Dobre przepisy na grila

Czyli coś na ząb...
Awatar użytkownika
franta
90%
90%
Posty: 804
Rejestracja: 2010-04-25, 13:37

Dobre przepisy na grila

Post autor: franta » 2011-07-22, 19:23

Witam serdecznie!

Jako iż mamy okres wakacji i urlopu , to bardzo chętnie wszyscy przygotowują się do grilowania , w łikędy czy też na jakich wyjazdach w plener . Chciałbym na początek podać dwa dość proste i bardzo smaczne sposoby na mięso z grila , samych marynat można stosować z powodzeniem na wiele rodzai mięsa , osobiście robiłem na kilku rodzajach mięs.

Polecam życząc SMACZNEGO , przepis sprawdzony i nigdy mnie nie zawiódł wszystkim bardzo smakuje i za każdym razem pytają czy jeszcze coś zostało?

Pozdrawiam: :cooking :glodny :drunk

Ps. zamiast wina wytrawnego polecam w zamian użyć octu winnego o smaku 7 ziół
"Inteligentni ludzie są często zmuszeni do picia by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami."
- Ernest Hemingłej-

Awatar użytkownika
zwyczajny
101%
101%
Posty: 778
Rejestracja: 2011-04-05, 07:59

Post autor: zwyczajny » 2011-07-22, 21:37

OjOjOj.... Wg mnie prawdziwe grillowanie powinniśmy nazwać "BARBECUE" i jeżeli chodzi o przepisy to jednak jestem zwolennikiem kurczaka curry z czosnkiem, Wołowiny "barbecue", Wieprzowiny(kark, schab, ew boczek) paprykowo-pieprzowej...

Sama bejca musi mieć oliwe, koniecznie czosnek i ew. jakiś charakter (musztarde, sos sojowy, czy ketchup) jako uzupełnienie,ale.....
GRILL BEZ PIWA TO NIE GRILL!!!

Osobiście cieszę się, że tak mocno zakorzeniło się w Naszym kraju szeroko pojęte grillowanie, gdyż sposób ten spędzania czasu jest bardzo przyjemy i jednoczący towarzystwo..

Dziś nie mam weny,ale przy najbliższej okazji napiszę kilka ciekawych marynat..


POZDR!!
XXX

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2011-07-22, 22:26

Witam - mnie zastanawia jak grillować schab aby nie był suchy :?: :?: .


na piersi kurczaka mam idealny sposób :

- 1-2szklank ciepłej wody + 1łyżeczka soli + 1 łyżeczka brązowego cukru .
pokrojone ze skórką ( wcześniej porządnie wyszorowane ) 2 cytryny w plasterki
oraz 1 cebula też w plasterki . 3-4 ząbki czosnku zmiażdżone . Papryka w proszku
mieszanka ziół prowansalskich lub innych według uznania .

Do naczynia lub woreczka wkładam piersi i posiekane warzywa ,cytryny i czosnek potem zalewam to "zalewą -solanką "

Odstawiam na max 3 godziny do lodówki potem wyciągam z zalewy i grilluje .
pierś jest soczysta w środku i mięciutka ....
można pójść dalej zrobić "kieszonkę" w piersi i włożyć tam ser zółty, pleśniowy lub to co kto lubi .

grillować po 5-8 minut z każdej strony . SMACZNEGO i warto wypróbować jak ktoś lubi kurczaki

a jak ze schabem ?? .bo na takiej marynacie solnej niestety wychodzi i tak suchy .

pozdrawiam
98%
www.bimberhobby.pl

( sklep dla prawdziwych hobbystów )

Awatar użytkownika
franta
90%
90%
Posty: 804
Rejestracja: 2010-04-25, 13:37

Post autor: franta » 2011-07-22, 23:09

Witaj kolego @98%
Spróbuj zrobić na mojej marynacie na karczek, myślę iż się nie zawiedziesz , ja na tej marynacie robiłem schab , polędwicę wołową , pierś z indyka a nawet boczek domowego wędzenia też w takie grubsze plastry krojony był pyszny , pyszne są świeże żeberka no i jak kolega @zwyczajny pisze piweczko to konieczność , no a już jak ktoś własne robi to dopiero rarytas , aż ślinka kapie :lol: , jest również dobra okazja do utylizacji trunków własnych :nie_powiem :lol:

Pozdrawiam i czekamy aż to kolegę zwyczajnego wena jakaś po piweczku weźmie :brawo
"Inteligentni ludzie są często zmuszeni do picia by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami."
- Ernest Hemingłej-

Awatar użytkownika
w2k2
40%
40%
Posty: 78
Rejestracja: 2009-12-17, 15:26
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: w2k2 » 2011-07-22, 23:20

@98% - podam Ci przepis mojej znajomej na schab. Nie robiłem, ale jadłem :D

Proporcje na 4 plastry schabu
Marynata:
8 łyżek oleju
pół łyżeczki przyprawy maggi
pół łyżeczki jabłkowego octu winnego (ponoć tylko ten jest właściwy)
1 łyżeczka przyprawy do gyrosa
pół łyżeczki świeżo mielonego czarnego pieprzu
1/2 łyżeczki ostrej mielonej papryki
4-8 liście laurowe (najlepsze świeże ze swojego krzaka)
10 ząbków czosnku
10 kulek ziela angielskiego

Schab umyć i bardzo delikatnie rozbić.
Składniki marynaty wymieszać (6 ząbków czosnku przecisnąć przez prask) i posmarować nimi schab.
Wziąć jakieś naczynie, na dnie ukłożyć połowę liści laurowych i ziela oraz 4 ząbki czosnku pokrojone w plasterki. Na to ułożyć schab i przykryć go resztą przypraw. Zalać resztą marynaty.
Naczynie przykryć i na 2-4 godziny wsadzić do lodówki (najlepiej na całą noc).
Przed grilowaniem usunąć z schabu przyprawy. Grilować po 5-8 minut z każdej strony. Czas gilowania (jak ona mówi) trzeba "wyczuć", żeby go za bardzo nie wysuszyć.

Był soczysty, w smaku dość ostry, myślę że można pobawić się ilością przypraw i osiągnąć łagodniejszą wersję.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6990
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2011-07-22, 23:33

Polędwicy wołowej nie kalam niczym prócz pieprzu , a solę troszkę gdy już zamknę mięso, 3 minuty z lewej, 3 z prawej i jeszcze kulam ranty. To jedne mięso które można jeść praktycznie surowe, wystarczy surowe cieniuteńkie plastry (płateczki) skropić cytryną , wsadzić do lodówki na pół godziny i przekąska gotowa , a szczyptę pieprzu i soli do smaku. Polędwicę kroje na grube kotlety, nie używam przy przewracaniu widelca, by nie przekuwać kotleta, to mięso ma się bronić własnym smakiem , nie bez powodu kosztuje 80zł kilogram, a osocze na talerzu to extras , jeśli lubi mocno wysmażone , to niech sobie karczek kupi, polędwicę , maksymalnie piecze się na średnio , czyli milimetrowy pasek różowego w środku , po przekrojeniu.

jurii
90%
90%
Posty: 644
Rejestracja: 2010-04-06, 22:55
Lokalizacja: Parczew

Post autor: jurii » 2011-07-23, 01:09

Mi się "niesuchy" schab udaje robiąc go w marynacie musztardowo-miodowej. Musztarda francuska (ta z ziarnami gorczycy) pomieszana w ilości 1:1 z miodem (dowolnym, ostatnio użyłem wrzosowego, bo taki był). Do tego troszkę oliwy z oliwek i wrzucić w to mięsko. Jak postoi przez noc, to po południu na grilla i ważne- oblać połową pozostałej w misce marynaty, przewracać tylko raz! Po przewróceniu też oblać marynatą, która została. W ten sposób grillowac można tylko na tacce, bo to marynata właśnie zapobiega wyschnięciu :)

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6990
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2011-07-24, 13:44

Widelec do grillowania mięsa jest ok. , tylko polędwica wołowa , cielęca , nie lubi dziurek , bo to co najlepsze ucieka, osocze, soki, krew, czy jak to zwał. Właśnie w tym celu zamykamy szybko mięso z każdej strony. Jest jeszcze taki mały patent jak smażymy w domu , a ktoś nie lubi gdy krew cieknie po talerzu np. kobiety, to po usmażeniu można włożyć na chwilkę do rozgrzanego piekarnika, nie wiem na ile , ale tak na 2-3 minuty. Ja lubię samo mięso , bo ten smak mnie hipnotyzuje, ale często polędwicę podaje się w sosie pieczarkowym, lub rokfor. Wlewamy na patelnie śmietanę 18% UHT , na wolnym ogniu podgrzewamy i dodajemy ser rokfor, może być jakiś niebieski z podróbek typu niebieski lazur, czy blu coś tam, a i jeszcze wersja na bogato gorgonzola. Mieszamy, aż się rozpuści i trochę zagęści, potem polewamy nim polędwicę i gotowe. Gdy kupujemy całą polędwicę i uporamy się z tą błoną, z tej grubszej strony , gdy duża , może być kawał mięsa troszkę brzydszego, ja z niego robię szaszłyki, ale to dalej jest delikatne mięsko, więc zawijam w cieniutkie plasterki boczku, na polędwicę troszkę pieprzu, a gdy już owinięte boczkiem dopiero przyprawy.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6990
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2011-07-24, 16:20

Zobacz jeszcze w sieci przepisy na karpaczjo fonetycznie, a piszę się jakoś carpacio , czy jakoś tak i najważniejsze polędwica musi być wołowa, a jeszcze lepiej cielęca , nie świnia, śni w żadnej postaci nie jemy na surowo czy lekko smażonej , nawet polędwiczki wieprzowe. Bierz na mnie poprawkę , bo ja nie jestem kucharzem, tylko kuchnie miałem połączoną razem z bufetem i barem. Polędwica mrożona jest ciut gorsza, ale w knajpie najpierw się mroziło , by pokroić naprawdę cieniutko.

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2011-07-25, 16:44

witam @frant-cie chyba coś zaszkodziło :mrgreen: :mrgreen: albo kupny alkohol albo te "suszi" albo
go tak suszy :mrgreen: :mrgreen: albo ...oj nie będę nic pisal poczekamy na wieści jak tam po imprezie :wink: może jeszcze baluje :brawo :brawo :brawo :brawo ..

jak tam za surowym nie przepadam lubię wypieczone ,wysmażone , ale 'gibkie . Zelówki nie trawię z surowizny to za młodu 8-14lat jajeczko pociągałem z babcinego chowu kurek - rozbijałem haczykiem od obory dziurkę w skorupce jedną i drugą i wysysałem -już taki jestem ssak ....żółteczko to jak ambrozja słodziutkie ..
tylko nie piszcie że trucizna .zabija itp ... żyję.. kiedyś był slogan 'cukier krzepi " -potem biała śmierć . "sport " ( papierosy ) to zdrowie :mrgreen: teram zmienia się mentalność teraz mówią iż jajka ( kurze ) są ok ... ....
wszytko jest dla ludzi oczywiście z umiarem tylko ........od - do jednego no dwóch nie mam umiaru 8) 8)

pozdrawiam
98%
www.bimberhobby.pl

( sklep dla prawdziwych hobbystów )

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6990
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2011-07-25, 19:10

Proteiny z jajek są jedne z lepszych, ale nie będę się tu rozkręcał na temat jajek :mrgreen:

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2011-07-25, 19:45

Na grilla spróbujcie pieczonych marchewek. Marchewkę zawija się w folię aluminiową i wrzuca na węgle. gotowe w 10- 30 minut, zależy od marchewki.
Jajka tylko z własnego chowu, innych nie uznaję. Hoduję teraz kilkanaście kurek na jajka, robota przy tym żadna a jajeczko smaczne :slinka
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
man111
90%
90%
Posty: 520
Rejestracja: 2009-04-07, 22:25

.

Post autor: man111 » 2011-07-25, 20:15

młoda marchewka podgotowana,zawinięta w boczek i na ruszt.
Żeberka zamarynowane w sosie sojowym,miodem i chili
Pstrąg z maselkiem i koperkiem w foli aluminiowej
kaszanka w cebuli
ale czesc juz podałem w przepisach na forum :slinka

edi
0%
0%
Posty: 2
Rejestracja: 2011-08-30, 12:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: edi » 2011-10-31, 17:54

Proponuję mięso mielone zawinięte w boczek
do mięsa mielonego dodaję sól i pieprz no i dużo ziół prowansalskich (jajko oraz mniej bułki niż na same kotlety prawie wcale). Po dokładnym wyrobieniu tworzymy kotleciki rureczki o średnicy ok.2,5 cm dł 7-10 cm i owijamy boczkiem i na tackę a całość na grilla. ˛
Proponuje też suszoną śliwkę zawinąć w boczek i j/w. dobra przekąska do kielicha.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6990
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2011-10-31, 20:01

Ja chude mięsa zawijam w boczek.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości