Nadszedł czas odejścia ......

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2011-11-08, 11:21

masato pisze:Może być to promieniowanie elektromagnetyczne, które nie jest bez wpływu na nasze zdrowie.
To mnie przypomina przejście z modelu biologicznego człowieka do modelu czysto elektrycznego promowanego przez różne sekciarstwa. Promieniowanie elektromagnetyczne nie jest promieniowaniem jonizującym i jeżeli jego energia nie przekracza mocy niezbędnej do uszkodzenia komórek (jak np. włożenie głowy do mikrofalówki, albo zaglądanie do wnętrza falowodu podczas transmisji - znałem taki przypadek), to długotrwałe narażenie na takie promieniowanie nic nam nie grozi - sprawdzone doświadczalnie przez miliony lat ewolucji człowieka. Mechanizmy działania fal elektromagnetycznych człowiek ma opanowane od kilkudziesięciu lat. Gdyby nie ta wiedza, to dalej kury by nie znosiły jaj w gospodarstwach zelektryfikowanych. ;)
A skoro już o tych falach elektromagnetycznych rozmawiamy, to są one istotne przy wzajemnym zakłócaniu się sprzętu. Teraz coraz modniejsze obudowy maja plexę, aluminium itp. I nie myślimy nawet o tym, że taki nieekranowany elektromagnetycznie komputer może siać zakłócenia w radio, telewizję, telefony itd., nawet czasami obraz na monitorze, dlatego jeżeli już obudowa to porządna, stara i metalowa.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
masato
60%
60%
Posty: 213
Rejestracja: 2011-09-24, 02:55
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: masato » 2011-11-09, 04:02

Zgadzam się z berbeluchą w 100%. Po co ładować się w małe rozmiary matryc, jak można dołożyć nie dużą sumę, a komfort będzie dużo większy.

Tofi nie chce mi się już polemizować z Tobą, niech Ci będzie masz rację podobnie jak wtedy z tą szkodliwością tworzyw sztucznych. :nie_powiem
Choć jeszcze wypowiedz się na temat tych matryc i pochwal 15 cali :P
Pozdro dziewczyny...

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2011-11-16, 17:02

masato pisze:Po co ładować się w małe rozmiary matryc, jak można dołożyć nie dużą sumę, a komfort będzie dużo większy.
Problem w tym że kolejne dwa cale to nie jest mała kwota, a 19 w porównaniu z 15 kwotowo wypada już naprawdę astronomicznie. Sam używam dużych ekranów, ale przeciętnemu użytkownikowi bym nie polecił, bo jego potrzeby nie są aż tak wielkie. Dla mnie duża rozdzielczość to obszar do zagospodarowania dla przeciętnego użytkownika komputera to małe literki na dużym i drogim ekranie. Niestety mówimy o Polsce i tutaj cena odgrywa dużą rolę. Zapewne w miarę upływu czasu rozmiar matrycy to będzie kwestia wyboru użytkownika, ale jak na razie nie spotkałem się z ofertą, gdzie dwa modele z tymi samymi bebechami różniące się jedynie matrycą miały by różnicę ceny 200-300 zł, jak na razie ta różnica pomiędzy 15'' a 17'' jest dużo większa a do 19'' to niekiedy jest nawet 1,5 tys zł różnicy w cenie. Gdyby wszystko było takie proste to klienci brali by z półek tylko laptopy z matrycą 21'', ale doradzając komuś, należy wybrać optimum.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
berbelucha
101%
101%
Posty: 478
Rejestracja: 2008-01-18, 21:05

Post autor: berbelucha » 2011-11-16, 23:04

Tofi!
O czym piszesz?
1500 różnicy w cenie?
1500 za 24 cale nie płaciłem.

AAA!
Czytaj od poprzedniej strony.
Bo na dzisiaj monitor stacjonarny 17 kupisz za niecałe 500zł!!!!!

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2011-11-17, 01:12

lech.zywiec pisze:[...]nadszedł czas wymiany laptopa. Myślę o matrycy 17 cali [...]
Ceny monitorów znam, dlatego 1500 w stosunku różnicy ceny do rozmiaru matrycy laptopa jest dla mnie czymś niezrozumiałym, jeśli chodzi o te 24 cala to trochę przepłaciłeś bo za 1200 widziałem 32 cale a za 1400 - 37 cali. Za swój 20 calowy monitor zapłaciłem 120zł. W przypadku komputera stacjonarnego ceny powoli się normują, ale jeśli chodzi o sprzęt przenośny, to ceny wciąż są dalekie od rzeczywistej wartości sprzętu.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
masato
60%
60%
Posty: 213
Rejestracja: 2011-09-24, 02:55
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: masato » 2011-11-17, 02:13

Napisałem przed chwilą kilkanaście zdań, ale usunąłem. Nie ma sensu wchodzić w dysputy bo jakby się z Jarosławem rozmawiało.
Dyskusja zrobiła się jałowa.

Kupującym radzę iść do sklepu i usiąść przed 15 i 17 i 19 calowym laptopem i samemu wybrać. Jak już pisałem 15" ze względu na mobilność, jeśli ona jest nam nie potrzebna to tylko i wyłącznie większe, chyba, że przed lapkiem spędzimy 1h dziennie.
Pozdro dziewczyny...

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2011-11-17, 11:33

masato pisze:Napisałem przed chwilą kilkanaście zdań, ale usunąłem. Nie ma sensu wchodzić w dysputy bo jakby się z Jarosławem rozmawiało.
W odróżnieniu od Jarosława oczekuję argumentów które są mierzalne (rozdzielczość, rozmiar plamki) i/lub powtarzalne (rozmiar jako wyraz ukrytego "Ja" w teorii Freudowskiej) i sam też staram się nimi posługiwać. Samo siedzenie przed monitorem nie jest powtarzalne w kontekście utraty wzroku (siedzę od ponad 20 lat przed różnymi monitorami i jakoś wzrok mi się nie przytępił, mimo, że miałem wcześniej przez 7 lat 14'' monitor i rozdzielczość 1152x864, stąd wniosek o tym że jest to raczej skutek nie zachowania higieny wzroku lub obżerania się słodyczami). Sam przyznasz, że teza nie może być dowodem (bo duży jest duży, tak samo jak patrzenie się na większa ścianę jest wygodniejsze od patrzenia na mniejszą ścianę, podczas gdy rozmawia się o szczegółach na ścianie a nie o jej rozmiarze).
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
masato
60%
60%
Posty: 213
Rejestracja: 2011-09-24, 02:55
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: masato » 2011-11-20, 02:45

Tak tylko, gdy ściana będzie mała to zmieści się na niej jeden duży szczegół, albo jego część. Z kolei na dużej ścianie zmieści się cały szczegół i jeszcze następny szczegół lub jego fragment. Wolę widzieć więcej elementów powiększonych, niż jeden powiększony na małej ścianie.
Idąc tym torem rozumowania, mógłbym powiedzieć, że lepiej byłoby kupić monitor dwa razy mniejszy np. mieć 32 cale, a kupić około 17". Bo przecież widać to samo, ale, że dwa razy mniej elementów na ekranie to już inna bajka.

Zatem rozmawiamy o szczegółach na ścianie. Bo o jej wielkości się nie rozmawia. Tylko dlaczego mając małe ściany w blokach ludzie narzekają, że nie powieszą sobie 3 dużych obrazów, skoro w mieszkaniu z większą ścianą np. w domu jednorodzinnym wieszają sobie nawet 4 obrazy o tej samej szczegółowości i wielkości.
Czy moja argumentacja, którą sam zacząłeś w poprzedni poście nie, jest lepsza i przekonująca.

Teza, jak i prawo fizyki jest podważalne, co już wcześniej zostało opisane i udowodnione.
Nic nie piszę o utracie wzroku, bo ten temat mnie nie obchodzi, nie o tym teraz rozmawiamy.

p.s.
Co wtedy, gdy na mojej ścianie wisi już jeden duży szczegółowy obraz, ale nie mogę już zmieścić nic więcej. Muszę zmienić obraz na inny, z płaczem, z tamtym dawnym się rozstać.
Lub mogę obraz zmniejszyć i przesunąć, ale wtedy nic i tak nie będę widział.
Problem rozwiązuje większa ściana, umożliwia nam zmieszczenie, większej ilości elementów o tej samej wielkości i szczegółowości. czyt. matryca.
Pozdro dziewczyny...

Awatar użytkownika
lech.zywiec
101%
101%
Posty: 286
Rejestracja: 2011-09-05, 22:34

Post autor: lech.zywiec » 2011-12-02, 13:32

I stało się!!! Mikołaj przyszedł w tym roku trochę wcześniej :mrgreen:
Właśnie piszę z mojego nowego nabytku:
DELL 17QR N7110
Intel7
8GB RAM
Powiem tak matryca 17 cali fajna sprawa, czy się sprawdzi w dłuższym użytkowaniu zobaczymy. Za jakiś czas napiszę moje odczucia w stosunku do 10", 15" i 17".
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!

Awatar użytkownika
masato
60%
60%
Posty: 213
Rejestracja: 2011-09-24, 02:55
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: masato » 2011-12-03, 01:09

Ile dałeś za Della?
Pozdro dziewczyny...

Awatar użytkownika
lech.zywiec
101%
101%
Posty: 286
Rejestracja: 2011-09-05, 22:34

Post autor: lech.zywiec » 2011-12-04, 20:38

3400PLN z windows-em.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości