Kilka pytań z prośbą o odpowiedź

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
bungalow
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2018-05-06, 17:26

Kilka pytań z prośbą o odpowiedź

Post autor: bungalow » 2018-11-20, 22:16

Witam. Chciałbym zacząć że jestem laikiem w temacie destylacji. No więc chodzi mi o to że planuję zmienić aparaturę. W tej chwili mam aparaturę "zimne palce"(już swoje przyszła dlatego chcę nową). I mam pytanie, czym różni się aabratek od zimnych palców? Czytałem o tym dużo, ale za dużo jest o tym napisane, by to było w prosty sposób (tak wiem że jest spis na tej stronie ciekawych artykułów które czytałem). Gotuję na gazie (mam kegi, taboret kuchenny) więc chciałbym żeby dalej na gazie. Co lepsze zimne palce czy aabratek? Jeśli zimne palce to czy odstojniki są w tym przypadku potrzebne? Bo na pierwszej aparaturze jaką miałem były potrzebne (ręcznie robiona przez kolegę ojca kupę lat temu), teraz w tej aparaturze nie mam, a czytałem tu na forum że nie potrzebne są, ale może jednak są potrzebne? I czym wypełnić kolumnę? Teraz mam szkło miedź a na końcu (kolejność podałem od góry) drapak stalowy. Kolega powiedział że ma chromoniklowe opiłki i miedź. A Wy co polecacie na wypełnienie?

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań z prośbą o odpowiedź

Post autor: Citizen Kane » 2018-11-21, 08:57

bungalow pisze:
2018-11-20, 22:16
I mam pytanie, czym różni się aabratek od zimnych palców
viewtopic.php?f=11&t=2102
bungalow pisze:
2018-11-20, 22:16
I czym wypełnić kolumnę?
viewtopic.php?f=11&t=3383&start=15

I ogólnie polecam :book

viewtopic.php?f=11&t=605

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości