Pytanie o zapach i sprzęt

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
swir150
0%
0%
Posty: 6
Rejestracja: 2012-10-17, 21:39

Pytanie o zapach i sprzęt

Post autor: swir150 » 2012-11-08, 21:28

Witam wszystkich!
Zaczynam moja przygode z bimberkiem i mam kilka pytań których nie znalazłem w szukaj.

1.Czy któryś z procesów fermentacja/destylacja itp. wydziela intensywny zapach?
Mieszkam w bloku i nie chciałbym narobić smrodu.
Pytanie moje brzmi w sumie, czy moge sie brać za produkcje C2H5OH bez ryzyka nakrycia przez sąsiada z czujnym wechęm... :D

2.Drugie pytanie jest uzależnione od pierwszego bo jak sie nie da to sie nie da :lol:
Na forum jest wiele tematów dotyczących destylatorów, głównie poradników jak takie cudo zrobić. A z racji że do majsterkowania, spawania tym bardziej, sie nie nadaje a nie mam ochoty eksperymentować przy szybkowarze na gazie, czy mógłby ktos podać namiary na destylator typu aabratek do kupienia powiedzmy do 2tys. zł.
Wiem że były takie tematy już pewnie ze 100x ale te 50 co przeglądłem skończyło sie wskazówkami dotyczącymi jak zbudować własny... w czym sobie nie poradze.
Np. co myślicie o tym: http://www.allegromat.pl/aukcja123217
Czy może lepiej 50L?
Dla mnie to jak na razie czarna magia, w teorii to ciężko to raczej ogarnąć.


Dziekuje za wszystkie wskazówki

[ Komentarz dodany przez: Legion: 2012-11-08, 22:02 ]
_allegro
Ostatnio zmieniony 2012-11-09, 09:16 przez swir150, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marcel77
50%
50%
Posty: 113
Rejestracja: 2011-07-03, 14:50

Re: Pytanie o zapach i sprzęt

Post autor: Marcel77 » 2012-11-08, 22:45

AD1 Tak, zapachy są wydzielane. Fermentacyjne podobno można się pozbyć przepuszczając przez węgiel aktywowany tudzież zanurzając wężyk z fermentatora do butelki z wodą.
AD2 :book tak z 20 godzin potem przemyśl, znowu :book drugie tyle i będziesz już w miarę wiedział co i jak. A czemu polecam czytanie- bo i tak będziesz musiał się dokształcić więc lepiej przed zakupem niż po.

Awatar użytkownika
samogoneczek
40%
40%
Posty: 58
Rejestracja: 2012-09-02, 17:00
Lokalizacja: UK - Szkocja

Post autor: samogoneczek » 2012-11-08, 23:17

Jeżeli chodzi o zapachy to nie jest tak tragicznie o ile używasz turbo drożdży gorzelniczych (polecam alcotec 48H) i dodatkowo stosujesz węgiel płynny do nastawu. Jeżeli kupisz dobrego aabratka (nie z allegro) tylko od kogoś kto wie co robi to będziesz bardzo zadowolony i przy przerabianiu też nie będzie żadnych zapachów. Sam mieszkam w budynku 4 rodzinnym i też mam walniętego sąsiada. Robiąc wszystko tak jak Ci napisałem nie mam żadnych problemów. Początkowo praca za pomocą grzałek w kegu stojącym bezpośrednio na podłodze, przenosiła dość duże drgania i hałas po drewnianym stropie. Zrobiłem skrzynkę drewnianą którą wyłożyłem od środka materiałem wygłuszającym co załatwiło sprawę. Jak poszukasz nawet w moich postach to znajdziesz namiary na osoby godne polecenia które zrobią Ci porządny sprzęt na zamówienie. A na początek tak jak poradził Ci @Marcel77 poczytaj o tej sztuce na przykład to:
http://akas.tuba.com.pl/opis/opis%20kol ... 4-2009.pdf
Jeżeli nie interesuje Cię budowa to ją pomiń i przeczytaj resztę, ale uważam że jak chcesz taki sprzęt to warto zapoznać się również z jego budową.
Czytam i zwiększam wiedzę z każdą minutą.

Wrobello
40%
40%
Posty: 54
Rejestracja: 2012-11-26, 00:31

Post autor: Wrobello » 2012-11-29, 23:58

Witam,
1.Czy któryś z procesów fermentacja/destylacja itp. wydziela intensywny zapach?
Przy fermentacji zapach będziesz miał, wg mnie jest to przyjemny zapach, ale charakterystyczny jednak, jeśli chcesz się pozbyć tego zapachu w mieszkaniu i na przykład fermentujesz w fermentatorze polecam Ci zamknąć pokrywę i w dziurkę na rurkę fermentacyjną włożyć wężyk, może być silikonowy ale nie musi, i wyprowadzić go do okna.
Ja ostatnio tak zrobiłem i zero zapachów. Tylko żeby mieć pewność musisz wprowadzić rurkę od góry do okna, najlepiej ustawić klamkę w pozycji "rozszczelnione" czyli pod kątem. i tam wetknąć tą rurkę. Od góry dlatego, że ciepłe powietrze ulatuje na zewnątrz górą, a dołem wchodzi zimne z zewnątrz do mieszkania.

pozdrawiam,

Wrobello.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości