Wybór destylatora

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
Kropliq
0%
0%
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-25, 14:23

Wybór destylatora

Post autor: Kropliq » 2017-08-28, 22:33

Witam, czy gdy celuje w wyroby smakowe jest sens kupowania kolumny? Whisky są robione na alembikach, i podobno whisky destylowane jest 2 razy ale destylat nie może przekroczyć bodajze 85% więc czy jest sens kupowania kolumny z której dostanę 96% spirytus z zboża a który nie ma smaku danego surowca? Czy lepiej zainwestować w pot still? Tradycyjnego alembika? Czy coś innego gdy celuje w wyroby smakowe. Przepraszam z góry za jakieś braki w wiedzy i z góry dziękuję za odpowiedzi

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
fuutro
101%
101%
Posty: 561
Rejestracja: 2014-02-26, 02:18
Lokalizacja: małopolska

Re: Wybór destylatora

Post autor: fuutro » 2017-08-28, 22:43

Smakowe... Dobry spirytus też jest co nieco wart przy nalewkach. Kolumnę możesz śmiało kupić ale zobacz, czy jest segmentowa, th kocioł no to wiadomo, potem katalizator, dołączana kolumna, chłodnica, ew wziernik czy bufor. Chcąc mieć prosty pot still możesz zaraz za katalizatorem (właściwie nad) przymocować głowicę (sam tak robię). Zawsze jeszcze coś możesz delikatnie zmieniać regulując refluks - może być zerowy, zwyczajnie nic nie wraca. Katalizator znów jest krótki stosunkowo więc w try miga możesz go opróżnić, dać nieco sprężynek czy to KO czy miedzianych, innego wypełnienia. Segmentowa budowa kolumny jest ciut droższa ale nie zamyka Ci żadnych możliwości na przyszłość i przy modyfikacjach już nieco obniża dalsze koszta.
Nie dowierzaj wszystkiemu co czytasz. Pozwól jednak swojej wyobraźni w to wierzyć. Wyobraźnia prowadzi własne życie równoległe do Twojego, realnego. Wyobraźnia może poszerzyć granicę świata.
M. Sandemo

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Wybór destylatora

Post autor: magas » 2017-08-28, 23:26

Kropliq pisze:
2017-08-28, 22:33
podobno whisky destylowane jest 2 razy ale destylat nie może przekroczyć bodajze 85% więc czy jest sens
Podobno taki spirytus nie nadaje się do picia, musi przeleżeć minimum 3 lata w beczkach dębowych w odpowiednich warunkach. Na kolumnie można uzyskać każdy %, 96 i 76, trzeba tylko zrozumieć co w kolumnie się dzieje i nauczyć się ją obsługiwać.

Kropliq
0%
0%
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-25, 14:23

Re: Wybór destylatora

Post autor: Kropliq » 2017-08-28, 23:29

Wiem że nie nadaje się do picia. Tylko raczej chodziło mi o to że nie destyluje się do 96% aby nie stracić wszystkich zanieczyszczeń aromatycznych.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
robert4you
80%
80%
Posty: 432
Rejestracja: 2016-04-01, 10:24

Re: Wybór destylatora

Post autor: robert4you » 2017-08-29, 18:33

Na kolumnie można zrobić wszystko, odwrotnie nie.
==================================================
Moja wersja sterownika forumowego - sterowanie kolumny telefonem:
http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?f=11&t=6419

UWAG: Potrzebujesz sterownika lub termometru , napisz PW !!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości