Telewizor LED jaki wybrać czym się kierować

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
stratos
101%
101%
Posty: 682
Rejestracja: 2010-11-04, 20:18
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Kontaktowanie:

Post autor: stratos » 2012-02-16, 13:04

Razy 12 miesięcy i razy 10 lat użytkowania = 2700zł
"Błogosławieni Ci którzy nie patrzą na swiat poprzez pryzmat wiedzy wpojonej" - stratos
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein
aparatura do destylacji

Awatar użytkownika
lesgo58
100%
100%
Posty: 1246
Rejestracja: 2011-04-28, 07:15
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: lesgo58 » 2012-02-16, 13:09

Można zaoszczędzić.
Wystarczy dobre dynamo i mamy dwa w jednym - odlądamy telewizor i jednoczesnie ćwiczymy :mrgreen:
Nie przesadzajmy z tym liczeniem.
A kolega zadał proste pytanie - jaki telewizor polecacie...I przeczytał takie elaboraty, że nie zdziwiłbym się ,że w końcu zrezygnuje z zakupu.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2012-02-16, 14:50

rybka34 pisze:CK
Wszystko co piszesz to prawda, nie zrozum mnie źle. Bit Rate to bardzo ważny parametr, jednak nie jedyny...
To co piszesz o BR to prawda, lecz nie jest to jedyny "główny" parametr jakości obrazu. Chodziło mi o to że przy podobnych "typach programu" i przy podobnym BR dla tych programów, lepszy będzie ten program który ma lepszą jakość wyjściową i gdyby nawet zastosować przy gorszym sygnale wyjściowym większy BR, to dużo nie osiągniemy.
Ale ja wcale nie pisalem, że jest to jedyny glowny parametry, choć twierdze, ze bardzo ważny. Sygnal wejściowy jest z reguły dobry, a można się o tym przekonać analizując te same kanaly nadawane 'za ganica'. To nasi psują go przez zbytnią kompresje. Widać to doskonale w scenach gdzie przeważa ogień lub woda czyli material, który bardzo trudno poddaje się pakowaniu. Kwadratowe artefakty to typowy przyklad zbyt wąskiego pasma.

Awatar użytkownika
TeddyBeers
70%
70%
Posty: 326
Rejestracja: 2010-11-10, 10:25
Lokalizacja: UK

Post autor: TeddyBeers » 2012-02-16, 15:40

SD z HD to nic innego jak film w jakosci HD z karty pamieci.
Zapomnieliscie, ze SD to takze secure digital, czyli karta pamieci SD.

Czy led, czy plazma, oled, czy co innego, odpowiedz jest bardzo prosta.

TANSZY i bardziej energooszczedny.

Czemu ma byc tani ?
1. Tani, bo i tak po gwarancji sie zepsuje, a naprawa bedzie kosztowac polowe wartosci tv w tym czasie.

2. Po kilku latach, czyli mniej wiecej jak sie zepsuje, technologia sie zmieni i duzo lepszy sprzet bedzie w kwocie jaka zaszczedzimy.

3. Tani, bo lepiej kupic jakies naglosnienie 5.1, niz doplacac do jakosci obrazu.
W kinie obraz to 50%, dzwiek to drugie 50% (tak naprawde to dzwiek jest nawet wazniejszy, ale....)
Obecnie mozemy wyciagnac jakies 40% jakosci obrazu, nie korzystajac z BD.
Dzwiek z glosniczkow TV to ledwo 5% tego co w kinie, wiec lepiej dzwiekiem poprawic przyjemnosc z ogladania TV, niz dolacac majatek za cos czego tak naprawde nie zauwazymy.

Zreszta, ogladanie filmu z dzwiekiem z glosniczkow TV, to jak sluchanie muzyki z glosnika telefonu. Da sie, tylko po co ???

4. Energooszczedny, czemu to chyba wiadomo.

Skoro 1kWh to 0.6PLN, to liczac 6h dziennie (srednia to nawet 8h pracy TV, wg jakichs tam badan).
Plazmy potrafia konsumowac przy 40" nawet 300W
Led, lub oled widzialem po 55W przy 40"

Daje nam to piekny wynik dla wlaczonego TV przez 6h do 8h
394zl-525zl rocznie dla nie-energooszczednego
72zl-96zl rocznie dla energooszczednego

Plus do tego coroczne podwyzki cen energii i wyjasnia sie dlaczego tak bardzo warto zwracac uwage na ten parametr.

Wszelkie inne parametry to jeden wielki belkot marketingowy.
1080p jesli nie ogladasz non stop BD, lub grasz na konsoli, jest calkowicie zbedne.

Sprawdzalem to u siebie? eNke mam podpieta do amplitunera.
Wyjscie z eNki to 1080i, z amplitunera na TV 1080p. Po zmianie na amplitunerze na 720p nie ma zadnej roznicy w jakosci - oczywiscie, ze nie bedzie bo TV nadaje upscaling do 1080i.

Na innych sprzetach tez nie idzie zauwazyc roznicy.
HTPC sprawdzalem tak samo (bdrip 15gb film)i tez bez roznicy, przy normalnej odleglosci od TV
Aabratek, V=50l, ø76mm, H=150cm, sprężynki by karp55, P=4.1kW, 4m karbowanej DN16

Awatar użytkownika
studzin
40%
40%
Posty: 96
Rejestracja: 2006-03-20, 17:05
Lokalizacja: Tczew

Post autor: studzin » 2012-02-16, 15:55

@TeddyBeers jaaaa wreszcie ktoś z normalnym podejściem, a nie wyścigiem szczurów z sąsiadami (naturalnie nie mówię, że wszyscy, ale w większości przypadków tak jest).

Jak ktoś chce szaleć to do TV tani telewizor - ja w sumie bardziej telewizji słucham niż oglądam. A do filmów projektor - mam i polecam.

Do zestawu HTPC - koszt połowy dopłaty do "funkcji multimedialnych" TV, a tam przynajmniej wszystko działa tak jak trzeba, a nie jak w wcześniej wspomnianym przeze mnie Panasiu.

No i porządne audio.

Awatar użytkownika
stratos
101%
101%
Posty: 682
Rejestracja: 2010-11-04, 20:18
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Kontaktowanie:

Post autor: stratos » 2012-02-16, 18:49

Dziś za dnia świeciło tam gdzie mieszkam słońce.
Faktycznie w plazmie bardzo mocno odbija się światło i to przeszkadza w oglądaniu.
(pokój od południa)
"Błogosławieni Ci którzy nie patrzą na swiat poprzez pryzmat wiedzy wpojonej" - stratos
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein
aparatura do destylacji

Awatar użytkownika
masato
60%
60%
Posty: 213
Rejestracja: 2011-09-24, 02:55
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: masato » 2012-02-16, 20:14

Prąd jednostkowo jest niby tani. Wszystko niby jest tanie. Woda, prąd... a tu na koniec miesiąca okazuje się, że jednak jest drogo. Pod koniec roku okazuje się, że jest bardzo drogo, a po 10 latach kosmicznie drogo. Także nie dziwic się należy osobą wybierającym lcd, które pobiera mniej prądu.
Sam zastanawiałem się nad wyborem plazmy lub lcd led. W końcu nie kupiłem nic bo stwierdziłem, że na h.... mi telewizor.
Wnioski były takie: plazma wygrywa, mimo poboru prądu to jakoś bardziej mi się plazma widziała. Lepiej mi się oglądało na niej obraz i nie męczyła tak oczu(według mnie).
Na końcu jednak stwierdziłem, że plazmy nie kupie bo lubie pokoje nasłonecznione i nie będę się mścił z ciągłym gaszeniem świateł i zasuwaniem żaluzji. Po co mi pokój nasłoneczniony jak cały dzień będę musiał unikać słońca. Do tego w plazmie odbija się nie tylko słońce, wystarczy światło gdziekolwiek.
Plazma odpadła naturalnie.
Więc zostało Led krawędziowe i nestety nie full led bo za drogie. A co do marki to SHARP.
Na końcu jednak nic nie kupiłem.
Pozdro dziewczyny...

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2012-02-16, 20:23

Może ma ktoś z Was na oddanie "bańkę" 28" do 32" w stanie całkiem dobrym? Mogę dojechać, aby nie było za daleko, tak ze 100km od Ostrołęki.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
marpier
50%
50%
Posty: 163
Rejestracja: 2009-11-03, 20:12
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: marpier » 2012-02-16, 22:37

Dzisiaj byłem w Awansie oglądałem TV 3D
Nie wiem czy ów sprzedawca nie potrafił mi właściwie zaprezentować tej funkcji ?Od jego gadania aż się robiło słabo
Biegał ,wymieniał okulary,zmieniał ustawienia i dup..a
Przyszedł drugi gość zaczął śpiewać po swojemu przyniósł płytę z filmem 3 D
Panasonic Samsung,Manta,LG jak dla mnie to 3 D to lipa obraz migocze nawet w okularach

W końcu stwierdzili ,że mają złą płytę i słaby sygnał :furious

Nie wiem za co im płacą !!!Może w sprzedaży lodówek są bardziej doświadczeni :roll:

Ładnie podziękowałem i tyle mnie zobaczą
Żyjemy nie tak jak chcemy, lecz tak, jak potrafimy.

Awatar użytkownika
61gaw
101%
101%
Posty: 374
Rejestracja: 2011-11-02, 10:52
Lokalizacja: Z osiedla nad stawem

Post autor: 61gaw » 2012-02-16, 23:14

Panowie- reasumując: dobrze plazma (drogo użytkowanie), dobrze (może lepiej) LCD, (niższe rachunki za energię)
bardzo dobrze tylko coś nowego

Awatar użytkownika
masato
60%
60%
Posty: 213
Rejestracja: 2011-09-24, 02:55
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: masato » 2012-02-17, 20:16

Mi osobiście najbardziej widzi się plazma do zaciemnionych miejsc, lub full led z matowym ekranem do wszystkiego.
Pozdro dziewczyny...

Awatar użytkownika
TeddyBeers
70%
70%
Posty: 326
Rejestracja: 2010-11-10, 10:25
Lokalizacja: UK

Post autor: TeddyBeers » 2012-02-18, 09:32

Moze byc, tylko czy koniecznie musisz miec 3D ?

Nie wiem czy to takie potrzebne na dzien dzisiejszy. Osobiscie sie wstrzymuje z zakupem 3D, czekam niech sie do konca wyklaruje ktora technologia zapanuje, no i niech sie pojawi wiecej materialu, bo jak narazie tylko filmy na BD sa w 3D, no i jeden kanal eNki czasem cos tam nadaje w 3D.
Wiec nie ma sensu pchac sie w 3D.

Kumpel moj kupil z pol roku temu 50" w 3d (real 3d, ktory pewnie bedzie standardem)
No i na tym sie skonczylo. Na filmy szkoda kasy wydawac, w wypozyczalniach tez nie sa najtansze.
Sciaganie z sieci tez nie za bardzo, bo filmy w 3d waza po 50GB

Inna strona medalu, to czy czujesz sie komfortowo ogladajac filmy w 3D.
Ja np jeden film w kinie (real 3d) i mam dosc. Troche dziwnie sie czuje przez jakis czas po takim filmie.

Tak wiec dobrze sie zastanow, czy warto doplacac na dzien dzisiejszy do 3D, tylko po to by miec naklejke na TV, bo kiepsko z materialem.

[ Dodano: 2012-02-18, 08:36 ]
Gdybym mial na dzien dzisiejszy kupowac TV, to kupil bym sobie dwa.

Jeden teraz, jakis 40", bez 3d, za 1500zl

Za kilka lat drugi, 40" 3d (o ile sie przyjmie) za kolejne 1500zl, bo tyle beda kosztowac.

Koszt ten sam, a przynajmniej bedziesz mial drugi TV duzo lepszy technologicznie, gwarancje na kolejne kilka lat.
Aabratek, V=50l, ø76mm, H=150cm, sprężynki by karp55, P=4.1kW, 4m karbowanej DN16

Awatar użytkownika
stratos
101%
101%
Posty: 682
Rejestracja: 2010-11-04, 20:18
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Kontaktowanie:

Post autor: stratos » 2012-02-18, 11:28

TeddyBeers pisze: to kupil bym sobie dwa.

Jeden teraz, jakis 40", bez 3d, za 1500zl

Za kilka lat drugi, 40" 3d (o ile sie przyjmie) za kolejne 1500zl
:brawo
Mam podobne zdanie.
"Błogosławieni Ci którzy nie patrzą na swiat poprzez pryzmat wiedzy wpojonej" - stratos
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein
aparatura do destylacji

Awatar użytkownika
berbelucha
101%
101%
Posty: 478
Rejestracja: 2008-01-18, 21:05

Post autor: berbelucha » 2012-02-18, 11:45

Kupiłem w grudniu plazmę Panasonica muszę przyznać że obraz o wiele lepszy od lcd.
Jeśli chodzi o 3D to nie ma praktycznie programów. Zresztą nie zwracam na to uwagi.
Pooglądałem z ciekawości jaki jest efekt i szczególnie 3D się nie interesuję mimo że mam możliwość je oglądać.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości