłączyć pod 230v osobno z racji tego że nie wszędzie mam siłę. I czy gdy wychodzi mi z kega wtyk siłowy to mogę zrobić sobie jakiś rozdzielacz w postaci gniazda siłowego i z niego wychodzące 3 wtyczki od poszczególnych grzałek pod 230 v?
Coś takiego jak poniżej w linku tylko zamiast wtyku siłowego to gniazdo i zamiast gniazd 230v to wtyczki?

[url]http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6737412637[url]

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
fuutro
101%
101%
Posty: 561
Rejestracja: 2014-02-26, 02:18
Lokalizacja: małopolska

Re: Pytanie w sprawie kolumny działającej na różnych wysokościach

Post autor: fuutro » 2018-08-22, 19:24

Modyfikacja jest możliwa ale NIE w 100% bezpieczna :!:

Jak chcesz sobie zrobić tak, że bez dłubania w puszce z przełącznikami i kablu zasilać wszystko z jednej fazy to da się - wtyczka jednofazowa najlepiej solidna i uczciwa, krótki kabel min 2,5mm^2 i gniazdo siłowe tak jak Ty masz 4-ro przewodowe. Neutralny do neutralnego wiadomo a fazowy z wtyczki do wszystkich trzech styków fazowych na raz.

I TERAZ DWIE WAŻNE UWAGI !!
1. Rozepnij w puszce mostek rozdzielający PEN na N i PE, poprowadź przewód ze styku ochronnego nowej wtyczki do PE w puszce. Może to głupkowato w wykonaniu brzmi ale tylko tak możesz uniknąć mogącej naprawdę źle się skończyć pomyłki. A jakiej? wystarczy, że faza będzie tam, gdzie myślałeś, że będzie neutralny. To rozwiązanie traci wadę przy pięciostykowym wtyku siłowym.

2. A co z wydajnością prądową obwodu? Zazwyczaj B16 pozwala na ok 3,5-3,6kW więc więcej nie włączaj.
Nie dowierzaj wszystkiemu co czytasz. Pozwól jednak swojej wyobraźni w to wierzyć. Wyobraźnia prowadzi własne życie równoległe do Twojego, realnego. Wyobraźnia może poszerzyć granicę świata.
M. Sandemo

symul
20%
20%
Posty: 24
Rejestracja: 2013-10-02, 17:38
Lokalizacja: Pogórze Dynowskie

Re: Pytanie w sprawie kolumny działającej na różnych wysokościach

Post autor: symul » 2018-12-13, 19:19

Przepraszam że tak późno, ale wyjechałem za granice i trochę odeszłem od tematu. Kolego gniazo mam na 5 bolców, tak jak we wcześniejszych postach się poprawiłem. Czyli mam rozdzielone N i PE. Po prostu chciałem to rozdzielić bo tylko w dwóch miejscach mam 400V i tak to musiałbym ciągnąć dość długi przedłużacz a nie wiem nawet czy to jest bezpieczne?

Mam pytanie odnośnie sterownika/regulatora mocy. Pomyślałem zamontować coś do regulacji mocy grzania,ale z drugiej strony może lepiej dołożyć trochę i mieć możliwość podpięcia sond oraz w przyszłości rozbudowania w bardziej zaawansowany sposób.
Znalazłem coś takiego jak sterownik Bolecki MSR-W, MSR-P do którego można podłączyć grzałki 230V lub 400V.
Jest jeszcze coś takiego jak SKNv3 tylko tu jest dość spora różnica cenowa.
Czy jeżeli kupiłbym któreś z tych urządzeń to bezpośrednio mogę do niego podłączyć swój wtyk 400V, czy muszę to jakoś przerabiać?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
elofura
101%
101%
Posty: 495
Rejestracja: 2014-07-03, 14:23

Re: Pytanie w sprawie kolumny działającej na różnych wysokościach

Post autor: elofura » 2018-12-19, 09:37

Najtańszy i najprostrzy sposób to regulator z allegro (wpisz: Profesjonalny regulator prądu spawarka prostownik) regulujesz potencjometrem. Tylko obudowe musisz sobie sam zrobić.
Każdy alkohol jest bardzo dobry, oprócz denaturatu, który jest tylko dobry.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości