Co robię nie tak?

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Nadszyszkownik
0%
0%
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-09, 14:46

Co robię nie tak?

Post autor: Nadszyszkownik » 2017-12-12, 12:18

Witam wszystkich. Od kilku dni czytam forum i już dzięki temu moja wiedza dość wzrosła. Jednak zawsze lepiej zapytać kogoś mądrzejszego.
Otóż skusiłem się na taki automat (załącznik). W środku jest wypełnienie 1/4 sprężynek miedzianych pryzmatycznych plus jeden zmywak miedziany (jako separator), w pozostałych 3/4, sprężynki stalowe pryzmatyczne. Niby pięknie wszystko chodzi, ale smak i zapach pozostawia wiele do życzenia. Jest ostry. Domyślam się że dostały się tam przedgony które zepsuły smak. Co prawda po przefiltrowaniu przez węgiel kokosowy aktywny te ostrości zniknęły i jakość jest bez zarzutu (przynajmniej na razie jak dla mnie), jednak cały czas chodzi mi pytanie co robię źle. Włączam, temperatura rośnie, jak zaczyna skapywać pierwsza setka to wylewam ją i potem już tylko pozostaje obserwować jak poziom "dobra" się zwiększa. Jednak co z tym środkowym zbiorniczkiem na przedgony i pogony? Wydaje mi się że powinienem zrobić w ten sposób. Pierwsza setka, lub pięćdziesiątka zebrana, otwieram zaworek, wylatuje ze zbiorniczka to co tam się skropliło, w domyśle jest to przedgon, zamykam zaworek i powinien skraplać się destylat, już bez niepożądanych dodatków smakowo - zapachowych.
I tutaj moje pytanie, czy dobrze zaplanowałem, czy tez nie wziąłem pod uwagę czegoś, co dla Was jest oczywiste, a dla mnie jeszcze nie :)
Moderator:
Usunięto potencjalny link reklamowy i wstawiono foto sprzętu.
Załączniki
wieszak.jpg

Awatar użytkownika
Doody
100%
100%
Posty: 1234
Rejestracja: 2017-01-04, 20:46
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Co robię nie tak?

Post autor: Doody » 2017-12-12, 12:59

To co kupiłeś nie jest żadnym automatem. Raczej sprzętem do uzyskiwania średniej jakości bimbru i to jak dojdziesz do wprawy. Odstojnik to przeżytek. Pierwsze co to powinieneś się go pozbyć.
Pozdrawiam
Darek

Awatar użytkownika
elofura
101%
101%
Posty: 495
Rejestracja: 2014-07-03, 14:23

Re: Co robię nie tak?

Post autor: elofura » 2017-12-12, 13:02

Będę pierwszy ! Fajna nazwa tematu :D Pytanie powinno brzmieć tak: Co zrobiłem nie tak ? A odpowiedź: Kupiłeś "wieszak", najgorszy destylator z dostępnych na sieci !

Szkoda kolego, że nie zagłębiłeś tematu destylatorów opisanych na forum. Wyjścia masz trzy:

1. Oddaj to i kup typowego Aabratka.
2. Przerób go na Aabratka.
3. Patrz punkt 1

Kurde Panowie średnio raz na tydzień ktoś kupuje taki chłam :wallangry Powinien być temat: Tych destylatorów nie kupujemy i wstawiamy foty i opisujemy dlaczego. Zresztą drugi fajny temat byłby taki temat z prezentacją od typowego Aabratka, jego kolejne modyfikacje i na końcu sprzęt extra zbajerowany.

Dodano:

Znów drugi... :oops
Każdy alkohol jest bardzo dobry, oprócz denaturatu, który jest tylko dobry.

Awatar użytkownika
fuutro
101%
101%
Posty: 561
Rejestracja: 2014-02-26, 02:18
Lokalizacja: małopolska

Re: Co robię nie tak?

Post autor: fuutro » 2017-12-12, 14:11

W nazwie powinno być aromat a nie automat, wtedy by lepiej pasowało do bimbru jaki z tego wyjdzie.
Nie dowierzaj wszystkiemu co czytasz. Pozwól jednak swojej wyobraźni w to wierzyć. Wyobraźnia prowadzi własne życie równoległe do Twojego, realnego. Wyobraźnia może poszerzyć granicę świata.
M. Sandemo

Pako23
101%
101%
Posty: 52
Rejestracja: 2016-06-24, 22:00
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co robię nie tak?

Post autor: Pako23 » 2017-12-12, 14:51

Nie przeprowadzasz stabilizacji?

zibijw23
20%
20%
Posty: 29
Rejestracja: 2017-06-18, 12:38

Re: Co robię nie tak?

Post autor: zibijw23 » 2017-12-12, 15:41

elofura pisze:
2017-12-12, 13:02

Kurde Panowie średnio raz na tydzień ktoś kupuje taki chłam
Niestety jak na Google lub aledrogo wpiszesz hasło destylator to wyskakują wieszaki, nie wszyscy początkujący wiedzą o kolumnach rektyfikacyjnych.
(wiem sam po sobie)

Awatar użytkownika
fuutro
101%
101%
Posty: 561
Rejestracja: 2014-02-26, 02:18
Lokalizacja: małopolska

Re: Co robię nie tak?

Post autor: fuutro » 2017-12-12, 16:24

Tu stabilizacja to byłoby lanie wody i to zimnej w takiej ilości, żeby nic par dla chłodnicy nie zostało, dopiero po jakimś czasie trzeba by zmniejszać ten przepływ aby odebrać lżejsze frakcje jednak to nie to samo co kolumna. I tak trzeba kilkukrotnie przegonić. Skoro już jest deflegmator to można wywalić odstojniki.
Nie dowierzaj wszystkiemu co czytasz. Pozwól jednak swojej wyobraźni w to wierzyć. Wyobraźnia prowadzi własne życie równoległe do Twojego, realnego. Wyobraźnia może poszerzyć granicę świata.
M. Sandemo

Nadszyszkownik
0%
0%
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-09, 14:46

Re: Co robię nie tak?

Post autor: Nadszyszkownik » 2017-12-12, 17:53

Panowie. Kupiłem i dopiero puźniej znalazłem to forum. Wtedy byłem zielony jak szczypiorek. Teraz też, ale mniej głęboki odcień :). Wtedy wieszak wydawał się dobrym pomysłem. No cóż. Mądry po szkodzie, itd.
A pomysł nad zrobieniem postu czego nie kupować i drugi jak bawić się abratkiem uważam za świetny.
A przy okazji jakiś pomysł jak użytkować to co mam? Jakieś porady, sugestie?

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Co robię nie tak?

Post autor: laurentp » 2017-12-12, 18:31

Nadszyszkownik pisze:
2017-12-12, 17:53
... i drugi jak bawić się abratkiem uważam za świetny. ...
Co do tego "drugiego" to od LAT wisi PRZYKLEJONY na forum temat z opracowaniem kol.Akasa: viewtopic.php?f=11&t=2102 i następującą po nim dyskusją...
Nic tylko przeczytać :)
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Co robię nie tak?

Post autor: zbyszko » 2017-12-12, 19:15

Może to życzenie Noworoczne, ale od lat proponuję temat: "Czego nie kupić w sieci" :wallangry
Może to moja wina, bo sam tematów nie zakładam :wallangry , zgodnie z moim podpisem czerpie info z sieci.
Wielokrotnie opisywaliśmy "statki" z alledrogo ale i w tym przypadku by to nie pomogło.
Sam jestem tego przykładem, najpierw naczytałem się o destylatorach a potem skonfigurowałem sobie sprzęt na wspomnianym portalu. Dopiero jak zachciało mi się zbożówki trafiłem na kol. 98% bimber_hobby na portalu i to on zaprosił mnie do grona zacnych użytkowników Tego forum. Potem było z górki, obcinanie odstojników itp.
Wielokrotnie nasz admin namawiał mnie do napisania takiego tematu, ale ja jakoś nie mam parciana ekran :nie_wiem .
Może ktoś odważniejszy się znajdzie i wyłuska to co już opisywaliśmy, ewentualnie "wieszaki" które należy omijać.
Temat przyklei się zaraz pod FAQ żeby był widoczny.
czytam nie pytam

Zbyszek T
30%
30%
Posty: 43
Rejestracja: 2010-04-18, 23:30

Re: Co robię nie tak?

Post autor: Zbyszek T » 2017-12-12, 19:51

Nadszyszkownik pisze:
2017-12-12, 17:53
Panowie. Kupiłem i dopiero puźniej znalazłem to forum. Wtedy byłem zielony jak szczypiorek. Teraz też, ale mniej głęboki odcień :). Wtedy wieszak wydawał się dobrym pomysłem. No cóż. Mądry po szkodzie, itd.
A pomysł nad zrobieniem postu czego nie kupować i drugi jak bawić się abratkiem uważam za świetny.
A przy okazji jakiś pomysł jak użytkować to co mam? Jakieś porady, sugestie?
Pierwsze co musisz zrobić, to rozdzielić obiegi - osobna zimna woda z instalacji ma wchodzić na chłodnicę i drugą rurką na refluks.
Później musisz nauczyć się stabilizować kolumnę i odbierać przedgon.
A później będziesz już zadowolony :-)

Awatar użytkownika
stratos
101%
101%
Posty: 682
Rejestracja: 2010-11-04, 20:18
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Kontaktowanie:

Re: Co robię nie tak?

Post autor: stratos » 2017-12-12, 20:25

Zakładam że główny winowajcą jest sterownik załączający grzałkę w trybie ON-OFF.
Polecał bym zastosowanie do zasilania grzałki zamiast istniejącego sterownika, regulatora mocy.
O choćby takiego: http://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl ... ania-5500w

Dzięki niemu kolumna zacznie się zachowywać przewidywalnie i będzie można przeprowadzić stabilizację.
Po stabilizacji (im dłuższa tym lepiej), a przed odbiorem gonu właściwego trzeba koniecznie opróżnić odstojnik z zawartości.

Prawda jest brutalna. Jak już koledzy wspominali najlepiej było by się pozbyć tego odstojnika.

ps. Wędkarze w swej pasji życzą sobie "połamania kija". Myśliwi mają prośbę do boru żeby im coś dał :D . Hodowcy gołębi pozdrawiają się słowami "dobry lot".

A My jak winniśmy się pozdrawiać ?
:(
"Błogosławieni Ci którzy nie patrzą na swiat poprzez pryzmat wiedzy wpojonej" - stratos
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein
aparatura do destylacji

Awatar użytkownika
drgranatt
100%
100%
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-07-13, 11:13
Lokalizacja: 3-city

Re: Co robię nie tak?

Post autor: drgranatt » 2017-12-12, 20:34

Nadszyszkownik pisze:
2017-12-12, 12:18
...Otóż skusiłem się na taki automat (załącznik)...
No to rzeczywiście kolego miałeś pecha, że najpierw kupiłeś a potem natrafiłeś na to forum. Jeśli nie masz możliwości oddania to pozostaje ci tylko przeróbka bo na tym wieszaku to ani dobrze pracuje się ani dobrego produktu nie uzyskasz. Jak przerobić to już koledzy pisali.

Awatar użytkownika
franta
90%
90%
Posty: 804
Rejestracja: 2010-04-25, 13:37

Re: Co robię nie tak?

Post autor: franta » 2017-12-12, 20:38

Stratos a nie czasem tak?

"Niech Moc Będzie z Tobą "
"Inteligentni ludzie są często zmuszeni do picia by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami."
- Ernest Hemingłej-

morusek
50%
50%
Posty: 183
Rejestracja: 2010-02-08, 13:51
Lokalizacja: lubelskie

Re: Co robię nie tak?

Post autor: morusek » 2017-12-12, 20:44

Stratos a może?
,, Pędźcie do celu ,,
morusek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości