Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
robert4you
80%
80%
Posty: 432
Rejestracja: 2016-04-01, 10:24

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: robert4you » 2017-10-28, 23:12

Dzięki legion

Akurat ja jeżdżę Mercedesem, ale super dokładnego pomiaru temperatury w kegu nie potrzebuje.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
==================================================
Moja wersja sterownika forumowego - sterowanie kolumny telefonem:
http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?f=11&t=6419

UWAG: Potrzebujesz sterownika lub termometru , napisz PW !!!

włoch
20%
20%
Posty: 20
Rejestracja: 2017-06-05, 20:54

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: włoch » 2017-10-28, 23:18

Dziwny jest ten wpis jednego z naczelnych wiodącego i będącego w awangardzie forum o tematyce alkoholowej. Jestem przekonany, że to tylko taki lapsus.
Idąc jednak tym tokiem rozumowania to po co w ogóle przesiedliśmy się na kolumny z głowicami i obniżonymi odbiorami, a także z buforem stabilizującym skoro będąc świadomymi tego co wlewamy do baniaka i świadomymi tego co to jest rektyfikacja możemy uzyskać identyczne wyniki nawet na zwykłych CM'ach.
Przekonywanie innych o nie stosowaniu nowinek, bo można sobie bez nich spokojnie poradzić jest raczej dyskwalifikujące.
Stosowanie nowinek i rozwijanie warsztatu moim zdaniem jest obowiązkiem hobbysty i jednocześnie głównym motorem tego że sztuka rektyfikacji okresowej w warunkach domowych została wyniesiona na tak wysoki poziom.
Czego świadectwem jest ogrom wiedzy zgromadzonej na tym forum.

Awatar użytkownika
robert4you
80%
80%
Posty: 432
Rejestracja: 2016-04-01, 10:24

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: robert4you » 2017-10-28, 23:20

Czy to do mnie?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

==================================================
Moja wersja sterownika forumowego - sterowanie kolumny telefonem:
http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?f=11&t=6419

UWAG: Potrzebujesz sterownika lub termometru , napisz PW !!!

Awatar użytkownika
Legion
-#Admin
-#Admin
Posty: 1870
Rejestracja: 2009-01-24, 11:03

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: Legion » 2017-10-28, 23:21

maria-n pisze:
2017-10-28, 23:11
...Czepiasz się. Co za różnica 1,2/1,7 czy 2,2 st. Błąd jest błąd i basta! Jednym to przeszkadza innym nie i ja to szanuję. Nawiasem mówiąc. Są Mercedesy i są inne samochody. Jednym i drugim można dojechać do celu, to po kiego kupują Mercedesa?
Fakt czepiam się bo Twoje wypowiedzi godzą także we mnie. Zgodzę się że błąd to błąd i to jest fakt ale czemu od razu zawyżasz np. na 1,2/1,7 czy 2,2 st?
Czy częściej np. nie będzie to 0,1 czy 0,2 st?
Wtedy cały pomiar ciśnienia to jak samochód autonomiczny, gdzie frajda z jazdy może lepiej wybrać komunikację miejską?
robert4you pisze:
2017-10-28, 23:20
Czy to do mnie?...
Nie to do mnie. :D
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

Awatar użytkownika
robert4you
80%
80%
Posty: 432
Rejestracja: 2016-04-01, 10:24

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: robert4you » 2017-10-28, 23:25

No ok
Ja ciągle mam frajdę jak mogę przeprowadzić proces na kolumnie bez termometrów.
To jest dopiero fan

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

==================================================
Moja wersja sterownika forumowego - sterowanie kolumny telefonem:
http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?f=11&t=6419

UWAG: Potrzebujesz sterownika lub termometru , napisz PW !!!

Awatar użytkownika
Legion
-#Admin
-#Admin
Posty: 1870
Rejestracja: 2009-01-24, 11:03

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: Legion » 2017-10-28, 23:26

włoch pisze:
2017-10-28, 23:18
...Przekonywanie innych o nie stosowaniu nowinek, bo można sobie bez nich spokojnie poradzić jest raczej dyskwalifikujące...
Ja nikogo nie odwodzę od stosowania nowinek, polecam nawet każdemu próbować i poznawać nowe.
Nie podoba mi się przekonywanie że bez stosowania danej nowinki się nie da....
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo


Awatar użytkownika
Legion
-#Admin
-#Admin
Posty: 1870
Rejestracja: 2009-01-24, 11:03

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: Legion » 2017-10-28, 23:31

Sugerujesz zatem, że gdy mój termometr w kegu pokazuje 100 stopni C, a ja kończę proces to mam dopiero 98 stopni i jeszcze ponad dwa litry do odebrania i tego nie rozpoznaję po pracy kolumny?
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

czytam
70%
70%
Posty: 340
Rejestracja: 2016-05-17, 22:00

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: czytam » 2017-10-28, 23:33

robert4you pisze:
2017-10-28, 23:25
Ja ciągle mam frajdę jak mogę przeprowadzić proces na kolumnie bez termometrów.
To jest dopiero fan
Jest to całkiem możliwe. Tylko na podstawie obserwacji co się dzieje w buforze.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: magas » 2017-10-28, 23:34

Nie rozpędzajcie się tak, bo to fajny temat jak zrobić super termometr w cenie litra i mieć połączenie przez wi fi, a teraz temat się rozwija jak bym czytał opis kolumny miedzianej u jednego sprzedawcy, gdzie wszystko jest prawdą, ale ta prawda jest zmanipulowana, jak i porównania które teraz piszecie. Po co wam była dokładność 0,01 w poprzednich sterownikach, skoro przekłamywały przez ciśnienie o 2 stopnie, teraz to ja piszę prawdę manipulując faktami, by pokazać wam, że to łatwe, mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi.
Ostatnio zmieniony 2017-10-28, 23:56 przez magas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
robert4you
80%
80%
Posty: 432
Rejestracja: 2016-04-01, 10:24

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: robert4you » 2017-10-28, 23:34

Dokładnie

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

==================================================
Moja wersja sterownika forumowego - sterowanie kolumny telefonem:
http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?f=11&t=6419

UWAG: Potrzebujesz sterownika lub termometru , napisz PW !!!

Awatar użytkownika
Legion
-#Admin
-#Admin
Posty: 1870
Rejestracja: 2009-01-24, 11:03

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: Legion » 2017-10-28, 23:36

magas pisze:
2017-10-28, 23:34
...Po co wam była dokładność 0,01, w poprzednich sterownikach, skoro przekłamywały przez ciśnienie o 2 stopnie...
Brawo, nie umiałem tego tak dosadnie ubrać w słowa.
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

andrzejg11
90%
90%
Posty: 771
Rejestracja: 2009-03-03, 18:32

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: andrzejg11 » 2017-10-28, 23:40

Wpływ ciśnienia na temperaturę jest znaczny.
Te dwa stopnie, a nawet więcej można zaobserwować na każdym termometrze w kotle lub w wypełnieniu, także na DS i tablicowym w prosty sposób, zwiększając moc grzania od niewielkich mocy do mocy bliskich zalania.
Do tego dochodzi wpływ ciśnienia atmosf, które sumuje się ze spadkiem ciśnienia w rurze.
W efekcie bez pomiaru cisnienia i sprowadzeniu do warunkow normalnych niemożliwa jest prawidłowa i dokładna ocena postępu procesu na podstawie odczytanej tmpr. w kotle, albowiem tempr. wrzenia nawet identycznych wsadów będą odmienne w różnych warunkach cisnienia zewnetrznego i mocy grzania. Podobnie jest na termometrze w kolumnie.
W przypadku niżu wartości temperatur będą zbliżone do warunkow normalnych, lub nizsze, zas przy wyzu - temperatury beda zawyzane.
Do tego dochodza odchylenia ciśnienia, które wynikaja m.in. ze zmiennej mocy grzania czy też zkłóceń.

Dotychczasowe nasze dzialania byly faktycznie oparte na doświadczeniu i szacowaniu optymalnych warunków prowadzenia procesu.

Tezę tą potwierdza fakt, że dobre wyniki uzyskuje się dopiero po nabyciu odpowiedniego doświadczenia, które polega na prowadzeniu wielu procesów w różnych warunkach i wyciąganiu odpowiednich wniosków. Pierwsze procesy są z reguły porażką. I to jest prawda obiektywna.

Można sobie wyobrazić, że działania dotychczas oparte na naszym doświadczeniu i szacowaniu przejmie sterownik, co mam nadzieję pozwoli na bezbłędne prowadzenie rektyfikacji w każdych warunkach mam tu na myśli wsad, wahania zasilania, zmienne ciśnienie atm.
Szerzej o tym wszystkim napiszę za kilka dni i w innym miejscu.

PS. A dokładność to się właśnie teraz bardzo przydaje. Wcześniej opieraliśmy się przede wszystkim na rozdzielczości i tak jak wszyscy na tmpr. dnia
Ostatnio zmieniony 2017-10-28, 23:43 przez andrzejg11, łącznie zmieniany 1 raz.
W kolumnie znajdują się półki, a reszta jest opinią.
pozdrawiam - andrzejg11

facet08
30%
30%
Posty: 41
Rejestracja: 2013-12-04, 19:59

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: facet08 » 2017-10-28, 23:41

Oj, to ja żem wraził kij w mrowisko, panowie spokojnie, kalibracja termometrów się przydaje i wszyscy o tym wiemy. nie ma się co zacietrzewiać. DS w tym samym środowisku potrafi przekłamać (nowa konfigufracja DS)około 2, 3 stopnie a to nie jest mało. Dla tego spytałem o kalibrację.

Awatar użytkownika
Legion
-#Admin
-#Admin
Posty: 1870
Rejestracja: 2009-01-24, 11:03

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: Legion » 2017-10-28, 23:46

facet08 pisze:
2017-10-28, 23:41
Oj, to ja żem wraził kij w mrowisko, panowie spokojnie...
Ależ my jesteśmy spokojni. To jest forum i tu dyskutujemy mając i wymieniając różne doświadczenia.
Nie zawsze musimy się zgadzać i wzajemnie lizać się po jajcach.
Co wcale nie znaczy, że się nie lubimy i nie szanujemy.
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości