Charakterystyka mocy - Pamel

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: laurentp » 2013-10-03, 20:17

andrzejg11 pisze:...Ja aktualnie raczej preferuję coraz większe znaki na wyświetlaczu :)...
Geometrycznie większe 2x16 nie przeczy temu co robię :)

Film: 4 linie (w tym 1 "ważna") na LCD 2x16
[EDIT] "dobre" - 2h od wrzucenia 12sek filmu i "nie został jeszcze skonwertowany"...

[EDIT2] zmiana lokalizacji filmu: http://www.laurentp.republika.pl/temp/MOV00080.3gp

Myślę jeszcze nad scrollowaniem poziomym.

[EDIT3] Andrzeju, w czym programujesz AVRy? Bascom? avr-gcc? Pascal? Coś innego? [ja teraz przechodzę z bólem na gcc ;P]

Jutro/pojutrze "ruszam do walki" z DS18B20... (w Bascomie mam opanowany, czas na gcc)

DulfLingren
50%
50%
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-20, 14:08
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: DulfLingren » 2013-10-04, 19:23

A dlaczego mówicie o regulacji potencjometrem przez operatora?
PRD3W+ ma sterowanie automatyczne czyli ARC - na podstawie
pomiaru przez czujkę temp. utrzymuje kolumnę na progu zalania,
zwiększając moc grzania lub ją obniżając, też otwiera lub zamyka zawór
destylatu- kierując odpowiednią ilość destylatu poprzez refluks z powrotem do kolumny lub opróżnia 'jeziorko' albo jedno i drugie tak, żeby było cały czas 96,6%. Ręczne ustawianie mocy jest potrzebne tylko przy rozruchu,
potem przechodzi się na automat. Ładnie puszcza przedgon, potem stabilizuje,
a następnie przeprowadza cały proces. Wystarczy tylko zmieniać naczynia...
Na chwilę obecną uważam go za dobry regulator.
"..wypijesz jedno ,drugie piwo -pojdziesz trochę krzywo...a po gorzale wcale..."

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: laurentp » 2013-10-04, 21:11

DulfLingren pisze:A dlaczego mówicie o regulacji potencjometrem przez operatora?
...
Na chwilę obecną uważam go za dobry regulator.
Bo niektórzy chcą lub muszą prowadzić proces ręcznie, regulując samemu moc itp.

A czasy "jedynie słusznych" rozwiązań już były, teraz mamy wiele możliwości ;P.

[ Dodano: 2013-10-04, 22:12 ]
andrzejg11 pisze:...Kol @Laurent zadeklarował, że jest w stanie taki program wykonać i chwała mu za to.
Podobnie należało zwrócić uwagę. że projektowany układ przez Kol @Laurenta jest nie do końca bezpieczny ze względu na możliwość porażenia i to należy poprawić...
Myślałem o stablicowaniu funkcji linearyzującej w 100/256/512 krokach. Stracimy odrobinę rozdzielczości, ale 1 czy tym bardziej 0.5% chyba jest wystarczające?

A bezpieczny będzie... jak *każdy* ściemniacz dostępny na rynku (z "normalnych"), TEŻ mają fazę na elektronice, ale tak samo jak ja planuję, są zamknięte w plastiku... (poza radiatorem, ale jest izolowany, jak ktoś będzie chciał "2 warstwy gumy" to może uziemić ;P)

@grgranatt: kolego, to jest, z definicji forum DYSKUSYJNE, a dyskusja ma to do siebie, że nie trzyma się w 100% tematu początkowego...

[EDIT] dodałem wykres.

[EDIT2] dodałem wykres funkcji linearyzującej, któryś z kolegów może sprawdzić? (wzorek na kąt w stopniach od mocy w % wyszedł mi taki: kąt=(ASIN(SQRT(moc)/10)*4)/PI()*90.
Załączniki
calka_1_wykres_mocy.pdf
Wykres mocy przy sterowaniu fazowym, teoretyczny i zdjęty z aktualnej wersji mojego sterownika.
(24.52 KiB) Pobrany 112 razy
calka_1_wykres_f_odwr.pdf
Wykres funkcji linearyzującej sterowanie fazowe.
(32.71 KiB) Pobrany 36 razy

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: laurentp » 2013-10-08, 01:25

A tu z książki (ktoś mi znalazł):

[ Dodano: 2013-10-09, 22:09 ]
Citizen Kane pisze:Postanowiłem pomierzyć jeden z regulatorów firmy Pamel...
Mierzyłeś I prąd I napięcie? Albo w stałej temperaturze grzałki?

Czy w trakcie "normalnego" procesu? (bo tu się zmieni Rgrzałki z temperaturą, niewiele, ale zawsze).
Właśnie, czy mogę poprosić kolegów o pomiary: na początku w środku i na końcu odbioru? Tcieczy + Rgrzałki?
Załączniki
str4.pdf
(78.36 KiB) Pobrany 46 razy
str4.pdf
(78.36 KiB) Pobrany 64 razy

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości