Nowa aparatura - proszę o wskazówki

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
wiking
100%
100%
Posty: 1419
Rejestracja: 2011-04-27, 01:52
Lokalizacja: Z międzyświatów

Post autor: wiking » 2013-12-18, 03:20

Szlumf pisze:
Osiągi mam nawet lepsze >97% jak mi się zechce zastosować wszystkie wskazówki z forum. Ze względu na czas zwykle poprzestaje na 96,5-96,9.
I jeszcze powiedz że zapach i smak ci odpowiada. :D Każdy z nas przerabiał zmywaki, i przynajmniej moje zdanie jest takie, że ze zmywaków zawsze wyrób ma ten specyficzny zapach i smaczek ,który jednym pasuje (bo lepszego nie pili) a innym nie. Co do postu franty to na jego ikonkę :dupa wystarczyło odpisać ze śmiechem :foch lub :pokey. Wiem że kolega jeszcze jest zagubiony, ale wyrobi się i też proszę nie jeździć po nim, każdy z nas kiedyś zaczynał przesadzał z wynikami i takie tam :lol: mało tego, każdy był dumny ze swojego sprzętu, czyż źle mówię?

[ Dodano: 2013-12-18, 03:27 ]
ps. Po co ten Akas tak się morduje, jak tu wszyscy mają 97% nawet na zmywakach, i na ch... komuś te sprężynki za taką kasę :nie_wiem :wallangry
Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.
— Napoleon Bonaparte

furman

Post autor: furman » 2013-12-18, 10:19

Koledzy i jedni i drudzy mają rację. Ci pierwsi co osiągnęli takie wyniki, upierają się bo tak im areometr wskazał. Ja przypomnę wam jak to było w moim przypadku. Też miałem na areometrze wyskalowanym 97 % pomiar temp. 20 ° C itp itd. Przekonany byłem że mam kurde mam. W końcu wysłałem do analizy i co wyszło:

http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=3518
w moim przypadku:Areometr pokazywał 97 %, a faktycznie 96 %
Mało tego podwyższyłem kolumne do 2,7 m wypełnienia sprężynkami i co marne 96,6 %

Zobaczcie na drugiej stronie pomiary Akas-a - fota 97 % ja byk, a rzeczywistość no niestety :( 96,8 %.

Skoro ktoś pisze że ma 97 % to bez badania się nie obejdzie :) Inaczej nikt nie uwierzy.

Co do "drugich" to również mają rację, bo wiedzą że próg prawdziwych 97 % przekroczyli tylko nieliczni na forum. Pomijając kolegów za wschodniej granicy.

A co do postów @franty. Franta jak to franta taki już jest. Jedni uważają to za zaletę inni za wadę.

maria-n
100%
100%
Posty: 1365
Rejestracja: 2008-07-15, 14:52

Post autor: maria-n » 2013-12-18, 12:16

Cześć
Panowie, spokojnie, bez emocji. Obrońcy kol. bleki, post przez niego napisany, to nie tylko dwa pytania na końcu. Pytania postawione bez jakiegokolwiek sensu, przez to, że kol. nie zadaje sobie trudu by posiąść wiedzę. On tylko CHCE jak najwięcej wiedzieć i to WY, macie mu to wszystko przekazać. To o czym pisze, to opisanie wykonanego procesu. Postawcie sobie pytanie; w jakim celu ktoś w temacie, który ma w sumie doradzać, pisze w ten sposób, że nie możliwa jest jakakolwiek pomoc, czy doradztwo. Co można jeszcze doradzić, gdy się osiąga 97% i ładnie pachnie? Jak Wiecie co zrobić żeby osiągnąć 98%, na opisanym sprzęcie, okazanym na zdjęciach i grzanym gazem, to bardzo proszę o wskazówki. Skorzystam i ja, będę za to, niezmiernie wdzięczny! Po co się w ogóle pisze:cyt. "kupiłem na A........." dla mnie, to jednoznaczne. Co kogo obchodzi, gdzie kto kupuje?! Czy miejsce zakupu, to parametr sprzętu? Jeżeli ktokolwiek myśli, że przeczyta ostatnich sześć czy osiem postów w danym temacie, kupi kawałek rury, postawi na gazie i to jest wszystko co trzeba wiedzieć, aby mieć wyniki. To ja mówię nie i mam do tego takie samo prawo, jak Wy do obrony kol. który, albo ewidentnie "ściemnia", albo jak to określił kol. franta, chcąc nie chcąc trolluje. Moje spojrzenie, na cały bałagan jaki tu powstał, jest taki. To WY Robicie kol. większą krzywdę, bo swoimi obrończymi postami, Utwierdzacie nie tylko jego, ale następnych użytkowników w przekonaniu - NIE MA POTRZEBY CZYTAĆ tylko PYTAJCIE. Problem w tym, że piszących od siebie jest coraz mniej. Widzę to, bo jestem od dawna na FORUM. Jeżeli będzie więcej PYTAJĄCYCH od piszących nowatorsko, to jak to FORUM dalej będzie się rozwijać? Owszem, niektóre odpowiedzi może były zbyt grubiańskie, sam posypuję głowę popiołem, ale generalnie, krytyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Na koniec; grubiaństwem może być forma w jakiej się przekazuje treści, ale też pytanie zadane w takim kontekście, z którego wynika lenistwo i wygodnictwo!
PS. Frustratem nie jestem, nie mam takiego powodu! Głowa mojej żony jest ok (znaczy, nieboląca jest)!

Szlumf
90%
90%
Posty: 629
Rejestracja: 2013-05-24, 00:54
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Szlumf » 2013-12-18, 14:29

maria-n pisze:Cześć
To WY Robicie kol. większą krzywdę, bo swoimi obrończymi postami, Utwierdzacie nie tylko jego, ale następnych użytkowników w przekonaniu - NIE MA POTRZEBY CZYTAĆ tylko PYTAJCIE.
Owszem, niektóre odpowiedzi może były zbyt grubiańskie, sam posypuję głowę popiołem, ale generalnie, krytyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Na koniec; grubiaństwem może być forma w jakiej się przekazuje treści, ale też pytanie zadane w takim kontekście, z którego wynika lenistwo i wygodnictwo!
PS. Frustratem nie jestem, nie mam takiego powodu! Głowa mojej żony jest ok (znaczy, nieboląca jest)!
Z ta krzywdą to chyba lekka przesada. Przy 94000 postów na Forum i kiepskiej wyszukiwarce (ja nie pojmuję jej logiki) nie widzę nic złego w zadawaniu pytań. Niestety zamiast wskazówek gdzie szukać najczęstszą odpowiedzią jest "poszukaj se leniu" w mniej lub bardziej grubiańskiej formie. Ja jak nie mam nic do powiedzenia to milczę.
Że krytyka nie szkodzi to się zgadzam ale zachowajmy odpowiednią formę. Już parę razy zetknąłem się tu z chamskim gnojeniem ludzi. Żeby było zabawniej gnojący nie zawsze mają rację.
A pytanie kolegi Bleki moim zdanie było tylko pretekstem do pochwalenia się osiągami. Doskonale pamiętam euforię w jaką wpadłem gdy zobaczyłem 95% przy pierwszym użyciu swojej maszynki i chęć pochwalenia się tym całemu światu.
wiking pisze: I jeszcze powiedz że zapach i smak ci odpowiada. :D Każdy z nas przerabiał zmywaki, i przynajmniej moje zdanie jest takie, że ze zmywaków zawsze wyrób ma ten specyficzny zapach i smaczek ,który jednym pasuje (bo lepszego nie pili) a innym nie. Co do postu franty to na jego ikonkę :dupa wystarczyło odpisać ze śmiechem :foch lub :pokey. Wiem że kolega jeszcze jest zagubiony, ale wyrobi się i też proszę nie jeździć po nim, każdy z nas kiedyś zaczynał przesadzał z wynikami i takie tam :lol: mało tego, każdy był dumny ze swojego sprzętu, czyż źle mówię?

[ Dodano: 2013-12-18, 03:27 ]
ps. Po co ten Akas tak się morduje, jak tu wszyscy mają 97% nawet na zmywakach, i na ch... komuś te sprężynki za taką kasę :nie_wiem :wallangry
Aktualnie mi nie odpowiada chociaż jest pijalne. Ale to chyba wina wsadu (cukrówki) a nie zmywaków. Gdy przerabiałem kiepskie wino jabłkowe to było super choć na zmywakach.

Dla mnie Franta przekroczył granicę żartu a na chamstwo zwykłem reagować.

Z dumy ze sprzętu itd. w pełni się zgadzam a kolega AKAS jest dla mnie niedościgłym wzorem i oby dalej prowadził swoje doświadczenia. Może dzięki niemu te 97% będzie mniej kłopotliwe w uzyskaniu.

maria-n
100%
100%
Posty: 1365
Rejestracja: 2008-07-15, 14:52

Post autor: maria-n » 2013-12-18, 15:22

Kol. Szlumf
Napisałeś, że nie widzisz problemu, z zadawaniem pytań. Ja też, ale jak pytanie postawione jest merytorycznie. Dotyczy jakiejś konkretnej sprawy. Pytania zadawane tylko dlatego, że nie chce się sięgać w głębsze zasoby Forum, np. takie jakie kol. bleki zadał, "czy rozcieńczać 97% " to moim zdaniem można z powodzeniem "wygooglować". Jak się zdaje, Forum winno służyć też, do uprawiania DYSKUSJI, a temat który interesuje danego użytkownika, chociaż przeczytany od dechy do dechy. W kontekście większości pytań, które na przestrzeni choćby ostatnich dwóch lat, Tu zostały postawione, bynajmniej ja tego nie dostrzegam. Może jestem już za tępy? Nie pasuję do obecnego grona? Z drugiej str. jestem TU już blisko 6 lat, jak Znajdziesz w moich postach, a wszystkie są dostępne, choćby 3 pytania, to wysyłam Tobie butelkę 96+.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez maria-n, łącznie zmieniany 1 raz.

isaf
0%
0%
Posty: 4
Rejestracja: 2013-11-10, 22:09
Lokalizacja: Żernica/Gliwice

Post autor: isaf » 2013-12-18, 23:31

Witam wszystkich też jestem nowy na forum. Z tego co widzę to ja sobie jeszcze poczytam. Pozdrawiam i przy okazji życzę Wesołych Świąt i miłej degustacji naszych wyrobów. :D :D :)

Awatar użytkownika
bleki
0%
0%
Posty: 6
Rejestracja: 2013-12-16, 09:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bleki » 2013-12-18, 23:41

Dziękuję wszystkim za słowa krytyki: tej bardziej moce i te żartobliwe.
Dziękuje również wszystkim za słowa obrony itd.

Wg mnie jeśli jest się kimś nowym w danej społeczności i zadaje się jakieś pytanie czy opisuje swoje doświadczenia to chyba łatwiej napisać komuś kilka wskazówek czy odesłać do odpowiedniego tematu, postu (dotyczy znawców tematu, forum: co mają "miliony postów").
Skoro czegoś nie wiem i o coś pytam, czy też źle coś robię to nie z lenistwa czy niechęci.
Robię to z braku umiejętności czy też z zupełnej nieznajomości dziedziny.
Także może niewłaściwie poruszam się po forum.

Czy każdy z kolegów którzy mnie "ostro krytykowali" zaraz po urodzeniu potrafił chodzić ?
Czy matka nabijała się z niego za każdy źle postawiony krok ?
Podobnych przykładów mógłbym namnożyć tutaj wiele. Na starych wyjadaczy będzie miało to taki sam wpływ jak "zorza polarna na miesiączkowanie pingwinów".
Wg mnie na forum ceni się wskazówki porady itd. Nie każdy jest bystry i "do przodu jak WY".

Dziękuje za poświęcony mi czas i uwagę
Jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bleki, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie pij za kierownicą - stukniesz kogoś i sobie rozlejesz :-)

maria-n
100%
100%
Posty: 1365
Rejestracja: 2008-07-15, 14:52

Post autor: maria-n » 2013-12-19, 00:29

Cześć
Teraz to na prawdę ostatni post. Miałem nie pisać, ale po poście kol. bleki poczułem się jak oprawca jaki. Napiszę tak; kol. nie Rób z siebie męczennika. "Pokaż, że Masz jaja" i udowodnij, że to ja Ciebie źle oceniłem. Zaskocz Forum "czymś", a pochylę przed Tobą czoła! To przecie, nie jest Forum dla grzecznych chłopców, co próbują robić wodę sodową! Zapewniam, wiem jak się wymawia słowo PRZEPRASZAM!
Ostatnio zmieniony 2013-12-19, 09:21 przez maria-n, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2013-12-19, 09:11

Bleki.
Zawartość procentowa alkoholu.
Kup w sklepie 200 ml. spirytusu, w drugą buteleczkę wlej swój wyrób, pozostaw na 24 godziny w miejscu o stałej temperaturze około 20 stopni. Zmierz obie próbki. Podziej się z nami wynikiem.
Smak.
Rozcieńcz próbkę do 20% wodą o temperaturze 30 stopni. Sprawdź węchem i smakiem. Daj do powąchania i posmakowania znajomemu. Podziel się z nami wrażeniami.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
jacus88
20%
20%
Posty: 21
Rejestracja: 2007-11-08, 22:11
Lokalizacja: KOSTA

Post autor: jacus88 » 2014-02-10, 12:10

Witam mam pytanko kumpel chce cos takiego kupic ja nie jestem do tego przekonany moze ktos pomoze podpowie czy warto to kupic http://zapodaj.net/3d71cf0c2216c.jpg.html . Bo chodzi mu o cos z mala kolumna ,malo miejsca w domu a jest nowy z gory wielkie dzieki
Ostatnio zmieniony 2014-02-10, 13:40 przez jacus88, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: zbyszko » 2014-02-10, 23:05

jacus88 pisze:Bo chodzi mu o cos z mala kolumna...
:shock: a gdzie Ty tu widzisz "małą kolumnę" :?:

Tu masz odpowiedź na swoje pytanie.
czytam nie pytam

Awatar użytkownika
jacus88
20%
20%
Posty: 21
Rejestracja: 2007-11-08, 22:11
Lokalizacja: KOSTA

Post autor: jacus88 » 2014-02-13, 17:54

zbyszko pisze: :shock: a gdzie Ty tu widzisz "małą kolumnę" :?:

Tu masz odpowiedź na swoje pytanie.
Dzieki za info a moze polecisz cos ale z mala kolumna czy mala niema sensu (slabe wyniki)?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez jacus88, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: zbyszko » 2014-02-13, 22:59

A spójrz no na mój avatar, czy widzisz tam wróżkę :?:
Na pewno krótka rura będzie lepsza od odstojników.
Jeżeli chcesz dostać konstruktywną odpowiedź, musisz "wylać żółć" co Ci leży na wątrobie wtedy można będzie radzić.
czytam nie pytam

qjunior
0%
0%
Posty: 1
Rejestracja: 2014-02-19, 22:46

destylacja

Post autor: qjunior » 2014-02-23, 21:17

Witam

Jestem tu nowy, mam pytanko co do destylacji, widziałem już różne sprzęty do destylacji w klasie od małego fiata po ferrari, ja mam prosty destylator zrobiony z konwi od dojarki i do tego dekiel z odstojnikiem, wszystko z kwasówki + szklana chłodnicę, nurtuje mnie jedno i proszę o poradę, w tym zwykłym destylatorze wszystkie syfy idą do odstojnika 1 lub 2, i ten syf od czasu do czasu usuwam przez kranik w odstojniku, natomiast w destylatorach z refluksem zewnętrznym czy wewnętrznym pomimo jakiejkolwiek wysokości kolumny, z różnym wypełnieniem, wszystkie syfy wracają do zbiornika z zacierem i tak na okrągło, jakie jest Wasze zdanie na ten temat, dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez qjunior, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: destylacja

Post autor: zbyszko » 2014-02-24, 00:25

qjunior pisze:Witam

Jestem tu nowy,
Ja w zasadzie też :twisted: , tylko ja już wiem na czym polega różnica pomiędzy Twoją destylacją a rektyfikacją .
Jeżeli będziesz miał chwilę,to proponuję zajrzeć do Naszej wszecnicy wiedzy , a w szczególności tutaj .
To powinno rozwiać Twoje wątpliwości.
czytam nie pytam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości