Korki balonowe z BIOWINU do odstojników

Teoria i praktyka metody garnkowej
Pirat
101%
101%
Posty: 503
Rejestracja: 2010-10-28, 20:20

Korki balonowe z BIOWINU do odstojników

Post autor: Pirat » 2011-10-21, 18:46

Witam serdecznie

Mam pytanie odnośnie tematu! Posiadam sprzęt typu pot still otrzymany w spadku i chcę go

troszkę przerobić ( pojemnik 20l+ 2 odstojniki+ deflegmator+ chłodnica )- poprzednio było [(

pojemnik, 2 odstojniki-słoiki, chłodnica)] chłodnica zrobiona od nowa-wiaderko 12l+3metry

rurki miedzianej 8mm i zamiast słoików jako odstojniki chcę dać butle szklane 1l po soku

typu kubuś itp. Pasują w ich szyjkę korki balonowe BIOWIN i zastanawia mnie właśnie czy

one nadają się do destylacji, czy nie będą oddawały posmaków plastiku itp.
Załączniki
deflegmator.jpeg
taki deflagmator chcę dać między odstojniki a chłodnicę.
deflegmator.jpeg (8.11 KiB) Przejrzano 4078 razy
Ostatnio zmieniony 2012-10-29, 18:27 przez Pirat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Korona
60%
60%
Posty: 234
Rejestracja: 2009-08-24, 11:39

Post autor: Korona » 2011-10-22, 12:05

@greg0004 guma nie jest za dobra do destylacji lepiej zrób sobie sam korek z silikonu.
Pozdrawiam

jurii
90%
90%
Posty: 644
Rejestracja: 2010-04-06, 22:55
Lokalizacja: Parczew

Post autor: jurii » 2011-10-22, 12:20

Białe korki biowinu są silikonowe i się nadają... ale z tego co Autor pisze, to deflegmator podłączony ZA odstojnikami, co jest zupełnie bez sensu... Deflegmator ma być nad kotłem i podłączony od dołu, a do niego ewentualnie mogą być podłączone te nieszczęsne odstojniki.

alvid
80%
80%
Posty: 485
Rejestracja: 2011-01-31, 08:33

Post autor: alvid » 2011-10-22, 12:26

Ja sobie zrobiłem ( wyszlifowałem ) korek z miękkiej gumy (twardośsią przypomina ten z biowinu) . Zrobiłem test i zalałem zbiornik wodą i zacząłem podgrzewać . Woda zaczęła się gotować i para wychodząca z rurki umieszczonej centralnie w korku niemiłosiernie waliła przypaloną gumą . Szkoda mi było korka nad którym tak trochę pomęczyłem . Znalazłem kawałek teflonu 2mm i wyciąłem kółko o dolnej średnicy korka . Ponieważ rurka z parą przechodzi ciasno przez korek oraz teflon nie trzeba go było niczym kleić . Zrobiłem próbę na wodzie i rewelacja . Zero jakichkolwiek obcych zapachów . Już drugi raz wykorzystywałem ten korek na potstilu podczas destylacji i jestem miło zaskoczony . Zostaję przy korku gumowym z separatorem teflonowym . Pozdrawiam !!!!
Piotrek

1

Post autor: 1 » 2011-10-22, 13:20

jurii pisze:Białe korki biowinu są silikonowe i się nadają... ale .
Ale , mi sie wydaje że jednak nie są silikonowe.

Wrzuć korek do pojemnika ze spirytusem na kilka dni.
Później oceń wygląd korka i wygląd płynu.
Rozcieńcz ten spirytus do stężenia poniżej 40 % i zobacz co się stanie z płynem.

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: zbyszko » 2011-10-22, 13:36

Koledzy korki zarówno białe jak i przezroczyste testowane były na forum jakiś czas temu i wyszło jednoznacznie że nie są z silikonu więc .......... :?: Dyskusja zbędna.
czytam nie pytam

Awatar użytkownika
Legion
-#Admin
-#Admin
Posty: 1870
Rejestracja: 2009-01-24, 11:03

Post autor: Legion » 2011-10-22, 13:51

jurii pisze:Białe korki biowinu są silikonowe i się nadają...
Zależy o które białe się rozchodzi.
Już kiedyś wrzucałem zdjęcie pełnego silikonowego korka, wyglądał dokładnie tak.
Obrazek
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

1

Post autor: 1 » 2011-10-22, 15:04

Ten ze zdjęcia Legiona na 99% jest silikonowy ale pytanie dotyczyło 'białych korków' a one raczej nie są.

korek
.
Na pewno nie za tą cenę.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez 1, łącznie zmieniany 1 raz.

bnp

Post autor: bnp » 2011-10-22, 15:18

zbyszko pisze:@ Legion
To jest to :1st
Ale oni rozpatrują "biowinowskie" :wall .
Jakoś nie chce mi się grzebać żeby uświadomić kolegów o słuszności sprawy.
spokojnie Zbyszku z teoriami, białe biowinowskie korki do balonów nadają się do destylacji choć nie są z 100 z silikonu.

Sprawdzisz to osobiście bo zabrałem z wiochy czajnik 2,5 l do destylacji nalewów na absynt itp w niewielkich ilościach gdzie mam zastosowany właśnie taki korek.

pozdr
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bnp, łącznie zmieniany 1 raz.

Pirat
101%
101%
Posty: 503
Rejestracja: 2010-10-28, 20:20

Post autor: Pirat » 2011-10-22, 15:33

zbyszko pisze:Nie chce mi się pisać na darmo więc pokaż połączenie zbiornika z chłodnicą to coś się wymyśli.
Korki ogólnie są beee.
Zbyszko więc wstawiam kilka fotek do wglądu bez chłodnicy bo nie mam przy sobie ale jak

wiadomo to jest wiaderko plastikowe 12l i wężownica miedziana około 3m o średnicy 8mm,

oraz do połączenia wszystkiego mam wężyk silikonowy 8mm długość 1m.jeśli macie jakiś

lepszy pomysł co do podłączenia tego wszystkiego razem to proszę o wszelkie uwagi-dodam

jeszcze ,że połączone to było w sposób jaki już opisałem wcześniej- pojemnik-słoik 1l-drugi

słoik 1l-i do chłodnicy.

Podczas gdy gotowaliśmy (pierwszy i jedyny raz) jeszcze na starym połączeniu gdy były słoiki jako odstojniki a wężyki połączeniowe z jakiejś gumy, to musieliśmy owijać połączenie nakrętki ze słoikiem taśmą izolacyjną by uszczelnić ,bo sporo wylatywało i dlatego chcę zrezygnować ze słoików a dać takie oto butle- o których z resztą wyczytałem na tym właśnie forum jako szybki i łatwy model odstojników. Nie chcę się zagłębiać w jakieś super aparatury o których tu czytam, bo będzie to używane dość sporadycznie ale jak już robić choćby coś takiego jak mój przedstawiony sprzęt ,to tak aby miało to tak zwane ręce i nogi więc za wszelką pomoc będę wdzięczny.

[ Dodano: 2011-10-22, 16:15 ]
Legion pisze:
jurii pisze:Białe korki biowinu są silikonowe i się nadają...
Zależy o które białe się rozchodzi.
Już kiedyś wrzucałem zdjęcie pełnego silikonowego korka, wyglądał dokładnie tak.
Obrazek
te korki są zapewne super ale kosztują około 35zl w browamatorze, lecz gdyby były naprawdę niezastąpione to pokusił bym się na nie.

[ Dodano: 2011-10-22, 18:13 ]
jurii pisze:Białe korki biowinu są silikonowe i się nadają... ale z tego co Autor pisze, to deflegmator podłączony ZA odstojnikami, co jest zupełnie bez sensu... Deflegmator ma być nad kotłem i podłączony od dołu, a do niego ewentualnie mogą być podłączone te nieszczęsne odstojniki.
czy taki schemat masz na myśli? dwie ostatnie fotki!
Załączniki
i jeszcze raz góra pojemnika.jpeg
pojemnik pokazany w całości.jpeg
pojemnik 20l z wyjściem o średnicy 10mm na wężyk silikonowy 8mm.jpeg
ponownie korek z butlą.jpeg
korek z biowinu i butla 1l jako odstojnik-chcę dać ich sztuk 2..jpeg
SAM_0794.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
SAM_0792.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Pirat, łącznie zmieniany 1 raz.

Pirat
101%
101%
Posty: 503
Rejestracja: 2010-10-28, 20:20

Post autor: Pirat » 2011-10-25, 18:04

wygotowałem biowinowskie korki we wrzątku wraz z gumką zaślepiającą deflegmator;

-gumka nie oddaje żadnych zapachów, jest neutralna

-korki czuć z daleka jakimś plastikiem lub gumą więc pewnie odpadają....szkoda trzeba

będzie kupić silikonowy albo zrobić naturalny z teflonem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości