Destylacja

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
cemik1

Post autor: cemik1 » 2010-10-05, 10:13

Jeżeli już nie chce się wam podmieniać naczynia na przedgony, to jest rozwiązanie mechaniczne zaproponowane przez Riku w książce "Designing & Building Automatic Stills"
Obrazek
Wielkością butelki i wysokością odpowietrzenia regulujemy objętość separowanych przedgonów. Reszta przelewa się do właściwego zbiornika.

Awatar użytkownika
mayss
10%
10%
Posty: 12
Rejestracja: 2010-09-19, 02:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mayss » 2010-10-05, 18:01

:idea: Witam mam pomysł na załącznik do alarmu żeby się nie przelało :brawo !Są w sklepach samochodowych takie korki z czujnikiem poziomu płynu hamulcowego :mrgreen: !Myślę że można by było zakupić nowy nie używany wygotować wykonać z boku otwór na rurkę i odpowietrzenie.Ma gwint więc może pasować do różnych pojemników.Ta beczułka na dole podnosi się jak ciecz idzie w górę i moze załączać cokolwiek co podłączymy.
Załączniki
korek z rurką.JPG

mani51
60%
60%
Posty: 223
Rejestracja: 2009-03-30, 18:59
Lokalizacja: ja jestem?

Post autor: mani51 » 2010-10-07, 11:42

zadziwiające jak ludzie lubią kombinować, ale chwała im za to :)
jeśli chodzi o odbiór przzedgonów to żadna mechanizacja nie zastąpi węchu i smaku i tym tylko się kieruję przy ich oddzielaniu podobnie jak pogony. Bo przecież obieranie na ilośc nie jest za dokładne.
sam natomiast myślałem kiedyś nad jakimś rozwiązaniem żeby ''coś'' dzieliło destylat w trakcie gotowania na możliwie najmniejsze porcje np 200ml każda do osobnego zbiorniczka i po wszystkim po koleji mozna by sprawdzić z którego nadaje sie do spożycia, z którego do następnego gotowania a z którego do kanału czy na podpałkę. Oczywiście im mniejsze porcje tym wieksza dokładnośc podziału. Teraz po przeczytaniu tego tematu a właściwie ostatnich kilku postów widzę że najlepszym rozwiązaniem byłoby szeregowe połączenie kilkudziesięciu urządzeń projektu Riku. Właściwie to teraz wystarczyło by mi 4 - 5 takich zbiorniczków do odebrania przegonów. Pierwsze 150 - 200 ml i tak odbieram przed ustabilizowaniem a właściwie w trakcie więc ''walka'' o wyłapanie dobroci rozgrywa sie w ciągu 400 500ml. Póżniej i tak przy korzystaniu z VM nic nie reguluję więc można podstawić na końcu tego szeregu zbiorniczków balonik 5l i zająć sie swoimi sprawami. Tylko jeszcze jakiś głośny alarm dający sygnał że temperatura skoczyła do góry bo wtedy zakrecam VM i odbieram pogony przez LM, które to pogony na początku wcale takie złe nie są a wręcz nie są to jeszcze pogony więc po przejściu na LM też można by podstawić podobny zestaw jak do przedgonów...ale się rozmarzyłem :P

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości