Abonament TV

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Pietro
101%
101%
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-04-05, 21:51

Abonament TV

Post autor: Pietro » 2013-02-05, 20:43

Mam pytanie: czy płacenie abonamentu TV jest obowiązkowe? Jeśli tak, to jaka jest podstawa prawna zmuszająca nas do tego?
Ratujmy się, bo trzeźwiejemy :cry:

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2013-02-05, 20:52

Jest jakaś podstawa, nie chce mi się szukać. Ale za to jeszcze nie ma obowiązku płacenia za monitor :mrgreen:
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: zbyszko » 2013-02-06, 00:57

@ Pietro
To Ty nie płacisz :shock: :?:
A czy Ty nie słyszałeś że ONI mają MISJĘ do spełnienia, a ilu tam jest tych misjonarzy (czytaj darmozjadów) do utrzymania.
Biedaki muszą szukać osłów gdzie się da.
czytam nie pytam

Awatar użytkownika
zwyczajny
101%
101%
Posty: 778
Rejestracja: 2011-04-05, 07:59

Post autor: zwyczajny » 2013-02-06, 05:05

A najlepsze jest to, że w moim przypadku płacąc 70zł miesięcznie za kablówkę u swojego dostawcy osiedlowego (ISKO) abonament rtv muszę płacić oddzielnie! nie mogliby tego uregulowywać za mnie!!? Zbyszko dobrze prawi, darmozjady...

A powiedzcie mi czemu tv reklamuje sie jako "BEZPŁATNA NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA"??
XXX

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2013-02-06, 05:20

Ponieważ nie płacisz za oglądanie, a za sam fakt posiadania odbiornika.

Awatar użytkownika
radius
90%
90%
Posty: 822
Rejestracja: 2010-11-30, 14:39
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: radius » 2013-02-06, 08:01

Dobrze, że my, mężczyźni, nie płacimy jeszcze alimentów za sam fakt posiadania ch...a :mrgreen:
Spiritus flat ubi vult

Awatar użytkownika
zdzichu
50%
50%
Posty: 141
Rejestracja: 2013-01-21, 22:53

Post autor: zdzichu » 2013-02-06, 09:11

Przepraszam, że ośmieliłem się Googlować, ale to w tej chwili najlepsze żródło informacji...
Oto co znalazłem...
Abonament RTV

Abonament radiowo-telewizyjny to podatek przeznaczony na utrzymanie publicznej telewizji i radia.

Kryterium naliczania: fakt posiadania odbiornika radiowego lub telewizora. W polskim prawie opłaty abonamentowe pobiera się za używanie odbiorników radiofonicznych oraz telewizyjnych, przy domniemaniu, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika.
Abonament RTV,OSZUKIWANIE Polaków w świetle prawa – fakty.
Narkoman jest karany za posiadanie narkotyków, a nie za ich używanie. Adekwatna sytuacja jest z przeciętnym Kowalskim, który jest karany za sam fakt posiadania telewizora i radia, płaceniem abonamentu za radio i telewizor, nie za fakt używania tych urządzeń. Cały dowcip polega na tym, że ustawa o abonamencie jest tak sprytnie skonstruowana, aby można było domagać się opłaty za posiadanie odbiornika a nie za odbierany sygnał lub jego brak. Taka sytuacja może doprowadzić do absurdu, że jakiś nudzący się w ministerstwie urzędnik w chwili swego „geniuszu”, może wpaść na pomysł, aby opodatkować Polaków za sam fakt posiadania lodówki, pralki itd.

Abonament radiowo – telewizyjny jest zwykłym OSZUSTWEM i bardzo chętnie to udowodnię. Twórcy ustawy twierdzą, że to jest abonament za używanie odbiorników. Co można rozumieć pod pojęciem używania telewizora ? Nic innego jak tylko oglądanie programów, które są emitowane chociażby przez TVP. Czy ktokolwiek podpisywał umowę z TVP na dostarczanie sygnału telewizyjnego, który jest oglądany poprzez używanie telewizora, za który TVP domaga się opłaty w formie abonamentu ? Oczywiście, że NIE ma takich osób. Czym w takim razie jest abonament ? Jest to w pewnym sensie jednostronna umowa zawarta przez TVP, która NIE jest potwierdzona przez odbiorcę poprzez złożenie podpisu akceptującego warunki umowy.

Jeśli nikt takiego podpisu nie złożył bo nie było takiej możliwości, to w świetle prawa taka umowa jest nieważna. W takim razie NIKT nie może być zmuszany do płacenia abonamentu bez podpisania umowy. Na jakiej podstawie TVP wręcz ŻĄDA płacenia abonamentu ? Tu wychodzi OSZUSTWO związane z abonamentem, który jest ponoć opłatą za używanie telewizora. Rozwiązanie tej sytuacji jest b.proste. Niech TVP zakoduje swój sygnał, kto będzie chciał to wniesie opłatę za rozkodowanie sygnału i po krzyku. Ja NIE mam zamiaru płacić haraczu na rzecz TVP, tylko za sam fakt posiadania telewizora. Podpisze TVP ze mną umowę, to wtedy zapłacę a tak to nie ma o czym mówić.

Najwidoczniej twórcy oszukańczej ustawy o abonamencie, „zapomnieli”, że program telewizyjny jest towarem i ja jako odbiorca DECYDUJĘ, czy czy chcę go kupić czy nie, podpisując stosowną umowę. Ja zawarłem i podpisałem umowę z siecią kablową, wiem za co płacę, miałem możliwość wyboru programów, które chcę oglądać i to jest uczciwy układ. Straszenie ludzi nie płacących za wyłudzany przez TVP abonament, sankcjami z urzędu skarbowego, jest żałosne i prymitywne. Jak zapuka do moich drzwi jakiś śmieszny listonosz-kontroler, to wręcz go wyśmieję i zarządam umowy na jakiej podstawie mam płacić abonament.
To taka jedna z Perełek Prawnych w "Państwie Prawa"...

Awatar użytkownika
bwie.
70%
70%
Posty: 304
Rejestracja: 2009-10-09, 13:59
Lokalizacja: 52.153°N, 21.038°E

Post autor: bwie. » 2013-02-06, 10:34

Marna to pociecha ale w Niemczech mają jeszcze gorzej :?
Abonament radiowo-telewizyjny trzeba płacić, nawet jeśli nie ma się radia ani telewizora – takie przepisy obowiązują od tego roku w Niemczech. Miesięczna opłata abonamentowa to około 18 euro.

Płacić muszą także te osoby, które nie mają w domu radia ani telewizora. W myśl nowych przepisów płaci się bowiem za możliwość dostępu do oferty mediów publicznych. To, czy się z niej korzysta, nie gra roli. W praktyce oznacza to, że od tego roku płacić muszą niemal wszyscy.
https://www.google.pl/#hl=pl&tbo=d&scli ... 80&bih=898

Miejmy nadzieje, że nasi tuzowie intelektu z ul. Wiejskiej nie wpadną na podobne pomysły, perspektywa była by obiecująca: powietrze, światło słoneczne, brak światła słonecznego, deszcz (to chyba jest), możliwość korzystania z braku deszczu ...
A jednak, już to i wiele innych ktoś wymyślił :mrgreen:
https://libertarianizm.net/threads/najb ... atki.1926/
Ja lubię siebie. Siebię lubi mnie. Mnie lubię ja. I wszyscy jesteśmy szczęśliwi. Schizofrenicy nie mają źle.

cichy
40%
40%
Posty: 72
Rejestracja: 2007-11-26, 18:45

Post autor: cichy » 2013-02-12, 01:31

radius pisze:Dobrze, że my, mężczyźni, nie płacimy jeszcze alimentów za sam fakt posiadania ch...a :mrgreen:
Nie powinieneś tak pisać na forum bo nie masz pewności czy nie korzysta z tego forum jakiś poseł z koalicji PO-PSL. Podałeś mu na tacy gotowy pomysł na nowy podatek.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez cichy, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości