Dzieje Piwowarstwa - II wydanie

Małe co nieco o produkcji złocistego napoju
Awatar użytkownika
Czajkus
101%
101%
Posty: 263
Rejestracja: 2009-08-15, 14:07
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Dzieje Piwowarstwa - II wydanie

Post autor: Czajkus » 2018-08-08, 15:05

Cześć,
Zajmuję się głównie historią mocnych alkoholi i to jest moją pasją, ale niejako przy okazji znajduję też ciekawe materiały o piwie. Stąd...

W 2016 wydałem I wydanie elektroniczne książki "Dzieje Piwowarstwa" autorstwa inż. Mariana Kiwerskiego z 1929 r. Książkę znalazłem w Jagiellonce sfotografowałem i na przetworzyłem do worda. Okazało się, że w formie książki wyszedł tylko tom I z planowanych trzech. II tom ukazywał się w odcinkach w czasopiśmie piwowarskim (które niestety kończą się na Chinach, bo przyszedł kryzys i czasopismo skasowano). Pojechałem do bibliotek BUW i UE i znowu zdjęcia i przetwarzanie. Najciekawszy III tom o historii piwowarstwa w Polsce się nie ukazał, ale Kiwerski napisał trochę długich artykułów na ten temat i one też były w I wydaniu.

Teraz zrobiłem II wydanie rozszerzone o kolejne 100 stron artykułów innych autorów dotyczących dziejów piwa w Polsce.
Myślę, że się postarałem i trochę nad tym siedziałem.

Poniżej spis treści całości
Obrazek
Obrazek
i przykładowe strony
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Koszt książki w .pdf format A4 371 stron to 30 zł (.mobi mam do I wydania)
Kontakt: czajkus@interia.pl

Jak od kogoś mam jego alkohole to książka jest gratis, a takich osób trochę jest :)

Pozdrawiam
Czajkus

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości