Wytwarzanie alkoholu,krok po kroku.

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
elektryk182
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2011-01-26, 17:29

Wytwarzanie alkoholu,krok po kroku.

Post autor: elektryk182 » 2011-01-26, 17:50

Witam,jestem nowy na forum i mam do was prośbę, czy moglibyście mi wytłumaczyć na "chłopski" rozum jak wytworzyć alkochol etylowy?Szukałem juz w internecie ale nie jestem w stanie zrozumiec pewnych kwesti.Alkochol ten nie musi to być jakiś pyszny bimberek itp tylko ten alkochol chcę wykożystać do mieszanki Benzyna-etanol :P Mój brak wiedzy polega głównie na fazie destylacji(końcowej) czy jak to się tam zwie.Co do zacieru również mam pewne pytanie odnośnie składników, wiem że do zacieru potrzebna jest woda,cukier i drożdze, ale słyszałem jeszcze coś o dodawaniu owoców do zacieru w celu zwiększenia zawartości cukru ale nie wiem w jakiej postaci mam dodać te owoce.Dodam,że w piwnicy mam dużo już przygnitych jabłem oraz kilkunasto letnie kompoty ;pProsiłbym o to aby ktoś mi wytłumaczył krok po kroku jak wykonać aparature do wytwarzania alkoholu.Dostęp do materiałów na aparature mam ponieważ mam swój warsztat samochodowy i zawsze sie coś znajdzie.Pozdrawiam i dziękuje

elektryk182
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2011-01-26, 17:29

Post autor: elektryk182 » 2011-01-26, 18:26

bo po mojemu to jest tak:robie zacier,umieszczam to do jakiegos szczelnego pojemnika czekam pare tygodni aż drożdze przestaną działać, stawiam ten pojemnik na jakimś ogniu czy jakiejś kuchence, robie otwór w tym pojemniku na przewód i ten przewód ma być chłodzony i wtedy z tego przewodu będzie wypływać alkohol.Dobrze rozumuję?

elektryk182
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2011-01-26, 17:29

Post autor: elektryk182 » 2011-01-26, 18:52

Ok znalazłem w internecie fajną stronke gdzie są wszelakie schematy aparatur i mniej więcej wiem jak to dokładnie wygląda,teraz tylko kwestia zacieru i proporcji bo narazie chciałem to wykonać doswiadczalnie w ilości np 1L i tutaj mam pytanie:na 1L wody ile powinienem dodać gram drożdzy i ile cukru?Dowiedziałem się,że gdybym chciał dodać naprzykład jabłka do zacieru to powinienem je zmielic na papke,czy to prawda?Aha i przy konstrukcji najprostrzego typu z deflegmatorem oraz zwykłą chłodnicą bez żadnych słoików na syf ile mniej więcej % alkoholu powinienem się spodziewać?

jurii
90%
90%
Posty: 644
Rejestracja: 2010-04-06, 22:55
Lokalizacja: Parczew

Post autor: jurii » 2011-01-26, 19:04


Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Wytwarzanie alkoholu,krok po kroku.

Post autor: Citizen Kane » 2011-01-26, 20:20

elektryk182 pisze:jak wytworzyć alkochol etylowy?
:yellowcard

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości