Żale i prośba o wspólne pomysły

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
emiosp
0%
0%
Posty: 5
Rejestracja: 2018-09-19, 10:49

Żale i prośba o wspólne pomysły

Post autor: emiosp » 2018-09-20, 12:13

Witam Panowie, tematem destylacji zainteresowałem się niedawno kupiłem destylator (aabratek) - jestem po 2 destylacjach. Poczytałem to forum i "czarne" jak to określacie. Pierwsze destylacje dały mi sporo do myślenia i sposobu poprawy sprzętu i rozbudowy. Wczoraj zapisałem się na obydwa fora tu miałem problem z autoryzacją ale Admin naprawił wiec jestem, niestety pierwszy temat napisałem u "czarnych" i dziś sie zastanawiam czy ja w Polsce żyje czy w Korei. Temat musi być autoryzowany i kazda odpowiedz przez administratora - masakra....
Oki mam nadzieje że tu będzie lepiej. Co mam i co chce zrobić :

Mam:
-Keg 60l, grzanie 2kW+1,4kW
-Katalizator wypełniony sprężynkami miedzianymi wysokość 25cm,
- kolumna z wziernikiem (latarką) 130 cm,
- głowica standardowa.
Po pierwszej destylacji następujące uwagi, termometr analogowy w kegu błędnie pokazuje temperaturę ( przy samej wodzie 110 stopni), jeden termometr cyfrowy przy głowicy wskazywał na skoki temperatury nawet o 1,5 stopnia.

Wnioski termometry nie mają fizycznego kontaktu zarówno z parą w kolumnie jak i z cieczą w zbiorniku, są wkładane w otwory i mierzą temp. tych otworów.

Modyfikacje jakie chce przeprowadzić :
- wspawać gniazdo gdzie będę mógł włożyć termometry, http://stalowkasklep.pl/wkrecany-port-t ... p-735.html - zamówione
- w Kegu, na 10 półce (40cm nad katalizatorem) i w głowicy zamontować termometry DS18B20,
- Termometry podłączyć do Arduino + bramka W5100 + wyświetlacz 4x20

Dzięki temu będę obserwował pracę poprawnie zamontowanych termometrów na wyświetlaczu lub przez przeglądarkę www (bramka mysensors domoticz)

Prosze Was o weryfikację czy dobrze planuje i co jeszcze powinienem zrobić w pierwszej kolejności. Projektem będę się dzielił. Po co siedzieć w garażu jak można mecz oglądać w domu. Na większość pytań będzie można odpowiedzieć wykresami. Doświadczenie w tej dziedzinie mam
Proszę o rady czy dobrze myślę z montażem termometrów i czy jeszcze nie dodać większej ilości termometrów.

Awatar użytkownika
Benek
101%
101%
Posty: 239
Rejestracja: 2005-12-25, 10:51
Lokalizacja: Mazury

Re: Żale i prośba o wspólne pomysły

Post autor: Benek » 2018-09-20, 12:54

Ja dałbym port termometru 25 centymetrów nad katalizatorem.

To, że czujnik siedzi w tulei, nie powoduje skoków temperatury. Odczyty są tylko opóźnione w porównaniu do czujnika umieszczonego bezpośrednio w badanym środowisku.

Co do "czarnego" taką mają filozofię. Akceptacja dotyczy tylko pierwszych postów. Wybierz sam, które forum odpowiada Ci bardziej.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości