Zapraszam blog.czajkus.com

Linki do stron www o tematyce winno - alkoholowej
Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2014-01-30, 13:33

Witam, a czy ten cyngiel z w...., tfu, był na tej imprezie? Tych się nie zaprasza... oni kochają dzielić.
Czy może wypichcił swój artykulik tylko "z dalekiego słychu i widu"?
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

Awatar użytkownika
Czajkus
101%
101%
Posty: 264
Rejestracja: 2009-08-15, 14:07
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: Czajkus » 2014-01-30, 14:50

Dziennikarza nie było z nami.

Oświadczenie Perły dostałem takie (jak was interesuje)


"Dzień dobry Państwu,

Przede wszystkim jeszcze raz dziękuję w imieniu całego zespołu Perły za przybycie do Lublina i zwiedzenie naszego browaru. Mamy nadzieję, że sprostaliśmy Państwa oczekiwaniom i że będzie to początek owocnej współpracy.

Większość z Państwa czytała artykuł umieszczony na łamach Gazety Wyborczej (http://lublin.gazeta.pl/lublin/51,35640 ... 4.html?i=0), który wywołał poruszenie. Zebraliśmy Państwa uwagi i pozwoliliśmy sobie napisać oficjalne oświadczenie.

Powyższy artykuł nie jest artykułem sponsorowanym. Został on napisany na podstawie notki prasowej, które wysyłamy standardowo do mediów lokalnych, gdy coś ważnego dzieje się w Perle. Notka prasowa w załączniku. Niestety, komunikat został na tyle zmodyfikowany, że zmienił się całkowicie sens jego treści. Po pierwsze, w komunikacie prasowym nie podaliśmy nazwy żadnego z blogów. Autor artykułu nazwy blogów wziął prawdopodobnie z naszego profilu na Facebooku. Jest to nasze przeoczenie, za co przepraszamy. Jeżeli nie życzą sobie Państwo umieszczenia takich informacji na naszym fanpage’u, zostaną niezwłocznie usunięte. Tekst nie był także autoryzowany, gdyż według polskiego prawa prasowego – autoryzowana może być tylko wypowiedź lub wywiad.

Po drugie, nie było naszą intencją, by wykorzystać Państwa do promowania Perły jako produktu zawierającego chmiel. Gdy rozważaliśmy założenia projektu PerłaTrip, stwierdziliśmy, że musimy się bardziej otworzyć, pokazać nasz browar specjalistom, ponieważ nie mamy nic do ukrycia. Faktycznie, pojawiły się plotki w różnych kanałach komunikacyjnych podważające obecność chmielu w naszym piwie. W sieci można było znaleźć różne treści, które uderzały nie tylko w nasz browar. Podaję przykładowe źródła:

http://www.browar.biz/forum/archive/ind ... 88310.html

Komentarz pod wpisemna blogu: http://terazpiwo.blogspot.com/2010/07/p ... lskie.html

„A czy Perła ma w składzie chmiel??? Przecież to zwykły "sik" koncernowy o nieokreślonej zawartości”

Postanowiliśmy nie walczyć z takimi wpisami czy komentarzami, ale otworzyć się na niezależne opinie. Stąd pomysł, by zapoczątkować cykl wizyt w browarze. To pierwsza tego typu impreza w naszym browarze. Planujemy kolejne na wiosnę/lato – tym razem w browarze w Zwierzyńcu. W komunikacie prasowym, owszem, pisaliśmy, że naszą intencją była walka z nieprawdziwymi informacjami rozsiewanymi w sieci internetowej, jednakże, i to chcielibyśmy wyraźnie podkreślić, nie było naszym zamiarem, by osiągnąć korzyść z Państwa wizyty. Dlatego nie podaliśmy w oficjalnym komunikacie nazw blogów ani nie powołaliśmy się na żadne konkretne źródło twierdzące, że Perła nie zawiera chmielu. Nie podaliśmy także, że takie informacje pojawiły się w blogosferze. Ponadto, nie wymagamy od Państwa pisania o składzie Perły, jej zaletach czy wadach. Zapraszając Państwa, nie stawialiśmy żadnych warunków, zdając się na Państwa dobrą wolę. Nadal podtrzymujemy to stanowisko.

Chcielibyśmy wyrazić żal z powodu zaistniałej sytuacji. Jest nam tak samo przykro, jak Państwu. Jednocześnie mamy nadzieję, że uda nam się współpracować przy kolejnych projektach.

Pozdrawiam serdecznie w imieniu zespołu,

Maciej Kawiński"

Notka prasowa Perły na podstawie której dziennikarz zrobił artykuł
"Lublin, 24 stycznia 2014 r.
Informacja prasowa
Znani blogerzy piwni odwiedzili Perłę
W czwartek 23 stycznia znani i cenieni blogerzy piwni oraz birofile odwiedzili zakład produkcyjny Perły – Browarów Lubelskich S.A. zlokalizowany przy ul. Kunickiego 106.
To pierwsza tego typu wizyta w zakładach produkcyjnych Perły. – W związku z pojawiającymi się ostatnio zarzutami jakoby Perła nie powstawała na bazie chmielu, postanowiliśmy zdementować te plotki i skonfrontować się ze specjalistami w tej dziedzinie. Zaprosiliśmy grupę cenionych birofilów, którzy prowadzą swoje blogi, vlogi, fanpage czy kanały na YouTube, by na własne oczy zobaczyli, jak powstaje piwo Perła – mówi Izabella Budryn, zastępca dyrektora ds. marketingu Perły.
Goście zwiedzili zakład produkcyjny numer 1, w tym wydziały: warzelni, fermentacji, leżakowni, filtracji oraz rozlewnie. Poznali cały proces produkcyjny największego lubelskiego browaru, a na wszystkie, nawet trudne pytania odpowiadał technolog Grzegorz Krzowski. Goście browaru mieli też możliwość napić się specjalnie uwarzonego na tę okazję piwa – niefiltrowanego, czterosłodowego koźlaka. Resztę czasu spędzili, zwiedzając urokliwe przestrzenie Lublina.
– Jako browar nie mamy nic do ukrycia. Nasze piwa powstają według najwyższych standardów. Jednocześnie jesteśmy dumni z tego, że chmiel stosowany w naszym browarze uprawiany jest na terenach Lubelszczyzny – mówi Izabella Budryn.
– Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta w naszym browarze. Planujemy kolejne edycje już na wiosnę/lato tego roku w Browarze w Zwierzyńcu. Wszystkich chętnych zapraszamy: blogerów, dziennikarzy, vlogerów, youtuberów, tweetujących i lajkujących. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasi obecni i przyszli konsumenci przekonają się dobitniej o jakości naszego piwa – dodaje."

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2014-01-30, 22:39

Cała GW - dostają konkretny materiał, trawią w swych trzewiach, i wypuszczają drugim końcem co zechcą - a jest to najczęściej g...
Zero zdziwień...
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

Boguś
50%
50%
Posty: 179
Rejestracja: 2014-02-01, 17:33

Post autor: Boguś » 2014-02-02, 09:47

Odnośnie tego, że blogerzy się sprzedali za gadżety.

Kiedy Perła gościła na jednych Targach u nas, była jedynym browarem, który poza tym, że lał piwo za darmo, obdarowowywał właśnie gadżetami-typu otwieracz i rozdawał piwa (sam dostałem 3 Koźlaki i parę innych), nikt nie wymagał od odwiedzających te Targi, że mają zaraz robić dobry PR Perle.

Awatar użytkownika
Czajkus
101%
101%
Posty: 264
Rejestracja: 2009-08-15, 14:07
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: Czajkus » 2014-02-06, 13:40

Witam,
Mam już 150 wpisów na blogu :)
Przy okazji ciekawa notka z 1948 r.
Obrazek

Prawda was wyzwoli :cheers

Pozdrawiam
Czajkus

Awatar użytkownika
Czajkus
101%
101%
Posty: 264
Rejestracja: 2009-08-15, 14:07
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: Czajkus » 2014-03-08, 11:23

Ciekawy artykuł o starzeniu wódek z 1896 r. (część 1) - myślę, że może zainteresować co niektórych
http://blog.czajkus.com/blog/2014/03/08 ... -czesc-12/

Awatar użytkownika
Czajkus
101%
101%
Posty: 264
Rejestracja: 2009-08-15, 14:07
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: Czajkus » 2014-03-25, 11:46

Witam,
W sobotę pojechałem z kolegą do Raciborza na zakupy w sklepie firmowym Wódek Raciborskich. Jest to jeden z najmniejszych producentów w kraju - w firmie pracuje 6 osób.
Kupują dobry spirytus neutralny i na jego bazie robią wódki czy likiery na owocach bez dodatku konserwantów czy barwników. Ich podstawowa wódka Raciborska Złota jest bardzo łagodna a kosztuje 20 zł.

Ceny są atrakcyjne. Dystrybucji poza Raciborzem praktycznie nie ma - wszystko wypijają miejscowi i okolica.

Ich produkty wyglądają na w ogóle niefiltrowane np. w Malinówce trafiła się muszka owocówka, likier śliwkowy wygląda jak rzadki dżem
Obrazek

Polecam, jak ktoś będzie w Raciborzu to warto sklep przy ul. Opawskiej 67 odwiedzić

Tu asortyment w sklepie
http://blog.czajkus.com/blog/2014/03/25 ... iborskich/

Pozdrawiam
Czajkus

Awatar użytkownika
ryba82
101%
101%
Posty: 391
Rejestracja: 2009-11-16, 08:14

Post autor: ryba82 » 2014-03-27, 13:28

Ja pisałem do tej firmy mejla aby wysłali mi cennik ponieważ tak uzgodniłem z właścicielem że w taki sposób mogę go uzyskać i do tej pory żadnego odzewu.
A pytałeś może Kolego czy jest możliwość podglądnięcia procesu produkcji ww. alkoholi.
Człowiek nie wielbłąd i napić się musi.

Awatar użytkownika
Czajkus
101%
101%
Posty: 264
Rejestracja: 2009-08-15, 14:07
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: Czajkus » 2014-03-27, 21:11

Cześć,
niestety nie zapytałem :roll:

Awatar użytkownika
ryba82
101%
101%
Posty: 391
Rejestracja: 2009-11-16, 08:14

Post autor: ryba82 » 2014-03-28, 10:55

A ja pytałem i właściciel firmy powiedział mi że nie ma takiej możliwości ponieważ urząd celny nie zgodzi się aby ktokolwiek z osób nie będących pracownikami wchodził na teren w którym wytwarzany jest alkohol, że trzeba by załatwiać jakieś specjalne zezwolenia a to jest duży problem. Nie wiem czy mówił prawdę. Co o tym myślisz Kolego Czajkus, masz bardzo duże doświadczenie w tej materii.
Pozdrawiam.
Człowiek nie wielbłąd i napić się musi.

Awatar użytkownika
Czajkus
101%
101%
Posty: 264
Rejestracja: 2009-08-15, 14:07
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: Czajkus » 2014-05-10, 11:48

Cześć,
Moim zdaniem nie chciał się zgodzić i taki dał powód. Są przecież wycieczki po różnych małych wytwórniach np. Kozuby i wtedy o celnikach nikt nie wspomina.

Dodałem dzisiaj na blogu fajny artykuł dotyczący tematyki starzenia alkoholi
http://blog.czajkus.com/blog/2014/05/10 ... derewicza/

Jeszcze kilka wpisów na blogu i będzie 200 :)

Zapraszam
Czajkus
Ostatnio zmieniony 2014-05-10, 18:05 przez Czajkus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Czajkus
101%
101%
Posty: 264
Rejestracja: 2009-08-15, 14:07
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: Czajkus » 2014-05-14, 08:29

Witam,
Dzisiaj 200 wpis na moim blogu :lol:
Z tej okazji wpis o pomyśle na masową produkcję starki w dwudziestoleciu międzywojennym
http://blog.czajkus.com/blog/2014/05/14 ... ji-starce/

Pozdrawiam
Czajkus

Awatar użytkownika
Czajkus
101%
101%
Posty: 264
Rejestracja: 2009-08-15, 14:07
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: Czajkus » 2014-05-20, 15:32

Witam,
Na życzenie kolegi magasa37 przepisałem dość spory artykuł o zacieraniu żyta z 1897 r.
Nie mam pojęcia na ile to jest przydatne merytorycznie i odpowiadające stanowi wiedzy kolegów. A może też to jest wtórne i zainteresowani tematem to wszystko już wiedzą - nie wiem?

Dla mnie to jest interesujące z uwagi na tematykę produkcji starki. Jak to się kiedyś odbywało.
Obecnie w Szczecinie coś lecą w kulki i od roku wyznaczają kolejne terminy rozpoczęcia produkcji, których nie dotrzymują a tymczasem bym się nie zdziwił jakby się okazało, że całe zapasy już na boku sprzedali?

Także ze starką najlepiej zacząć sobie radzić samemu.

O zacieraniu żyta jeszcze trochę materiałów mam, także jak ten zostanie oceniony pozytywnie to kolejne zamieszczę - a jak nie, to nie zamieszczę :roll:

Jeszcze link
http://blog.czajkus.com/blog/2014/05/18 ... ki-1897-r/

Pozdrawiam
Czajkus

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2014-05-20, 19:08

Jeszcze nie czytałem, ale każdy materiał na temat zacierania żyta jest interesujący, szczególnie jak ma dobre pochodzenie, z góry wielkie DZIĘKUJE .

Awatar użytkownika
zbynek
101%
101%
Posty: 2005
Rejestracja: 2007-07-26, 19:37

Post autor: zbynek » 2014-05-20, 20:35

Dobrze by było gdyby przy ° R dopisać w nawiasach ° C. O ile dobrze wydedukowałem to skala Réaumura. A ile to jest pud, też pewnie nikt dziś nie wie.
Najgorsza decyzja, to brak decyzji.
- zbynek, pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: jurii i 6 gości