Zakup aabratka

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
toma_kamil
0%
0%
Posty: 1
Rejestracja: 2018-02-17, 12:53

Zakup aabratka

Post autor: toma_kamil » 2018-02-17, 13:08

Witam wszystkich.
Chcialbym kupic swoj pierwszy pożądny sprzęt do bimberku. Na począdku wybor padł na kolumne z zimnymi palcami i dwoma odstojnikami z keg 50l lecz po przeczytniu lektury na temat kolumn zmieniłem swoj wybór na koumne abratka. Wybralem na allegro taka kolumne:
http://allegro.pl/destylator-aabratek-e ... a8#thumb/8
Proszę doswiadczone osoby na takim sprzecie o podpowiedzi. Ja chcialbym wybrac keg 50l grzanie prądem i tą najwyższą kolumne(może nizsza kolumna i grzanie gazem bedzie lepsze?). Czy w tej cenie to dobry zakup, czy za kwote 1200zl bo taki mam budżet kupie cos lepszego?
Ostatnio zmieniony 2018-02-17, 22:11 przez toma_kamil, łącznie zmieniany 1 raz.

terni
90%
90%
Posty: 804
Rejestracja: 2015-09-23, 21:33
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zakup aabratka

Post autor: terni » 2018-02-17, 19:29

To dobra cena za ten sprzęt. Wyższa kolumna jest lepsza. Grzanie prądem jest lepszym rozwiązaniem niż grzanie taboretem gazowym. Taboret by był skuteczny musi mieć odpowiednio dużą moc, a wtedy wytwarza bardzo dużo produktów spalania gazu t.j. pary wodnej i dwutlenku węgla. Dlatego producenci taboretów zaznaczają że nie powinny być one używane w zamkniętych pomieszczeniach. Grzałki elektryczne takich ograniczeń nie mają. Lepiej też wybrać keg 50 l. W razie potrzeby można przecież wlać do niego mniej.
Róbmy Swoje

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Zakup aabratka

Post autor: laurentp » 2018-02-18, 10:07

Prąd jest bezpieczniejszy, brak otwartego płomienia (a mamy "w okolicy" łatwopalny etanol) i prosta (w miarę) elektronika odcinająca "w razie czego".
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 23 gości