Jak zrobić Podnośnik hydrauliczny przedni TUR ?

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
francis
50%
50%
Posty: 106
Rejestracja: 2007-05-30, 12:18
Lokalizacja: Warszawa - Okolice

Jak zrobić Podnośnik hydrauliczny przedni TUR ?

Post autor: francis » 2009-06-02, 22:27

Witam, mam zamiar zespawac sobie Podnośnik hydrauliczny TUR na przód z rur. czy schemat w załączniku będzie ok ? jaka ściane muszą mieć rury żeby wytrzymały . będzie pod ciągnik 60 ursusa. Ma może ktoś jakiś dokładnieszy schemat takiego sprzęcika ? http://www.anonseogloszenia.pl/ogloszen ... urzadzenia

pozdrowienia

[ Komentarz dodany przez: Citizen Kane: 2009-06-03, 18:37 ]
Grafika nie związana z tematem forum powinna być linkowana z zewnętrznych serwerów.
Ostatnio zmieniony 2012-10-30, 12:39 przez francis, łącznie zmieniany 2 razy.
Rosyjska Formuła 1 - C2H5(OH)

henry
101%
101%
Posty: 262
Rejestracja: 2007-12-01, 21:02
Lokalizacja: dzikie pola

Post autor: henry » 2009-06-02, 22:40

Rura nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ma zbyt mała wytrzymałość na zginanie. Możesz zwiększać grubość ścianek ile chcesz i tak wytrzymałości nie będzie. Trzeba by liczyc ile wytrzymają tzn. jak mało wytrzymaja zanim się wygnie. Kształtowniki przede wszystkim. Raczej kopię trzeba zrobić.

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2009-06-02, 23:01

Jeśli będzie robione bez obliczeń (i oczywiście nie z rur :lol: ) to wpierw trzba sobie dokładnie, bardzo dokładnie obejrzeć oryginalny ładowacz.
Zwrócić uwagę na grubość użytych blach, gdzie jest zrobione z płaskich blach, gdzie są blachy gięte, grubość osi i sposób osadzenia, jak wyglądają wzmocnienia w punktach mocowania siłowników itp.
Przemyślana konstrukcja (nawet podpatrzona - to nie wstyd) i dokładne wykonanie to podstawa późniejszego bezpieczeństwa użytkowania.
Życie jest tylko jedno a ładowacz to nie łopata czy kilof, tylko urządzenie, którym podnosimy i przemieszczamy ciężary; czasem nawet zbyt duże gdy fantazja poniesie lub czas nagli.

Pozdrawiam

Winiarek

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2009-06-02, 23:10

Rura nie ! absolutnie !

Chyba że konstrukcja przestrzenna.Coś jako takiego.

[ Komentarz dodany przez: Citizen Kane: 2009-06-03, 18:37 ]
Grafika nie związana z tematem forum powinna być linkowana z zewnętrznych serwerów.
Ostatnio zmieniony 2009-06-03, 18:37 przez Spirit, łącznie zmieniany 1 raz.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2009-06-02, 23:32

Tu ja widzę płaską konstrukcję, która się zwichruje pod wpływem ładunku oraz sił występujących podczas jazdy z uniesionym ładunkiem.
Na konstrukcję przestrzenną czyli ramiona w postaci kratownicy o przekroju prostokąta czy nawet trójkąta nie ma miejsca wokół ciągnika.
W dodatku będzie to mocno skomplikowane w wykonaniu, trzeba będzie pospawać sporo części (kawałków rur przyciętych i obrobionych odpowiednio na końcach) i jest więcej niż pewne, że wyjdzie to krzywe i nie da się później zmontować a jak się da zmontować to nie będzie prawidłowo działać, pojawią się w różnych miejscach nadmierne naprężenia powodujące pękanie spawów i gięcie elementów kratownicy.
W końcowym efekcie konstrukcja wyląduje za stodołą gdzie ciekawskie dzieciaki będą mogły sobie, w trakcie eksploracji tajemniczej konstrukcji, połamać ręce i nogi co i tak będzie można uznać za sukces jeśli ocalą życie.

Pozdrawiam

Winiarek

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2009-06-02, 23:33

części elementów nie idzie się dopatrzyć, ale w większości to ten podnośnik składa sie z ceówek spawanych w profil kwadratowy, tak na oko to te ceówki to 120 a z boku zaspawane blachą 1mm. Pod tą blachą jest pewnie parę żeber, a już na pewno pod blachą 15mm na zagięciach musi być w poprzek jeszcze zastrzał z takich samych zespawanych ceowników. A czy kolega w ogóle przemyślał jak zamierza rozwiązać problem siłowników hydraulicznych? Jest jeszcze kwestia spawania. Urządzenie będzie pracować pod obciążeniem - nie polecam domorosłemu spawaczowi wykonywania takiej konstrukcji.

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2009-06-02, 23:38

W podobny sposób z rur ¾ lub calowych robione są przenośniki taśmowe i często mają długość ponad 10m.Zazwyczaj wymieniane były wałki i łożyska a sama konstrukcja była niezniszczalna,no chyba że ktoś zahaczył fadromą. :lol: po spożyciu :lol:
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2009-06-03, 00:12

Ale spróbuj pomachać obciążonym przenośnikiem taśmowym tak jak się wymachuje ładowaczem.
Wtedy ta niezniszczalna konstrukcja przenośnika zamieni się w eksponat z wystawy ekspresjonistów: "Dynamika przemieszczania ziarna a pokrętna ekspresja czająca się w rurze kratownicy przenośnika"
I nastąpi to prawdopodobnie w pierwszym i ostatnim dniu pracy polegającej na wymachiwaniu takim obciążonym (nawet tylko samym sobą) przenośnikiem taśmowym.

:idea:

Awatar użytkownika
francis
50%
50%
Posty: 106
Rejestracja: 2007-05-30, 12:18
Lokalizacja: Warszawa - Okolice

Post autor: francis » 2009-06-03, 08:28

witam, oczywiście przewiduje kupno siłowników hydraulicznych, będą dwa albo trzy . jeszcze zobacze . dwa na ramiona , lewe i prawe i może 3 na łyche . co do konstrukcji rurowej to faktycznie mało tego jest ale u wielkiego alla znalazłem to http://allegro.pl/item651912003_tur_rur ... lycha.html wygląda na pospawane przez "profesjonaliste". Co do moich umiejętności to są średnie . chociaż z furtką , chuśtawką i regałem jakoś dałem rade. za to spawarke mam bardzo dobrą. odziedziczoną po dziadku ponad 50 miedzi w środku. Tak się uparłem na rury bo mam ich pod dostatkiem ze starych popsutych maszyn rolniczych a przekroje będe musiał kupowac :/.

pozdrowienia
Rosyjska Formuła 1 - C2H5(OH)

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2009-06-03, 23:30

Rozmawiałem w pracy z kolegą, który non stop u siebie coś dorabia, przerabia itd. Raczej specjalista, bo powiedziałem do niego tylko trzy słowa "Cześć! Robiłeś tura?" to mi odrazu litanią zarzucił, później się zapytał o co chodzi, a w rezultacie z tego wszystkiego zrozumiałem: "jak TURA to tylko z kanciaków" oraz, jeżeli chcesz to Ci może odsprzedać "białoruśkę". Nie bardzo rozumiem, co on mnie tam mówił, ale powiedział, że jak jesteś bamber to wszystko pozostałe będziesz już wiedział.

Awatar użytkownika
francis
50%
50%
Posty: 106
Rejestracja: 2007-05-30, 12:18
Lokalizacja: Warszawa - Okolice

Post autor: francis » 2009-06-04, 17:02

Aż białorusinka nie potrzebuje , tym bardziej że podobno to zawodny sprzęt, ale siłowniki chętnie bym kupił jak by kolega takowe posiadał. Ja zaczne sobie rzeźbić coś takiego Obrazek

Po rozejrzeniu się po działkowym złomie znalazłem sporo solidnych przekroji. pochwale się fotkami jak będzie miało to ręce i nogi.

pozdrowienia
Rosyjska Formuła 1 - C2H5(OH)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości