Głowica w modelu Aabratek - pytania o błędy

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
mcfinn
30%
30%
Posty: 36
Rejestracja: 2008-02-19, 23:00
Lokalizacja: zgierz

Głowica w modelu Aabratek - pytania o błędy

Post autor: mcfinn » 2009-05-30, 09:55

Witam cale Bractwo po dlugim okresie ciszy.Wczoraj stalem sie szczesliwym posiadaczem kolumny wg projektu kol.Aabratka.Przyznaje sie bez bicia ze z braku mozliwosci i umiejetnosci poprostu zamowilem caly sprzet w jednej ze zgierskich firm zajmujacych sie kwasowka.Mimo dostarczenia "specjalistom" schematow i zdjec pogladowych, walneli kilka bledow.Chcialbym zeby koledzy potwierdzili moje obawy.

foto 1-czy odleglosc zaznaczona na zdjeciu nie jest zbyt duza?Wydaje mi sie ze rurka odbioru powinna byc wspawana prawie ze na laczeniu kolanko-rura.czy te kilka centymetrow roznicy i jakies 25ml zalegajacych w glowicy nie beda stanowily problemu?

foto 2- pomijajac drobny detal ze rurka refluxu jest za krotka i bede musial dospawac maly kawalek zeby nie cieklo po sciance, rurka gdzie powinna byc czujka termometru jest zaslepiona,czy konieczne jest wywiercenie otworu na czujnik czy mozna uzyc np pasty przewodzacej cieplo?ktos kiedys wspominal o podobnym rozwiazaniu.co Koledzy radza?

foto 3- kiedy poprosilem o wykonanie wezownicy z rurki karbowanej, przyjmujacy zamowienie zrobil wielkie oczy i stanelo na zwyklej rurce z kwasowki.Zastanawia mnie czy zwoje nie sa zbyt rozciagniete.skok jest co 2cm, dlugosc calkowita 40cm. czy wydajnosc chlodnicy nie bedzie za mala czy tez da sie nadrobic wiekszym przeplywem wody?

Bede bardzo zobowiazany za pomoc.Pozdrawiam
Załączniki
glowica czesci.jpg
foto 3
reflux czujka.jpg
foto 2
glowica calosc.jpg
foto 1
Ostatnio zmieniony 2012-10-29, 20:57 przez mcfinn, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Aabratek
101%
101%
Posty: 1395
Rejestracja: 2006-02-05, 16:20

Post autor: Aabratek » 2009-05-30, 10:04

Ad.1 o ile ujście nie wystaje ponad powierzchnię wewnętrzną rury to spływające skropliny powinny wpadać od razu do otworu, ale nawet jeśli nie to te parę mililitrów więcej nie będzie aż tak mocno wpływać na minus

Ad.2 Pasta pomoże ale sama rurka ma tez swoją bezwładność - przynajmniej nie będzie problemów z uszczelnieniem czujnika :wink:

Ad.3 Troszkę mała :| większy przepływ to większe zużycie wody..., w tym przypadku można poczekać i zobaczyć jakie będą efekty - chyba że chcesz ją reklamować jako niezgodną z zamówieniem
... a Goździkowa przypomina - na ból głowy walnijcie klina !

Awatar użytkownika
mcfinn
30%
30%
Posty: 36
Rejestracja: 2008-02-19, 23:00
Lokalizacja: zgierz

Post autor: mcfinn » 2009-05-30, 10:11

@Aabratek
Wolalbym juz sie nie pokazywac w tej firmie.Calosc wykonania zajela im tyle czasu ze mialem ochote isc do izby handlowej.Ale widocznie zamowienia detaliczne sa tak traktowane:/
Za jakis czas moze wymienie wezownice na taka z rurki karbowanej.Po " jezdzie probnej" sie okaze:)
Ujscie wystaje ponad pow. wewnetrzna rury na jakies 2-3mm:/
Załączniki
foto4.jpg

redirys
70%
70%
Posty: 332
Rejestracja: 2007-09-17, 20:11
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: redirys » 2009-05-30, 19:49

Kolego zwróć też uwagę na korozję, wydaję mnie się, że niestety na spawach ją widać. Trochę żelu do trawienia powinno załatwić ten problem. To, że rurka powrotu wystaje to niestety w Twoim przypadku błąd, zwiększy Ci się niepotrzebnie "jeziorko". Co do rurki do termometru, jeśli jest cienkościenna to pół biedy, gorzej jak ma ściankę około 1mm, wtedy będziesz miał większą bezwładność wskazań. Moim zdaniem zastosowanie pasty termoprzewodzącej jest jak najbardziej wskazane.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" ... Stanisław Lem

Awatar użytkownika
mcfinn
30%
30%
Posty: 36
Rejestracja: 2008-02-19, 23:00
Lokalizacja: zgierz

Post autor: mcfinn » 2009-05-30, 20:29

@redirys
Tez mi sie ta korozja rzucila w oczy.Bede faktycznie musial sie jeszcze z ta glowica sporo pobawic z wytrawianiem:/ Moze jakos uda i sie spilowac ten naddatek rurki odbioru.
Dzieki wielkie za porady.

redirys
70%
70%
Posty: 332
Rejestracja: 2007-09-17, 20:11
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: redirys » 2009-05-30, 20:37

mcfinn pisze: Moze jakos uda sie spilowac ten naddatek rurki odbioru.
Uważaj z tym piłowaniem, ja jak piłowałem zwykłym pilnikiem to dopiero sobie bałaganu narobiłem. Dopiero po trzecim trawieniu zwalczyłem korozję.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" ... Stanisław Lem

Awatar użytkownika
mcfinn
30%
30%
Posty: 36
Rejestracja: 2008-02-19, 23:00
Lokalizacja: zgierz

Post autor: mcfinn » 2009-05-30, 20:39

:/ Czym najlepiej by bylo potraktowac ten wystajacy kawalek?

Awatar użytkownika
dastin
101%
101%
Posty: 347
Rejestracja: 2006-04-20, 16:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: dastin » 2009-05-30, 22:46

proponowalbym uciac odbior zaspawac i wykonac odbior przy samej dennicy ktora laczy kolano z obudowa wezownicy . a na marginesie to kolego taka glowice kpl z wezownica z rurki karbowanej wykonuje sie w okolo 10godz a nie kilku lub kilkunastu dni.

[ Dodano: 2009-05-30, 22:48 ]
jesli chcesz to poprawidz napisz do mnie na pw nie masz do mnie daleko poprawie ci to za ... wiadomo jaka walute
pozdrawiam

Awatar użytkownika
mcfinn
30%
30%
Posty: 36
Rejestracja: 2008-02-19, 23:00
Lokalizacja: zgierz

Post autor: mcfinn » 2009-05-31, 09:35

@dastin
Wielkie dzieki za ofiarowana pomoc.Kiedy juz bede mial chwilke czasu (przeprowadzka) poprosze kolege o pomoc.
Dla dowcipu powiem ze zamowienie na glowice + 2 odcinki rury z dospawanymi kolnierzami zlozylem....9 kwietnia.Odebralem 29 maja.No comments.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości