SPIRICOL - jakie są Wasze opinie?

Teoria i praktyka metody garnkowej
dudol
50%
50%
Posty: 130
Rejestracja: 2009-06-08, 10:33

Post autor: dudol » 2011-05-02, 12:20

Widzę, że nikt nie chce odpowiedzieć. Trudno.
Postanowiłem jednak robić tak:
1.Pierwsza destylacja.
2.Rozrobiebie do konsumpcji ok.45%.
3.Dodanie spiricolu (odczekać 2 dni).
4.Powtórna destylacja.
5.Może ewentualnie filtr węglowy (ale jeszcze nie wiem). Nie wiem czy będzie to miało sens.
Pozdr. Dudol

Awatar użytkownika
mario
50%
50%
Posty: 199
Rejestracja: 2008-11-29, 14:13
Lokalizacja: Mazowsze
Kontaktowanie:

Post autor: mario » 2011-05-04, 20:14

Kolego @Dudol przeczytaj mój pierwszy post z poprzedniej strony a otrzymasz odpowiedzi na wszystkie interesujące cię pytania. W punkcie 5 -tym masz całkowicie rację jest bez sensu ponieważ po wykonaniu punktu 4-tego otrzymasz absolut+ :D .

Pozdrawiam.
Posiadanie własnych zgłoszonych patentów nie wyklucza możliwości bycia patentowanym głupcem.
Wszystkich zainteresowanych destylacją oraz akcesoriami zapraszam do sklepu internetowego HELICA.

dudol
50%
50%
Posty: 130
Rejestracja: 2009-06-08, 10:33

Post autor: dudol » 2011-05-05, 22:22

Mario
Przedestylowałem tak jak napisałem.
Jednak po drugiej destylacji nadal czuć jakieś posmaki.
Nie wiem jak to robisz uzyskując po drugiej destylacji z użyciem spiricolu absolut+.
Ja mam Aabratka, kolumna fi60x1,3m, wypełnienie samoróbka (pierścienie Lessinga) i za cholerę nie mogę dojść do perfekcji, a destyuję już trochę czasu.
Praktycznie tylko cukrówki, bo nie mogę się przemóc do zbożówek-myślę że nie poradziłbym sobie.
Albo jestem cieniutki jak barszcz, albo mam lipny sprzęt. Forum przeglądam prawie codziennie.
Pozdr. Dudol

Awatar użytkownika
mario
50%
50%
Posty: 199
Rejestracja: 2008-11-29, 14:13
Lokalizacja: Mazowsze
Kontaktowanie:

Post autor: mario » 2011-05-07, 23:22

Myślę że powinieneś popracować nad swoim wypełnieniem. Osobiście używam dla fi 70 zmywaki Coral Max 290 g/litr oraz wypełnienie reaktywne miedziane L=140 mm całkowita wysokość wypełnienia w mojej kolumnie to 1300 mmm.
Pozdrawiam.
Posiadanie własnych zgłoszonych patentów nie wyklucza możliwości bycia patentowanym głupcem.
Wszystkich zainteresowanych destylacją oraz akcesoriami zapraszam do sklepu internetowego HELICA.

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2011-07-01, 10:22

Witam!
dudol pisze:…Ja mam […] wypełnienie samoróbka (pierścienie Lessinga)…
Podobnie jak mario, ja także sądzę, że to jest przyczyną problemów.
Tanie zmywaki mają przynajmniej dwukrotnie lepszy HETP od Twoich pierścieni, zaś sprężynki (niestety dużo droższe) dwukrotnie lepszy od zmywaków.
Mimo, że wynik procentowy z Lessingów masz może dość wysoki, to właśnie na górnych półkach (których u Ciebie brakuje) następuje „doczyszczanie” destylatu – tam zawracane są może i mikroskopijne ilości zanieczyszczeń, ale to one właśnie mają decydujący wpływ na smak i zapach produktu.
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości