Prosze o opinie na temat sprzetu

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Marsaw30
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2018-11-14, 16:16

Prosze o opinie na temat sprzetu

Post autor: Marsaw30 » 2018-11-14, 16:27

Zakupilem taki sprzet https://brewhaus.com/essential-extracto ... ine-still/ i sporo przeczytalem roznych forum az wkoncu znalazlem sie tu i mam nadzieje ze to bedzoe strzal w 10 bo na innych nje moglem uzyskac konkretnych idpowiedzi' a mianowicie: bede mial termometr zamontowany w kegu i na gorze przy wylocie par' jak stabilizuje sie taki sprzet ? Jestem nowicjueszem i chce wkoncu go odoalic a natlok roznych i formacji malo konkretnych tylko miesza mi w glowie' rozgrzewac wsad i przy okolo 60 stopniach odlrecac wode zeby wylatywalo to co zle az do osiagniecia 78stopni i wtedy probowac ja utrzymac w tej temp? Co myslicie o takim sprzecie?

Awatar użytkownika
zbynek
101%
101%
Posty: 2005
Rejestracja: 2007-07-26, 19:37

Re: Prosze o opinie na temat sprzetu

Post autor: zbynek » 2018-11-14, 17:34

Marsaw30 pisze:
2018-11-14, 16:27
….rozgrzewac wsad i przy okolo 60 stopniach odlrecac wode zeby wylatywalo to co zle az do osiagniecia 78stopni i wtedy probowac ja utrzymac w tej temp?....
Najpierw musisz poznać podstawy destylacji, przyswoić sobie teorię. Z powyższego wynika, że nie masz o tym zielonego pojęcia. Nie potrafisz zadać sensownego pytania, na które ktoś mógłby z sensem odpowiedzieć.

Co do sprzętu, nie będę się wypowiadał.

Radzę zmienić styl Twojego pisania, Zacząć używać znaków przystankowych i wielkich liter. W tej wersji nie zachęca do lektury.
Najgorsza decyzja, to brak decyzji.
- zbynek, pozdrawiam

Marsaw30
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2018-11-14, 16:16

Re: Prosze o opinie na temat sprzetu

Post autor: Marsaw30 » 2018-11-14, 19:52

To,ze wszyscy polecaja Aabratka to juz wiem,z tym ze ja chce sie troche tym pobawic i nie ulatwiac sobie zadania. Mam w planach uzyskiwac mocniejsze alkohole oraz whisky wiec wybor padl na ten sprzet, niestety im wiecej czyta sie Polskie fora tym wiecej jest madralowania sie miedzy ludzmi i tylko w glowie sie miesza. Spedzilem 5 dni na czytaniu wszystkiego na roznych forach i nie znalazlem nigdzie odpowiedzi na to jak od poczatku przebiega proces destylacji, czy na metodzie pot still mozna uzyc wypelnienia miedzianego,czy wogole nie uzywac go na tej metodzie. Nie znalazlem rowniez odpowiedzi czy podczas 1 destylacji dac wypelnienie czy moze tylko przy rektyfikacji. Mistrzowskim postem byloby opisanie destylacji od wlannia nastawu do pogonow wspominajac w nim jak stabilizuje sie kolumne i podanie temperatur na jakie zwracac uwage.

Co do teorii to wlasnie dlatego ze nie ma ani jednego konkretnego posta jak sie przeprowadza proces od poczatku do konca ,takiego typowego dla poczatkujacego, miesza sie w glowie i dochodzi sie po 5 dnjach czytania do wniosku ze dalej sie nic nie wie.Uwazam ze destylacja nie jest trudna sama w sobie tylko ludzie na forach komplikuja strasznie.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Prosze o opinie na temat sprzetu

Post autor: Citizen Kane » 2018-11-14, 20:03


Awatar użytkownika
zbynek
101%
101%
Posty: 2005
Rejestracja: 2007-07-26, 19:37

Re: Prosze o opinie na temat sprzetu

Post autor: zbynek » 2018-11-14, 20:18

Marsaw30 pisze:
2018-11-14, 19:52
...
Co do teorii to wlasnie dlatego ze nie ma ani jednego konkretnego posta jak sie przeprowadza proces od poczatku do końca...
Nie o takiej teorii pisałem, chodzi o sam proces destylacji i prawa jakimi się rządzi. Zanim wsiądziesz do samochodu i wyjedziesz na drogę, najpierw musisz poznać przepisy ruchu drogowego. A Ty chcesz pominąć ten szczegół i od razu szaleć na ulicach.

Polecam lekturę linków na głównej stronie http://www.bimber.info/
A jak tak koniecznie chcesz od razu na ulicę to tu niejeden opisał jak to się robi. viewtopic.php?f=11&t=4622&hilit=jak+pro ... +sw%C3%B3j

Widzę, że Szef mnie uprzedził. Za wolno pisałem. :)
Najgorsza decyzja, to brak decyzji.
- zbynek, pozdrawiam

Marsaw30
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2018-11-14, 16:16

Re: Prosze o opinie na temat sprzetu

Post autor: Marsaw30 » 2018-11-14, 21:39

Dzieki za podrzucenie linkow.Przeczytam od deski do deski. Nie lubie isc na skroty, chce znac podstawy ze szczegolami,do perfekcji sam juz dojde. Chodzilo mi o to ,ze na niektorych forach niektorzy zamiast konkretnej odpowiedzi snuja domysly lub urozmaicaja niepotrzebnie. Tak czy tak dzieki.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości