Własne fotki

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2009-02-09, 20:43

@Ostoja

Kupiłem go jako ciekawostkę i relikt czasów, aby tchnąć w fotki ducha starszej technologii - nie znaczny gorszej! Mam cyfrówkę, ale myślę, że zdjęcia z Zenita będą ciekawe, jak się troche podszkolę :D
Może kolejne nowe hobby ;)
Ojciec taki miał, kiedyś to było coś taki Zenit.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Daniel_257_
101%
101%
Posty: 145
Rejestracja: 2008-01-02, 16:38
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Daniel_257_ » 2009-02-09, 20:58

kitaferia pisze:
Znaczy baterię mam złą. Jaka tam jest bateria?
Witam

TTL to była moja pierwsza lustrzanka i do dziś ją mam.

Idealna do nauki bo prosta i bez automatyki zbędnej.

CO DO BATERYJKI TO JEST TAKA JAK OD ZEGARKA TYLKO "TROCHĘ DZIWNA" U ZEGARMISTRZA POWINIENEŚ DOSTAĆ , NO EWENTUALNIE JAK MASZ JAKIŚ MĄDRY SERWIS TO IDŹ OD RAZU DO NICH.

Nie chcę koledze dawać rad, czy szerokich objaśnień bo przyznam się od 5 lat nie miałem w ręku manualnego aparatu, cyfrówki same TZW< murzyny> .

Jakoś tak wędkarstwo wygrało z fotografią.

Pozdrawiam ambitne hobby.

Paluch
101%
101%
Posty: 722
Rejestracja: 2006-06-10, 21:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Paluch » 2009-02-09, 21:19

@ Kitaferia
Mam mnóstwo zdjęć zrobionych moim Zenitem.
Są niezłe dla mnie jak na lata (70 - 80) tylko czarno białe. Dwa lata temu dokupiłem za stówkę walizkowy zestaw "Zenit foto snajper". Niezłe obiektywy, uchwyt karabinowy.
Ale jeśli chcesz się bawić klasyczną lustrzanką na klisze to kup sobie enerdowską Practicę TTL. Za 50 do 100 zł. Optyka całkowicie współzamienna z Zenitem a od niego o przepaść lepsza jakościowo (sam aparat i optyka bo ruski Zenit robi przecież wywieziona po wojnie do sajuza fabryka Zeissa)
Mam w domu dwa Zenity i dwie Praktiki. Dzisiaj pstrykam komórką albo Nikonem ale sentyment pozostał.
Pozdrawiam

PS
Dodam, że wywoływanie i powiększenia oczywiście robiłem sam, nocą w kuchni.
Do dzisiaj mam powiększalnik (Krokus). Chemię zresztą też.
Powiększalnikiem też robiłem mnóstwo zdjęć kreskowych, bez półtonów do poligrafii. :roll:

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2009-02-09, 21:29

@Paluch

Mam też sentyment do zdjęć Zenitem, moja bardzo wczesna młodość uwieczniana przez Tatę. Mam setki slajdów, wyświetlamy sobie czasem na ścianie radzieckim aparatem, super klimat........ech
Jak znajdzie się okazja to kupię Practicę, teraz mam Zenita za grosze - "sam przyszedł" :D .
Jakie klisze do niego polecacie, jak ustawić na nim kliszę Kodaka 200 din?

Ps. Kumpel ojca też miał powiększalnik i też sami robili, mam jeszcze kuwety i szczypce po tym i puszkę do wywoływania filmów......kiedyś nie chodziło się na łatwiznę.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Aabratek
101%
101%
Posty: 1395
Rejestracja: 2006-02-05, 16:20

Post autor: Aabratek » 2009-02-09, 21:44

kitaferia pisze:... teraz mam Zenita za grosze - "sam przyszedł" ...
i pewnie jeszcze nie wiesz że najprawdopodobniej masz "fajoskie" obiektywy które pasują do lustrzanek cyfrowych PENTAX, SAMSUNG (bagnet K )
dobre stare obiektywy potrafią nieźle zakosztować np. na Allegro
... a Goździkowa przypomina - na ból głowy walnijcie klina !

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2009-02-09, 21:53

@AAbratek

Z Zenitem kupieł w komplecie jeszcze dodatkowy obiektyw, ale mu się jeszcze nie przyjrzałem. Jest wymienny z tym orginalnym z Zenita, tylko większy.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
adwokat
101%
101%
Posty: 639
Rejestracja: 2006-01-05, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów / Kraków

Post autor: adwokat » 2009-02-09, 21:57

Witam.

Tu są zdjęcia mojego autorstwa. W większości właśnie zenit TTL.

@ kitaferia jak coś, to zapraszam na gg. służę radą.

Pozdrawiam.

adwokat
Pozdrawiam. adwokat

Awatar użytkownika
BadBrains
40%
40%
Posty: 69
Rejestracja: 2006-10-22, 12:42
Lokalizacja: Biała Radziwiłłowska

Post autor: BadBrains » 2009-02-09, 22:22

Paluch napisał:
Do dzisiaj mam powiększalnik (Krokus). Chemię zresztą też.
ta chemia z tego co pamiętam, to szybko traciła termin ważności, a przynajmniej wywoływacz, więc chyba trzymasz to z czytego sentymentu :D

kitaferia ta puszka to "koreks", ale to już relikt przeszłości, młodym to już w ogóle nie ma sensu tłumaczyć co ta nazwa znaczy, chyba że powróci do nas określając jakiś inny przedmiot, zbliżony tematycznie do pierwotnego. Na przykład jakiś nowy rodzaj petardy, albo część samochodu, itp :)
12 maja 2013 II Rodzinny Piknik Biegowy Biała Biega. Szczegóły na www.bialabiega.pl

Paluch
101%
101%
Posty: 722
Rejestracja: 2006-06-10, 21:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Paluch » 2009-02-09, 22:53

@BadBrains

Mam na strychu metol, hydrochinon i butelkę szczelnie zamkniętego Fenalu .
Jeśli wrócę kiedyś do klasycznej fotografii to się okaże czy dobre.
Utrwalacz jest niezniszczalny ( no może kwaśny siarczyn sodowy jest mniej trwały).
Nawiasem mówiąc udało mi się kiedyś wywołać około dziesięć lat temu naświetloną kliszę trzymaną w lodówce. Zdjęcia były niezłe.
Bawiłem się niegdyś bezpośrednią fotografią na tkaninie. Bezpośrednią w sensie bez druku.
Emulsja samoróbka na bazie żelatyny i dwuchromianu amonowego. Zdjęcia w kolorze jasnobrązowym z ograniczoną ilością półtonów. Ale to naprawdę dawno było.
Zamierzam jeszcze kiedyś zrobić zdjęcia na liściu nasturcji. Wywoływacz - jodyna a emulsja światłoczuła to skrobia w liściu kontrolowana przez diapozytyw i słoneczko. 8)

Pozdrawiam

jarek
40%
40%
Posty: 93
Rejestracja: 2006-03-15, 22:04
Lokalizacja: BXL

Post autor: jarek » 2009-02-09, 23:14

mam jeszcze zenita 122 i właśnie wyciągnąłem baterie energizer 386 ale u ciebie mogą być inne . fajny sprzęt kilka filmów zmarnowałem zanim załapałem na czym polega zależność pomiędzy czasem a przesłoną . od niedawna używam pentaxa ale czasu mi brak na przeczytanie instrukcji a co dopiero na zabawy i eksperymenty :(

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2009-02-09, 23:58

A ja mam:
- Pentacon F bez obiektywu
- Pentacon z obiektywem Carl Zeiss Jena Tessar 2.8/50 - tym ojciec uwieczniał mnie i brata od momentu urodzenia
- Praktica MTL 5 B z obiektywem PENTACON auto 1.8/50 - tego sobie kupiłem w 86' jak byłem wychowawcą na kolonii w NRD :lol:
- Moskwa 5 :nie_powiem
- Meopta Flexaret automat (czechosłowacki) 3.5/80
- Pentona 3.5/45

W czasach akademickich pomagałem koledze z roku w ciemni; jemu zostało i fotografuje zawodowo do dziś a mi jakoś przeszło na zabytki motoryzacjiObrazek

Pozdrawiam

Winiarek

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2009-02-10, 01:13

Witam i ja też kiedyś zaczynałem od "zaawansowanego technicznie sprzętu " Zenith-a inni mieli wtedy Smieny :wink: .
Pamiętam pierwsze swoje fotki było to .nie ważne na wakacjach u moich Ś.P. dziadków
latał sobie "kukuryznik" - no to wyskoczyłem coś tam ustawiłem tą wskazówkę to tego kółeczka tak aby się to pokrywało ( teraz nie wiem do czego to było - chyba czas nasłonecznienia lub coś innego ... ) no i pstryknąłem a że z wywołaniem nie było już tak szybko jak z pstrykaniem to po wakacjach jak przyjechałem do domu rodzice pojechali to wywołać - no i moim :shock: :shock: ukazał sie a raczej brak tego "kukuryznika"
za to w pięknym centrum zdjęcia dumnie prezentowała się góra obornika :mrgreen: :mrgreen: - oj było śmiechu .... .

@Winiarek5 tą Twoją ikonką emocji wprowadziłeś mnie w błąd :? na pierwszy rzut oka wyglądało to jak walka z młotem udarowym na naszych pięknych polskich drogach - to też jako by nie patrząc "zabytek motoryzacji " tylko za bardzo młody a już stary :wink:


pozdrawiam
98%

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2009-02-10, 03:34

To co teraz mam to mój pierwszy aparat - Pentax K20D, ale wcześniej cykałem Pentakonem Six Pentaxa i TTLką Zenita. Prakticą też kiedyś zrobiłem parę zdjęć.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2009-02-10, 09:06

Paluch pisze:Optyka całkowicie współzamienna z Zenitem a od niego o przepaść lepsza jakościowo
Jeśli piszesz o optyce to się całkowicie z tym nie zgadzam. Szczególnie, że dodałeś słowo "przepaść". Jeśli o mechanice, to potwierdzam, różnice są jak najbardziej znaczące, choćby w zakresie dostępnych czasów migawki. BTW miałem do czynienia z Zenitem kupionym w CCCP i jakościowo znacznie odbiegał od tego co było dostępne w Polsce.

sd25
20%
20%
Posty: 24
Rejestracja: 2008-06-02, 15:54

Post autor: sd25 » 2009-02-10, 12:41

Zenity i zenity...
Zenit to według mnie jest do wbijania gwoździ :nie_powiem
Nie ma to jak Ricoh Kr-10x (bagnet K) mniaami... wiele super zrobiłem nim zdjęć obiektywem Rikenon 50mm f2.
Ciemnia jest, chemia Tetenal, wywojka do negatywów Foma R-09 (zamiennik Agfa Rodinal).
Nie ma to jak negatyw Polypan F50 nawijany ze szpuli ( 90m 21Euro ). Agfa APX ( mioodek).
Obecnie robie cyfrakiem Sony Alpha 300 z kit'em.
Przez ferie ruszam z technikami szlachetnymi jak guma, gumoil, carbon :)
A właśnie mam do sprzedania body Ricoh KR-10x bo obiektyw w tamtym roku sprzedałem.
Stan ideolo prawie i cena 145zł dodaje pasek + wysyłka.
Potem wstawie pare zdjęć.

Przelatuje na aparaty średnioformatowe w analogu :)
A z analogiem nie zerwe bo ide na fototechnika po liceum :book

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości