Glikol propylenowy w urobku

Teoria i praktyka metody garnkowej
Awatar użytkownika
fuutro
101%
101%
Posty: 561
Rejestracja: 2014-02-26, 02:18
Lokalizacja: małopolska

Glikol propylenowy w urobku

Post autor: fuutro » 2017-07-02, 19:09

Witam szanowne grono!

Mam pytanie związane z tym, że podczas destylacji na pot-stillu zacieru kukurydzianego zabardzo wzrosło ciśnienie w płaszczu wodnym i pomimo zostawienia ok 1/5 wolnej przestrzeni w płaszczu jako dodatkowego zabezpieczenia zawór pozwalający na upust nadmiaru ciśnienia zatkał się i glikol propylenowy zmieszany z wodą w ilości ok 1:1,5 został wyrzucony po wypchnięciu zamknięcia od góry i przy okazji oblał balon do jakiego zbierałem urobek. Jestem pewien, ze to glikol propylenowy a nie etylowy. Czy caly urobek z tego odpedu wywalić czy też mogę spróbować go ponownie odparować i być spokojny o to co uzyskam? Docelowo nie chce smakowego alkoholu a iść w spirytus z pomocą kolumny później.
Nie dowierzaj wszystkiemu co czytasz. Pozwól jednak swojej wyobraźni w to wierzyć. Wyobraźnia prowadzi własne życie równoległe do Twojego, realnego. Wyobraźnia może poszerzyć granicę świata.
M. Sandemo

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Glikol propylenowy w urobku

Post autor: Citizen Kane » 2017-07-02, 19:38

Piszą, że jest "nieszkodliwy dla zdrowia lub o bardzo niskiej szkodliwości." Rzucałbym na długą rurę...

Awatar użytkownika
fuutro
101%
101%
Posty: 561
Rejestracja: 2014-02-26, 02:18
Lokalizacja: małopolska

Re: Glikol propylenowy w urobku

Post autor: fuutro » 2017-07-02, 19:56

Dziękuję za odpowiedź :) i to optymistyczną nawet :)
Na pewno to czeka niejeden odpęd. I dla większej pewności.

Pozdrawiam!
Nie dowierzaj wszystkiemu co czytasz. Pozwól jednak swojej wyobraźni w to wierzyć. Wyobraźnia prowadzi własne życie równoległe do Twojego, realnego. Wyobraźnia może poszerzyć granicę świata.
M. Sandemo

Awatar użytkownika
fuutro
101%
101%
Posty: 561
Rejestracja: 2014-02-26, 02:18
Lokalizacja: małopolska

Re: Glikol propylenowy w urobku

Post autor: fuutro » 2017-09-05, 11:20

Trochę czasu minęło i już nie mogę edytować.
Porada okazała się jak najbardziej przydatna - po dodatkowej destylacji na pot-stillu i dwóch jazdach na kolumnie poza delikatnym posmakiem surowca nic nie czuć i nic się dziwnego nie działo podczas solidnej degustacji ;)
Dzięki raz jeszcze za poradę :!:
Nie dowierzaj wszystkiemu co czytasz. Pozwól jednak swojej wyobraźni w to wierzyć. Wyobraźnia prowadzi własne życie równoległe do Twojego, realnego. Wyobraźnia może poszerzyć granicę świata.
M. Sandemo

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości