Degustatornia

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
Awatar użytkownika
zwyczajny
101%
101%
Posty: 778
Rejestracja: 2011-04-05, 07:59

Post autor: zwyczajny » 2013-05-11, 16:30

Skoro dyskutujemy o starkusie przed chwilą przechyliłem 20ml, bo trzeba oszczędzać, i moje zdanie jest takie, że może jestem prymitywem, ale nie chce mi się myśleć nad bukietem, bo moja ocena będzie niska... Karmel+Wanilina+trochę brandy na przełamanie... i za dużo cukru.


Jak zdobędę więcej cierpliwości na rozłożenie w miarę moich możliwości to kiedyś napiszę, na razie dupy nie urywa i ma się nijak do chociażby innych wódek gatunkowych..

Korci mnie otworzyć dla porównania starkę Szczecińską 10YO bo mam dwie sztuki,ale żona pędzi batem od spiżarki, a akurat ten trunek jest pod jej kuratelą :cry: ...


Obrazek
XXX

Awatar użytkownika
radius
90%
90%
Posty: 822
Rejestracja: 2010-11-30, 14:39
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: radius » 2013-05-12, 11:32

Wczoraj i ja zdegustowałem Starkusa. Moja subiektywna ocena - nie powala na kolana :(
Dziwny, "sztuczny" posmak na języku po przełknięciu, za słodka i płytki aromat bez tego "czegoś" w tle, to pierwsze co mi przyszło do głowy. Piłem tańsze a smakowo lepsze destylaty :wink:
Spiritus flat ubi vult

Awatar użytkownika
zbynek
101%
101%
Posty: 2005
Rejestracja: 2007-07-26, 19:37

Post autor: zbynek » 2013-06-26, 18:49

Jęczmień od Legiona

Jasna słomka, z iskrą. Piękny klarowny trunek.

Delikatna, ale wyraźna beczka z nutą wanilii i słodkich owoców. Bardzo złożony bukiet, można się doszukać daktyli, a nawet suszonej, ale nie dymionej śliwki. Nie czuć alkoholu. Nuty zbożowe mało wyraźne, ale całość bardzo przyjemna i miła dla nosa.

Mocny, jak na mój gust za mocny trunek, się zakrztusiłem i musiałem odczekać. Opieczona skórka chleba z lekkim palonym smaczkiem.Wyraźna, ale stonowana beczka, dużo tanin.
W wersji ciut rozcieńczonej, łagodny z odrobiną słodyczy, przyjemny.

Ciekawe bo trunek próbowałem w przeciągu kilku ostatnich tygodni, na początku nie czułem w nim zboża. Myślałem że jest mocno, za mocno wyczyszczony. W miarę upływu czasu zacząłem w nim czuć wyraźne nuty zbożowe. Najbardziej mi smakował ostatni kieliszek. :D
Proszę o więcej. :wink:

Dzięki za poczęstunek, z przyjemnością wypiłem. Myślę że był to bardzo dobry, zbożowy trunek z dużym potencjałem. Warto go postarzyć parę latek.
Najgorsza decyzja, to brak decyzji.
- zbynek, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Emiel Regis
90%
90%
Posty: 656
Rejestracja: 2012-05-12, 14:56
Lokalizacja: Picardie, Żywiec

Post autor: Emiel Regis » 2013-08-28, 13:14

Przedstawiam wrażenia z degustacji trunków przysłanych przez kol. popcorner.
Kolega bardzo ambitnie podchodzi do tematu, jednak robi to od niedawna, po drodze pojawiały się problemy, które staraliśmy się wspólnie rozwiązywać na obu forach.
Z powyższych powodów nastawiłem się na średnie trunki i na potrzebę 'wyłapania' prostych błędów, które spodziewałem się zastać w przesłanych próbkach.
Trunek nazywany tutaj 'Wódka Starzona' kol. popcorner próbował kiedyś ocenić z pomocą kol. z forum, odzew był jednak dosyć specyficzny i niestety nierzadko spotykany w tym miejscu http://www.bimber.info/forum/viewtopic. ... 510#107510

Trunki zostały wlane do beczek dębowych w lutym i marcu tego roku. Nie notowałem cech kolorystycznych, degustowałem w miejscu gdzie nie miałem możliwości rzetelnej obserwacji tych cech.
Moc oscyluje w granicach 50-60% (cask strength) i tak te trunki pachną i smakują najlepiej.

Brandy rodzynkowe, beczka 50l;
Zapach- rodzynki, białe mocne i ciężkie wino gronowe typu Sauternes, lekki dąb, wanilia, cynamon, lekki przedgon (nie przeszkadza)
Zapachy w kolejności- od mocnych po dyskretne, tak samo zanotuję w poniższych opisach.
Smak- alkohol, dąb, lekkie pogony- do przyjęcia, z pewnością z czasem przerodzą się w coś interesującego.
Dobry destylat do starzenia, choć nie jestem pewien czy trzymałbym go dłużej w beczce dębowej.

Brandy rodzynkowe, beczka 30l (wsad identyczny jak powyżej)

Zapach- bardziej intensywny, alkohol, rodzynki, vanilia, lekki dąb. Zdecydowanie bardziej 'daje po nosie' niż ta sama wersja z dużej beczki. Po chwili nuty zapachowe palonej kawy.
Smak- dąb, taniny
Moim zdaniem trunek zbytnio zdominowany przez beczkę, zostawiłbym go na jakiś czas w szkle lub bardziej neutralnym drewnie.
Kolega, który próbował ze mną woli tę wersję, choć jest to zdecydowanie mocne uderzenie, może jednak spokojnie rywalizować z tańszymi sklepowymi whisky/brandy.

Wódka starzona
Zapach- lekko zbożowy, delikatny. Dąb, alkohol, lekkie kakao z wanilią, niedojrzałe/kwaśne owoce- jabłko, gruszka, delikatne garbniki.
Smak- lekki dąb, zboża, wanilia, goździki, ścinające taniny.
Ciekawa wódka, zostawiłbym w beczce i spróbował znów za kilka m-cy.

Whisky


Zapach- Mocny alkohol, owoce egzotyczne, korzenie, gorzka czekolada, gorzkie zioła (szałwia?) po chwili marcepan, wanilia.
Smak- delikatny dąb, zboża.
Po lekkim rozcieńczeniu;
Zapach- młody dąb, egzotyczne przyprawy, kakao
Smak- młody dąb, taniny.
Zdecydowanie lepsze w oryginalnym stężeniu.
Mój faworyt ze względu na bardzo bogaty bukiet zapachowy. Smak z pewnością też jeszcze się wyrobi z czasem.

Dziękuję za poczęstunek, wypiłem z przyjemnością- te trunki to miła niespodzianka.

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: zbyszko » 2013-08-29, 01:05

Emiel Regis pisze: Trunek nazywany tutaj 'Wódka Starzona' kol. popcorner próbował kiedyś ocenić z pomocą kol. z forum, odzew był jednak dosyć specyficzny i niestety nierzadko spotykany w tym miejscu
:abaras :abaras :abaras
Czuję się niejako "wywołany do tablicy", więc odpowiem tak:
wszystko co mogłem powiedzieć nt tego trunku napisałem na PW do wspomnianego kolegi.
Nie widziałem większego sensu opisywania go na forum ponieważ po prostu nie było o czym pisać i tyle. Mimo późnej pory, zachęcony Twoimi "lukrowanymi" opisami zadałem sobie trud i odnalazłem tę buteleczkę z zawartością potraktowaną w październiku ubiegłego roku dębem średnio palonym.
Teraz zastanawiam się czy aby te same trunki kosztujemy, bo to co mam w kieliszku nijak nie pasuje do Twojego opisu.

A co do specyfiki Naszego forum to bardziej mi odpowiada niż AD.
czytam nie pytam

Awatar użytkownika
Emiel Regis
90%
90%
Posty: 656
Rejestracja: 2012-05-12, 14:56
Lokalizacja: Picardie, Żywiec

Post autor: Emiel Regis » 2013-08-29, 09:19

zbyszko pisze: odnalazłem tę buteleczkę z zawartością potraktowaną w październiku ubiegłego roku dębem średnio palonym.
Teraz zastanawiam się czy aby te same trunki kosztujemy, bo to co mam w kieliszku nijak nie pasuje do Twojego opisu.
Raczej nie te same- wspomniany trunek kolega niezadowolony z efektów destylował jeszcze raz (nie wiem czy Twoja próbka była sprzed ponownej destylacji czy po niej) i wlał na przełomie lutego/marca do beczki dębowej. Próbka, która trafiła do mnie była zlewana z tej beczki w zeszłym tygodniu.
Jedyna możliwość żeby porównać opisane przeze mnie doznania to zwrócić się do kol. popcorner o przesłanie tego samego trunku, próbka z października potraktowana palonym dębem nie będzie smakowała tak samo jak ten sam alkohol przechowywany praktycznie 'do dziś' w beczce, co do tego chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości.
Kolega zresztą wyjaśniłby to najlepiej sam, ale od jakiegoś czasu przestał cokolwiek pisać na ogólnym.
zbyszko pisze:A co do specyfiki Naszego forum to bardziej mi odpowiada niż AD.
Czyżby jakaś zaczepka? :D
Odniosłem się do tematu, który pochodzi sprzed pół roku i większość ''światłych'' myśli tam zawartych dawno uległa wygaszeniu.
Nie porównywałem tutejszego forum do żadnego innego i nie stawiałem go od innych wyżej czy niżej (mimo że dobrze znam inne fora, co wypowiadający się o nich negatywnie nie zawsze mogą powiedzieć), odniosłem się do opisywanej sytuacji, jak i podobnych, które czasem mają miejsce, kiedy osoby nie mające nic szczególnego w temacie do napisania, piszą mimo to, dając upust swoim negatywnym emocjom korzystając z funkcji 'wygaszanie'.
Czasem bywa to nawet śmieszne, a czasem nie.

Ps.
zbyszko pisze:lukrowanymi
Właśnie o to mi chodzi- nie wiesz co piłem , ale piszesz o 'lukrowaniu' co kojarzy mi się z przesadzaniem i to sporym.
Jeśli spróbujesz identycznej próbki i napiszesz to samo to ok- zrozumiem, każdy ma swój gust. Jeśli jednak na cztery opisane próbki próbowałeś zaledwie bazę, z której była zrobiona jedna i na tej podstawie zarzucasz mi ''lukrowanie'' to jest właśnie to, co dla mnie jest mocno specyficzne i nie bardzo ma odniesienie w rzeczywistości.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2013-11-01, 15:05

Czysta od Kolegi maria-n.

Dostałem sampla spirytusowego, więc musiałem sam przygotować sobie z niego czystą. Spirytus zmierzony - 96,6%, idealnie klarowny, rozcieńczyłem przegotowaną kranówką do 40%. Po kilku dniach degustacja. Uzyskana wódka po podgrzaniu w lampce ma delikatny zapach spirytusowy. Nie wyczuwam żadnych ogonów, zarówno początkowych jak i końcowych. Odcięta idealnie. Nie wyczuwałem nic, nawet po rozcieńczeniu do 20% i w pustej lampce. W smaku delikatna, można ją pić bez zapijania. Po przełknięciu brak palenia w gardle, jedynie przyjemne ciepło w przełyku i żołądku (jak to po alkoholu :wink: ) Miałem okazję pić wódki czyste, które były wzorowe i alkohol Mariana można śmiało postawić w nimi w jednym szeregu. Daję 10/10.

Awatar użytkownika
OLO 69
100%
100%
Posty: 1593
Rejestracja: 2009-11-23, 14:01

Post autor: OLO 69 » 2013-11-01, 18:26

Jeśli ta wódka zrobione jest na zmywakach to tylko pogratulować. Maria-n, jeśli można to napisz z jakiego nastawu i w jaki sposób było to destylowane. Jaka wysokość wypełnienia, rodzaj itd.
Pzdr.
OLO 69

Awatar użytkownika
zbynek
101%
101%
Posty: 2005
Rejestracja: 2007-07-26, 19:37

Post autor: zbynek » 2013-11-01, 18:33

Czereśnia od magasa

Subtelne owoce z odrobiną migdałów. Po dłuższym trzymaniu nosa w kieliszku, czereśnia, ale taka ciemna i późna. Zniekształcona przez fermentację, ale można się jej doszukać. Bardzo przypomina mi wiśniowicę, ale jakby słodsza i bardziej miękka dla nosa. Można się doszukać odrobiny starej derki, takiej zdjętej prosto z grzbietu konia. Po ogrzaniu wyraźnie owocowy trunek.
Z lekka gorzki, mocnawy trunek. Już z wyraźnymi migdałami. Pestka dominuje, potem dalej subtelne owoce. A na koniec fajnie piekący w język alkohol.
Bardzo dobra owocowa wódka, ciekaw jestem jak by się ułożył w towarzystwie dębu. Magas znowu mnie zaskoczyłeś. Lubie podobne klimaty, trunek naprawdę mi podszedł. Trzymaj tak dalej.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zbynek, łącznie zmieniany 1 raz.
Najgorsza decyzja, to brak decyzji.
- zbynek, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Emiel Regis
90%
90%
Posty: 656
Rejestracja: 2012-05-12, 14:56
Lokalizacja: Picardie, Żywiec

Post autor: Emiel Regis » 2013-11-01, 20:16

zbynek pisze:Z lekka gorzki, mocnawy trunek. Już z wyraźnymi migdałami. Pestka dominuje
@magas37
Jaki był % pestek w nastawie i czy zostały one oddzielone przed destylacją?

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2013-11-02, 00:54

Fajnie zbynek, że akurat tobie podeszła, cieszę się. Jaki % pestek? 100% pestek, ale z dnia na dzień fermentacji było ich mniej, bo co miałem czas to wyciągałem je z dna beczki, do destylacji też coś wpadło, ale nie wiem ile, nie przykładałem do tego wagi, pestek od czereśni nie gniotłem na miazgę, po prostu były, jak ktoś ma kompoty z czereśni z pestkami, to też taki smaczek się wyczuwa.

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: zbyszko » 2013-11-02, 23:02

zbynek pisze:Czereśnia od magasa
Subtelne owoce z odrobiną migdałów. Można się doszukać odrobiny starej derki, takiej zdjętej prosto z grzbietu konia. Po ogrzaniu wyraźnie owocowy trunek.
:shock:
Cosik mi tu nie pasi.
To, że owoce i migdały to rozumie, bo sam jestem smakosz ale ta "derka" mnie rozwaliła :mrgreen: .
Przecież to czereśnia była. Oddała co miała oddać.

Moja oddała więcej ale jakoś boję się wysłać Tobie na bróbę, bo mogą wyleźć jakieś stare skarpety i dopiero będą jaja.
Ostatnio zmieniony 2013-11-03, 21:19 przez zbyszko, łącznie zmieniany 1 raz.
czytam nie pytam

Awatar użytkownika
zbynek
101%
101%
Posty: 2005
Rejestracja: 2007-07-26, 19:37

Post autor: zbynek » 2013-11-03, 12:42

Odczucia zapachowe i smakowe są tak subtelne i zależne od osoby próbującej, że nie ma co brać podobnych opisów zbyt serio. Ja w destylatach z wiśni i czereśni wyczuwam podobny zapach, namiastką tego odczucia może być porównanie do woni starej, wysuszonej szmaty, zmywaka. Jest coś w tych trunkach z zatęchłej butelki, dawno nie otwieranej. Akurat ta czereśnia przypomina mi właśnie zapach takiej derki, którą się przykrywa grzbiet konia gdy się spoci. Odrobina takich zapachów potrafi dobrze wpłynąć na całość i w cale nie musi być wadą.
Najgorsza decyzja, to brak decyzji.
- zbynek, pozdrawiam

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2013-11-03, 17:24

Czereśnia Magasa mnie osobiście zaskoczyła. Uwielbiam destylaty wiśniowe i do tego pewnie szukałem odniesienia, lecz to jednak inna bajka. Nuta "derki" jak pisze Zbynek, u mnie to raczej nuta "surowizny" - coś jak liście czy ogonki z owoców :D
Ale trunek ciekawy i po ogrzaniu bogaty aromat, znalazłem tam zapach soczystej czereśni, pestka nienatarczywa, alkohol jakby gdzieś osobno.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2013-11-03, 17:34

Raczej liści i ogonków nie było, starałem się wybrać wszystko, ale też czuję tą nutę surowizny, jakby liści z ogonkami, wiedząc jednak, że chyba w 100% wybrałem nazwałem je trawiastymi, tylko od czego. Mi się podoba w tym trunku, że ma coś ze słoika w którym jest kompot z całymi owocami czereśni, taki kompot niekoniecznie z ostatniego sezonu.

[ Dodano: 2013-11-03, 18:56 ]
Trawiaste, surowizna to brzmi tak zwyczajnie, wolę derkę, tylko że ja nie wiem jak taka derka z konia smakuje, czy pachnie, niby znam dziwne smaki jak np. sok z biedronki, to derki z konia nie :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości