Przywitanie

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
trebor
20%
20%
Posty: 21
Rejestracja: 2009-10-27, 09:17
Lokalizacja: EU

Przywitanie

Post autor: trebor » 2009-10-28, 21:19

Witam serdecznie Wszystkich forumowiczów
Od dość długiego czasu robię własne wędliny i piwo domowe. Teraz przyszedł czas na coś dla duszy :wink:
Trochę mam obawy przed tym hobby, które mnie zaczyna wciągać mimo, iż na razie zgłębiam wiedzę.
Wiem już że 98% ma to co będzie mi potrzebne.
Zamierzam zakupić kolumnę od VSOP. To chyba będzie dobry wybór? Jeśli są forumowicze posiadający taki sprzęt to proszę o opinie na PW.
Na początek myślę też o cukrówce. To chyba będzie najłatwiejsze?

Jak kiedyś zaczynałem warzyć piwo to była dla mnie czarna magia, teraz jest tylko magia :D
Z destylowaniem jest pewnie tak samo? Czy się mylę?
Są pewnie na forum Koledzy którzy warzą piwko i destylują. Niech podpowiedzą. Tylko proszę bez zbędnego straszenia. I bez tego strach. Licho nie śpi :shock:

Pozdrawiam
trebor

henry
101%
101%
Posty: 262
Rejestracja: 2007-12-01, 21:02
Lokalizacja: dzikie pola

Post autor: henry » 2009-10-28, 21:35

No to witaj u kapaczy :brawo
Nasze hobby to raczej nie magia to raczej technologia, a przynajmniej dla mnie. Nastaw dobry, sprzet dobry i proces prawidłowy to i efekt jak się patrzy. Poszperaj troche po forum i sam znajdziesz odpowiedzi na postawione pytanie, a przy okzaji zgłębisz trochę innej wiedzy. W stosunku do wina czy też piwa tu jest chyba łatwiej. Podstawowe zasady higieny i trochę kalkulacjii i musi wyjść. A ztym straszeniem to czemu nie, ale postrasze sąsiadem niezbyt ludzkim.

Awatar użytkownika
lopes
101%
101%
Posty: 273
Rejestracja: 2006-01-08, 19:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lopes » 2009-10-28, 21:52

Witaj
Skoro znasz się na ważeniu piwa do i zbożówki też dasz radę a z nich jest dużo lepszy
produkt :D
Jeśli masz jakieś zdolności mechanika (ślusarza) to proponuje,, własnoręczne" wykonanie kolumny,niesamowita satysfakcja
pozdro

Awatar użytkownika
zbynek
101%
101%
Posty: 2005
Rejestracja: 2007-07-26, 19:37

Post autor: zbynek » 2009-10-28, 21:58

Witam i ja
Są pośród nas, i winiarze, i piwowary, i miłośnicy swojskiego jadła, i napitku ciut mocniejszego, są i tacy co próbują swoich sił w serowarstwie. Ogólnie jest wesoło, zawsze jest się z kim posprzeczać i z kim szklaneczkę przechylić. :mrgreen:
Najgorsza decyzja, to brak decyzji.
- zbynek, pozdrawiam

Miły
80%
80%
Posty: 471
Rejestracja: 2007-09-26, 20:35
Lokalizacja: Południe

Re: Przywitanie

Post autor: Miły » 2009-10-28, 22:04

trebor pisze:
Jak kiedyś zaczynałem warzyć piwo to była dla mnie czarna magia, teraz jest tylko magia :D
Z destylowaniem jest pewnie tak samo? Czy się mylę?
Są pewnie na forum Koledzy którzy warzą piwko i destylują. Niech podpowiedzą. Tylko proszę bez zbędnego straszenia. I bez tego strach. Licho nie śpi :shock:

Pozdrawiam
trebor
Z wiedzą nabytą tutaj,
z akcesoriami od 98%,
i z klamotami od VSOP wszystko musi się udać.

pzdr

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2009-10-28, 22:05

henry pisze: [...] W stosunku do wina czy też piwa tu jest chyba łatwiej [...]
Kiedyś też tak myślałem, ale teraz zaczyna mi się wydawać, że niekoniecznie, Szczególnie jak pomyślimy o owocówkach, nalewkach, czy też innych destylatach smakowych.
Pole do eksperymentów ogromne.

pzdr

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2009-10-29, 00:12

Witaj na forum!

trebor
20%
20%
Posty: 21
Rejestracja: 2009-10-27, 09:17
Lokalizacja: EU

Re: Przywitanie

Post autor: trebor » 2009-10-29, 07:34

Witam
zbynekkk pisze:Witam i ja
Są pośród nas, i winiarze, i piwowary, i miłośnicy swojskiego jadła, i napitku ciut mocniejszego, są i tacy co próbują swoich sił w serowarstwie. Ogólnie jest wesoło, zawsze jest się z kim posprzeczać i z kim szklaneczkę przechylić. :mrgreen:
Na swoją szklaneczkę jeszcze muszę poczekać .
Miły pisze:
Miły pisze: Z wiedzą nabytą tutaj,
z akcesoriami od 98%,
i z klamotami od VSOP wszystko musi się udać.
Od razu człowiekowi lepie jakcoś takiego przeczyta.

Dziękuję Wszystkim za dobre słowo.

Zadam jeszcze pytanie może lakoniczne, ale czy kolumna VSOP długości 70cm fi 90 nie jest za krótka. Te na forum są znacznie dłuższe!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2009-10-29, 10:14

Witaj na Forum!
Osobiście sądzę, że jest za krótka. Dla mnie minimum to 1,2m, a optimum - 1,5m.
Być może VSOP może zrobić ten model dla Ciebie dłuższy, jako specjalne wykonanie.

Jeśli umiesz trzymać narzędzia w rękach, rób sam - doskonałe i tanie wzory są tutaj, na Forum.
Tym bardziej, że w zasadzie wszystkie komponenty można kupić (rury, wywijki, dennice, złącza; spirale KO i grzałki KO - na zamówienie), a nietypowe kształtki wyciąć laserem czy wodą.
Zostaje tylko ew. wywiercić parę otworów.
Potem poszukaj spawacza TIG i gotowe (tylko dobrze jest być przy samym spawaniu, można korygować błędy).
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości