Koszerne alkohole

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
jedrus84
60%
60%
Posty: 235
Rejestracja: 2008-11-21, 23:47
Lokalizacja: Śląsk

Koszerne alkohole

Post autor: jedrus84 » 2009-06-12, 13:36

Buszując w sieci natrafiłem na ciekawą rzecz , a mianowicie certyfikat koszerności wydany dla drożdży red ethanol. Czy ktoś ma jakieś informacje na temat produkcji koszernych wódek , sliwowicy itp. ? Wiadomo pewnych rzeczy się nie przeskoczy np nadzór rabinatu itd. ale może coś w tych przepisach jest skoro alkohole wytwarzane przez naszych starszych braci w wierze były tak cenione przez wieki , a i czegoś nowego możnaby spróbować :) Był temat pejsachówka , ale niewiele z niego wynika....
Załączniki
certyfikat.rar
(58.96 KiB) Pobrany 63 razy

henry
101%
101%
Posty: 262
Rejestracja: 2007-12-01, 21:02
Lokalizacja: dzikie pola

Post autor: henry » 2009-06-12, 18:13

Pytałem kiedyś pewnego znajomego o temat koszerności. Przyznał się wtedy, że jest naszym starszym bratem w wierze. Ale nie był to ortodoks, ale praktyk dzisiejszy. No i w końcu zeszliśmy na temat koszerności wódki jak to jest. A on mi na to, że nie wie bo wódka sama w sobie jest koszerna. Na tyle emigrantów rosyjskich ile jest w Amerysce i na tyle ile oni wódki wypili to stwierdzili, że szwedzki Absolut jest najlepszy. A więc on bardziej ufa temu szwedzkiemu producentowi niż rabinowi, który niby ukoszernia naszą... był kiedyś Cymes i w tym okresie ta rozmowa się odbyła.
Ogólnie koszerność to rozdzielnośc mleka i mięsa i przede wszsytkim higiena. Jeżeli się rygorystycznie przestrzegało zapisanych praw można było na pustyni przetrwać. To tak w wielkim skrócie.

Pracuje w firmie gdzie czasem coś robimy koszernego. Jest wtedy rabin no i pilnuje, aby wszysko było tak jak w przedstawionym procesie no i aby składniki były uzyte koszerne... no i... no i.. ble..ble.. dla nas trochę to śmieszne, ale jeżeli płacą to czemu nie, możemy nawet śpiewać w trakcie produkcji... Dla arabów z kolei ubój musi byc rytualny, a więc modlitwa po arabsku musi być.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości