Beczki dębowe po winie, dąb francuski - Akcje zakupowe

Starzenie alkoholi
Awatar użytkownika
Twonk
60%
60%
Posty: 200
Rejestracja: 2018-03-02, 10:28

Re: Beczki dębowe po winie, dąb francuski - Akcje zakupowe

Post autor: Twonk » 2018-03-16, 13:31

WOW ale fajna akcja. Ja co prawda już 1 beczkę 30l właśnie zalałem swoim singlem (tzn. sukcesywnie do niej wlewałem od 2 miesięcy a w zeszłą sobotę poszła ostatnia partia 5 litrów) ale gdyby jeszcze w tym roku pojawiła się możliwość to chętnie bym się przyłączył.
Już widzę, że ta beczułka 30l trochę mała, a że dzięki kolegom z forum udało mi się przyspieszyć cykl produkcji to 60l wydaje się wielkością optymalną.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Beczki dębowe po winie, dąb francuski - Akcje zakupowe

Post autor: magas » 2018-03-17, 18:33

Koledzy mam beczki z pierwszego rzutu dla kolegów którzy uporali się z nietypowym ,,procederem finansowym'' Wiem że mi wysłaliście adresy, ale już mi znikły, wszystkich kolegów którzy wpłacili kaskę, prosze o adresy ponownie. Mam problem z wolnym czasem, ale stopniowo będę pakował i wysyłał, niech tylko trochę śniegi zelżą, bo jak są śniegi, to ja mam zlecenia, a śniegi są teraz na maxa. Proszę o pisanie pw tylko tych kolegów co do dnia dzisiejszego poradzili sobie z finansami, pozostałych kolegów zapraszam za tydzień, bo jak będę miał duzo pw. to znów nikomu nic nie odpowiem, a poznika mi ze skrzynki to co ważne.

Patataj
0%
0%
Posty: 5
Rejestracja: 2018-03-15, 17:24

Re: Beczki dębowe po winie, dąb francuski - Akcje zakupowe

Post autor: Patataj » 2018-03-17, 19:44

Witam, jakie warunki należy spełnić, by brać udział w takich akcjach.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Beczki dębowe po winie, dąb francuski - Akcje zakupowe

Post autor: magas » 2018-03-17, 19:48

Trzeba dać się poznać, zdobyć wiedzę na temat alkoholu i beczek, mieć warunki do przechowywania beczek, ponieważ beczki lubią piwnice i wilgotny klimat minimum 60% i mieć ciekawego destylatu tyle, by sobie beczkę napełnić.

Patataj
0%
0%
Posty: 5
Rejestracja: 2018-03-15, 17:24

Re: Beczki dębowe po winie, dąb francuski - Akcje zakupowe

Post autor: Patataj » 2018-03-17, 19:50

magas pisze:
2018-03-17, 19:48
Trzeba dać się poznać,.
Postaram się zmienić ten jeden element, który mi brakuje.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Beczki dębowe po winie, dąb francuski - Akcje zakupowe

Post autor: magas » 2018-03-17, 19:57

Jeszcze sprawa do kolegów co mają już beczki opłacone. Jak ktoś chce korek silikonowy to piszcie, mam te od kamionek, ale to już normalnie wpłata na konto. Korki dębowe mocno wciśnięte z czasem lekko pęcznieją i ciężko się je wyciąga, na granicy uszkodzenia klepek, a wkładanie lekko, sprawia że procesy gorzej zachodzą, bo jest łatwy dostęp powietrza, korki silikonowe łatwo się wciska i łatwo wyciąga, uszczelniają na maxa, do tego koszt prawie żaden, bo to te co mam do kamionek, tylko muszę sprawdzić jak pasują, ale muszą wchodzić, tylko pytanie jak głęboko.

Awatar użytkownika
Doody
100%
100%
Posty: 1226
Rejestracja: 2017-01-04, 20:46
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Beczki dębowe po winie, dąb francuski - Akcje zakupowe

Post autor: Doody » 2018-03-18, 13:00

Jakby pasowały te od kamionek byłoby super :oki Oczywiście chętnie dokupię jeden, bo przecież kamionka nie może stać pusta :wink:
Pozdrawiam
Darek

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Beczki dębowe po winie, dąb francuski - Akcje zakupowe

Post autor: magas » 2018-03-31, 19:31

Żarty się skończyły, by nie mieć wyjścia, wypisałem, zapłaciłem kuriera, więc muszę pakować, nawet jeśli nie będzie kiedy, gdzie i w co. Czekam nadal na brakujące adresy kolegów którzy zapłacili, jeśli nie ma cię na liście na środę, a zapłaciłeś, to znaczy, że nie mam twojego adresu.
1. gadaka 60l mocno palona do wysłania w środę.
2. wawaldek11 60 średnio palona
3. jakub2001 1x15, 2x30, 2x60
4. Doody 30l mocno palona
5. ogurek 1x 30l mocno palona
6. ximenek 1 x 30l mocno palona
8. zbyszko 60l mocno palona
9. elofura 30l mocno palona i 60l mocno do wysłania w środę
10. tabikgo 2x30l mocno palona do wysłania w środę
11. kwik44 1x60l tylko tostowana
12. OLO 69, 60 l mocno palona pierwsza wysłana w czwartek
13. morusek 30l mocno palona, 30l średnio+
14. drgranatt 30 l mocno tostowana (czy to jest to samo co mocno palona?)
15. rbf83 1x15 l (jak nie będzie to 30 litrow ale wole 15) mocno palona 1x30 l mocno palona
16. andrzej33, 60 l mocno palona do wysłania w środę
17. Wołodia 30L ,średnio palona
18. 18 miałaś lat dziewczyno ... Q... jakby wczoraj to było, a tu jest już ? x 18 :wallangry
Władek, "nie chcem, ale muszem" dla mnie 60 mocno palona.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Beczki dębowe po winie, dąb francuski - Akcje zakupowe

Post autor: magas » 2018-04-05, 20:04

Jutro beczki będą u was w domu, tak wynika z opisu, kolego Doody twoja też, a w nocy wyślę wam konto do wpłat za dodatki w stylu sample, czy korki. Pierwszą turę mam z głowy, teraz czas rozesłać Ardbega, flaszkę na 6 punktów i te co kto zamówił od kolego Pawła, bo mam je u siebie już od dwóch tygodni, a i jeszcze wazon dla kolegi Bielok, któremu obiecałem z 2 miesiące temu.

Awatar użytkownika
elofura
101%
101%
Posty: 495
Rejestracja: 2014-07-03, 14:23

Re: Beczki dębowe po winie, dąb francuski - Akcje zakupowe

Post autor: elofura » 2018-04-06, 12:14

Obrazek
Każdy alkohol jest bardzo dobry, oprócz denaturatu, który jest tylko dobry.

Awatar użytkownika
Doody
100%
100%
Posty: 1226
Rejestracja: 2017-01-04, 20:46
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Beczki dębowe po winie, dąb francuski - Akcje zakupowe

Post autor: Doody » 2018-04-06, 12:34

Wielkie dzięki :brawo :1st
Pozdrawiam
Darek

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Beczki dębowe po winie, dąb francuski - Akcje zakupowe

Post autor: magas » 2018-04-06, 20:35

Apel do tych co już mają, a nie mieli. Nie czytamy instrukcji z innych stron, nie obchodzi nas co piszą ci, czy tamci, bo to oni uczą się od nas, a nie my od nich, przed naszymi akcjami nikt z nich nie wiedział co to promieniście itd. Beczkę zalewamy zimną wodą na 48godzin i nie stresujemy się tym, dolewamy co jakiś czas do pełna, bo będzie troszkę ubywać. Nie używamy wrzątku i nie chcę o tym słyszeć, wrzątek się leje gdy beczka się nie uszczelni po zimnej wodzie, a wam się uszczelni, wrzątek się leje i to mało, nie beczka do pełna, tylko np. 5 l na 30l beczkę zatykamy korkiem i bełtamy potrząsając beczką by się pary rozeszły i dotarły wszędzie, po czym znów zalewamy beczki zimną wodą, by drewno odzyskało swoją temperaturę naturalną. Piszę byście nie dotykali wrzątku, bo przed momentem miałem telefon, że kolega wyczytał na stronie takiej i takiej, ale na różnych stronach znajdziecie różne informacje które nie są dla nas, przykładów nie będę podawał. Alkohol na początku nie musi być bardzo mocny, można lać 50% w zależności jaki plan macie, nie dawajcie mocniejszego niż 63%, a były nieodosobnione przypadki, że koledzy lali spirol 96%. To jeszcze raz, lejemy zimną wodę na 48 godzin jeśli mamy minimum 10-15l alkoholu by nalać do beczki, jeśli nie mamy, zostawiamy beczkę i nic z nią nie robimy, do czasu gdy będziemy mieli alkohol. Gdyby jakaś obręcz była luźna, proszę o pw. to żaden problem, opowiem na pw jak dwoma młoteczkami ją dobić. Co jeszcze yyyyyy, a już wiem, korek silikonowy można i należy wciskać mocno, gdyby dziura była troszkę mała i uważacie, że korek wszedł zbyt płytko, to można, ale bardzo delikatnie okrągłym pilnikiem o podobnej średnicy troszkę pokręcić, uwaga z korkami dębowymi, po zalaniu alkoholem i zatkaniu takim korkiem, mogą być problemy z wyciągnięciem, dlatego zalecam korki silikonowe. Gdyby się komuś przytrafiło z korkiem dębowym to należy postukać delikatnie młotkiem drewnianym w klepkę obok korka raz z jednej strony raz z drugiej, tak na przemian, a później ręką, lub z czuciem żabką (klucz) wyciągnąć. To takie info na szybko, po rozmowie telefonicznej z jednym kolegą cdn.

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Beczki dębowe po winie, dąb francuski - Akcje zakupowe

Post autor: zbyszko » 2018-04-06, 21:31

@ magas
Po woli i spokojnie. Korek nie może być moczony w destylacie, bo po prostu pęcznieje z drugiej strony i nie ma opcji jego wyjęcia.Jeżeli zalejemy bekę do pełna i wsadzimy drewniany korek to po porostu go nie wyjmiemy. I nie pomoże tu najlepszy klucz.
A wydawało by się, że koledzy zamawiający beczki już wiedzą wszystko :wallangry
A tak od siebie dodam, że nie należy drewnianego kołka dobijać na siłę, bo opary i tak zrobią swoje.
A co anioły mają wypić, wypiją.
Może kogoś zainteresuje, może młody łyknie :mrgreen:
https://www.olx.pl/oferta/beczka-debowa ... c8c1bf9c60
cena zajeb.....a.
czytam nie pytam

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Beczki dębowe po winie, dąb francuski - Akcje zakupowe

Post autor: magas » 2018-04-06, 22:20

Zbyszko nam się wydaje, że ludzie wiedzą, a czasem tematy czytają po łebkach jak ja o elektronice, wtedy gdy trafiają przed faktem dokonanym zaczynają googlować i ze stron które piszą sprzedawcy uzyskują informacje napisane przez ludzi co nigdy sami beczki nie mieli, tylko coś wyczytali i zinterpretowali na swój rozum, nie że chcieli celowo w błąd wprowadzić, po prostu źle zrozumieli i tak opisali na swojej stronie. Waldek mi podpowiada, że w instrukcji nie napisałem, by obręcze dobijać przed zalaniem, no ja u siebie nie dobijałem, ale jak beczka długo leży pusta, to należy dobić, lub jak byście zauważyli, że są luźnie to też, na nasze szczęście obręcze nie mamy przykręcane na wkręty, jak to bywa nie tylko u polskich producentów. Przypominam, by sprawdzić w miejscu trzymania beczki wilgotność, w razie suchego pomieszczenia, choć kuwetę z wodą postawić pod beczkę, bo klepki z wierzchu nie są impregnowane. Gdyby ktoś szukał super podstawkę pod beczki to kolega elofura , robi najlepsze na świecie, pisze najlepsze, bo ja lepszych nie widziałem, a może tak fajnie dopasowanych.

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Beczki dębowe po winie, dąb francuski - Akcje zakupowe

Post autor: zbyszko » 2018-04-07, 23:01

No tak to jest drugi po Tobie, a trzeci po Kuli magik na tym forum.
Miałem okazję obcowania z jego rodzinką nie dalej jak ze dwa tyźnie temu.
I do dziś mam obiekcje, że wszystko poszło za szybko, nie zdążyłem pochwalić mu się ani piwniczką, ani sprzętami :wallangry
Ale chwała mu za to że, odważył się wpaść do starego kamrata.
czytam nie pytam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości