Straszne spawy w nowej kolumnie

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6989
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Straszne spawy w nowej kolumnie

Post autor: magas » 2017-06-05, 22:18

Żółtanol ma inny kolor i jest z czystej miedzi źle wytrawionej, nie brudnej, a źle wytrawionej samym kwaskiem, wtedy może to się czasem przytrafić, nazwijmy to umownie miedziany, polecą z destylatem, ale kolega pisał, że ma te krążki na dole, a nad tym jest kilka zmywaków, to mało prawdopodobne by poszło w górę, nie ma miedzianego skraplacza, bo to ZP, to raczej zeszło by w kocioł i pobrudziło ewentualnie zmywak podtrzymujący ter rurki, nie mam pomysłu.

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Re: Straszne spawy w nowej kolumnie

Post autor: Astemio » 2017-06-05, 23:06

Wspomnień czar: słynny żółtanol :D
Od razu mi się przypomniała Czarna Oliwka, CO2, potem leon zalał tam wszystko żółtanolem (czy może żółcią? :D )... zamierzchłe czasy.

Jak się masz, Magas :D
Zaraz będziesz miał jubileusz - 5000!
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6989
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Straszne spawy w nowej kolumnie

Post autor: magas » 2017-06-05, 23:11

Cześć kolego Astemio, ale też było, że leciał komuś niby żółtanol, a to ten koszyk od damy 5l taki żółty kolor dał, tylko na fotce i ktoś tam się czepiał, że to żółtanol, fajne czasy, bo się ciągle czegoś nowego dowiadywałem.

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Re: Straszne spawy w nowej kolumnie

Post autor: Astemio » 2017-06-05, 23:19

To czysta prawda... wtedy ciągle było "coś nowego".
A najlepszy był ten błysk i moment ZROZUMIENIA zasady pracy kolumny i tajemniczego "refluksu", czyż nie :D ?
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Straszne spawy w nowej kolumnie

Post autor: Citizen Kane » 2017-06-06, 02:44

magas pisze:
2017-06-05, 23:11
leciał komuś niby żółtanol, a to ten koszyk od damy 5l taki żółty kolor dał
Dokładnie, a ten żółty koszyk był naszego kolegi inżyniera.

Cloneyie
10%
10%
Posty: 13
Rejestracja: 2016-11-13, 23:14

Re: Straszne spawy w nowej kolumnie

Post autor: Cloneyie » 2017-08-11, 19:07

Witam kolegow ponownie.
Troche czasu minelo od mojego ostatniego posta ale do rzeczy:
1.Rozowy kolor wyeliminowalem, problemem bylo podparcie pod Cu kore dostalem od "producenta" kolumny (wieszaka)
odpalalem raz bez wypelnienia raz na samych zmywakach i rozonalu nie bylo, po kolejnym razie na samej miedzi wyskoczyl, myslalem ,ze zle czyscilem miedz ale po zmianie podparcia na zmywak znow w odstojnikach plyn byl bezbarwny. Pocialem podparcie( niby czysta kwasowka) na male kawalki i byly tam dziwne opilki jakby z mosiadzu albo brazu a na dodatek powlekane folia. Problem znikl. Nie bylo rozu w kolejnych 4 pedzeniach.
2.wywalilem odstojniki i tu ciekawe dla mnie bylo to ze przedgon zmalal z litra do 600ml, na moj nos to odstojniki wylapywaly syf ale i pozniej je czesciowo oddawaly. Na dodatek przy ich oproznianiu mialem skoki temperatury nawe o 4 stopnie.
3.zamontowalem elektroniczny termometr na szczycie jak koledzy radzili i teraz moge poprawnie oddzielic pogon.
4.dolozylem zimnie palce ,teraz jest ich 10 fi10mm, odbior delikatnie zmalal ale mialem nadzieje ,ze podnieje to ilosc refluxu i poprawi koncowy produkt.
5.zmywaki pocielem na kawalki 2x2cm, mialem na celu lepsze rozlozenie i zmniejszyc wysokosc polki.

Teraz moj wieszak produkuje 95% ciagiem i dobrze wchodzi ale wali o podloge.
Mam chec wyslac probke na badania, moze ktorys z was niedawno mial okazje wiec prosze o namiary gdzie takie badania mozna aktualnie zlecic.
Nie moge sie stawic osobiscie tylko wysle listem, wiec nie wiem czy to jest mozliwe.
Wielkie dzieki za wszelakie rady i jezeli ktos z was bedzie na zielonej wyspie to zapraszam na degustacje.
Pozdrawiam
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości