Własne fotki

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
sd25
20%
20%
Posty: 24
Rejestracja: 2008-06-02, 15:54

Post autor: sd25 » 2009-02-12, 17:53

Mi chodzi o zrobienie odbitek chromianowych ze zdjeć wykonanych, aparatem cyfrowym z pliku Tiff i z negatywu typu 135.
O formacie minimum 13x18cm.
Czyli potrzebuję negatywu tej samej wielkości, no troche większego(marginesy)...

Paluch
101%
101%
Posty: 722
Rejestracja: 2006-06-10, 21:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Paluch » 2009-02-12, 19:15

sd25

OK widzę, że naprawdę nie wiesz o co chodzi. Naświetlarka do po prostu najwyższej klasy monochromatyczna drukarka lserowa (postscriptowa) naświetlająca bezpośrednio kliszę fotograficzną. Wykonuje się nią diapozytywy drukarskie zarówno kreskowe jak i rastrowane do druku CMYK-iem. Jeśli plik zdjęcie (tif) wydrukujesz na plik jako .prn to definiując liniaturę jaka Cię interesuje a sugerowałbym 40 Lpi to uzyskasz zrastrowaną kliszę dia do wykonania odbitki chromianowej. Pamiętać musisz, że naświetlasz jako negatyw, emulsją do dołu (z tyłu). Powyższe zalecenia dotyczą również kliszy z drukarki laserowej. Pamiętaj, że druk typu pozytyw/negatyw lub normalnie/odbicie lustrzane uzyskasz w zasadzie wyłącznie na drukarce z postscriptem lub jego emulacją.
Pliki na naświetlarkę można wysłać emailem lub na FTP jeśli duży.
Odbierasz klisze np. nazajutrz.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-02-12, 19:23 ]
@ Tofi

"Mało tego, przy sitodruku zrobiłem coś niemożliwego do wykonania - przejście tonalne i zdjęcie kandydata"

Mam wrażenie że nie widziałeś jeszcze wszystkiego jeśli chodzi o sitodruk. Standartem jest druk CMYK, zrastrowany z liniaturą 60 - 80 Lpi. Widziałem już liniaturę 160 Lpi i nie jest to niczym niezwykłym.
Weź do ręki płytkę CD lub DVD i obejrzyj nadruk. W większości to CMYK-owy sitodruk 120 Lpi.

Pozdrawiam

sd25
20%
20%
Posty: 24
Rejestracja: 2008-06-02, 15:54

Post autor: sd25 » 2009-02-12, 19:52

Negatyw wolę wykonać za pomocą drukarki atramentowej na odpowiedniej foli, Canon Pixia ip3000 z oryginalnym tuszem. Moja laserówka Brother HL-2035 nie nadaje sie do drukowania grafiki.

jarek
40%
40%
Posty: 93
Rejestracja: 2006-03-15, 22:04
Lokalizacja: BXL

Post autor: jarek » 2009-02-12, 21:55

@tofi
mam18-200 czyli jeszcze bardziej uniwersalnie czyli jeszcze bardziej .... ale mam jedni zdjęcie całkiem interesujące i to nie ze względu na jakość czy technikę czy też głębie lecz na obiekt, w noc sylwestrową spędzaną na rynku w Krakowie zrobiłem jedno zdjęcie jednej gwieździe, pochodzącej z kraju w którym teraz przebywam, i w domu zauważyłem po dużym przybliżeniu, że mam zdjęcie je odkrytej piersi. Tutaj pytanko do profesjonalistów -czy ktoś się podejmie poprawy jakości tego zdjęcia i czy w ogóle jest to możliwe.Zainteresowanych zapraszam na pv

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2009-02-13, 00:18

@Paluch
Pewnie że widziałem takie cudeńka, ale spróbuj to zrobić w garażowej drukarni na podkładce od piwa gdzie drukarz, który nie jedno na tym sprzęcie robił ci powie, że to nie wyjdzie :D

@jarek
można zamaskować defekty na zdjęciu, ale nie da się dodać szczegółów, których nie ma na rozmazanym zdjęciu. Co do szkła, to też się nad tym zastanawiałem, ale zrezygnowałem bo miał za małą jasność, jak na moje potrzeby. No i właściwie to powyżej 70mm zdjęcia robię sporadycznie. Jak się zastanowię to nawet powyżej 50 mm mi nie jest potrzebna ogniskowa. Zdarzają się takie elementy jak np. tipsy na dłoniach, ale to sporadycznie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości