Cech Polskich Bimbrowników

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Memphis
40%
40%
Posty: 86
Rejestracja: 2007-01-22, 18:45
Lokalizacja: Zawoja

Post autor: Memphis » 2007-02-01, 14:40

Taki mały off top, ale...
Moim zdaniem forum C2H5OH powinno zrobić swoich Mistrzów Destylacji, którzy będą prowadzili Cech Polskich Bimbrowników :D
Może jeszcze się załapią na dotacje unijne?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2007-02-01, 15:32

Czyżby wreszcie się ujawniła chęć do zorganizowania się? ciekawe jak to wygląda od strony prawnej, czy to trzeba samemu założyć cech i podpiąc sie pod rzemiosło, czy też odrazu udać się do rzemiosła a oni powiedzą że nie ma takiego zawodu jak gorzelnik.

Kod: Zaznacz cały

proszę admina o przeniesienie ostatnich postów na temat rzemiosła do nowego wątku
^
Adnim: Wykonano
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Maciej30000
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2007-02-08, 14:09

Post autor: Maciej30000 » 2007-02-11, 11:21

Cech? a może zebrać podpisy pod projektem ustawy legalizacji domowej produkcji? Za odpowiednią zrzutkę Lepper ją przepcha. Potem wyjdziemy z podziemia, założymy własną partię, niewątpliwie wygramy wybory i zaprowadzimy porządek w tym burdelu prawnym?

Awatar użytkownika
Avo
50%
50%
Posty: 155
Rejestracja: 2006-09-02, 21:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Avo » 2007-02-11, 12:49

brzmi dumnie, ale...
looknij na to co sie dzieje w naszym pięknym kraju.. co chwila jakiś zalany rodzic niedopilnowuje dziecka, lub inny zboczeniec alkoholem szprycuje podrostka a potem.....

w takich realiach słowo bimber i domowy wyrob alko to wróg publiczny, który powinien spłonąc na stosie (według motłochu zwanego potocznie opinią publiczną)...
Czasem delektuję się głupotą własnych myśli:)

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2007-02-12, 01:30

Dlatego za ważniejsze uważam powołanie organizacji promującej niż niezorganizowaną walkę z wiatrakami.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
Avo
50%
50%
Posty: 155
Rejestracja: 2006-09-02, 21:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Avo » 2007-02-12, 14:08

jestem za.. ale taka organizacja powinna promować przedewszystkim szeroko rozumianą kulturę spożycia, wraz ze wszelkimi (pozytywnymi) tradycjami jakie się z tym wiążą.. sama promocja produkcji wysokojakościowych eliksirów to według mnie cel drugorzędny, choć nie mniej istotny, a napewno dopełniający punkt pierwszy
Czasem delektuję się głupotą własnych myśli:)

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2007-02-12, 21:43

To musiało by być coś takiego jak promowanie niemieckiego sznapsa, niż samej kultury picia, gdyż picie jest piciem i nic tego nie zmieni.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Maciej30000
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2007-02-08, 14:09

Post autor: Maciej30000 » 2007-02-13, 07:57

Avo
Idąc tokiem Twojego myślenia dochodzę do konkluzji, że pijąc krajówkę nie stwarzamy żadnego zagrożenia....natomiast bimber!!!
Nie zgadzam się, myślisz politycznie poprawnie, zastanów się może komuś właśnie o to chodzi?

Awatar użytkownika
Avo
50%
50%
Posty: 155
Rejestracja: 2006-09-02, 21:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Avo » 2007-02-13, 18:23

no może źle się wyraziłem.. chodzi o promowanie kulturalnego sposobu kompsumcji, według zasad doboru trunków odpowiednio do sytuacji, kolejności, dań etc.
chodzi mi o to aby własny wyrób stał się dopełnieniem i niejako ukonorowaniem podtrzymywania tradycji nie tylko w produkcji lecz wszystkim co łączy się z korzystaniem z boskiego nektaru, aby picie własnego bimberku było postrzegane jako ceremonia korzystania z owoców własnej pracy, lub przynajmniej nic złego, a nie zbrodnia przeciw narodowi i sianie potencjalnego alkoholizmu..
trzeba najpierw uświadomić ludków, że bimberek nie jest "be" i pokazać, jak z niego korzystać, aby sobie i ważniejsze - innym, krzywdy nim nie zrobić..

podsumowując..
chodzi mi o to, aby najpierw nauczyć, jak się korzysta z dobrodziejstwa eliksiru zanim włoży się w ręce motłochu samą możliwość powszechnego korzystania z niego..

@maciej3000
krajówka jest cacy w opini ludu (a raczej polityków).. powiedz mi jaki stereotyp panuje w odniesieniu do samogonu?? znam kilka osób które wolą "oj czystą" niż bimber.. nie wiem czemu, ale pewnie dlatego, że jedyne co słyszeli o nim (nie mówiąc o kosztowaniu) to można podsumować filmikiem "bimbru na święta nie będzie".. dlatego trzeba ich uświadomić.. następnie teoretycznie przysposobić do popełnienia, a wtedy oni już sami będą chcieli czynić.. idąc dalej tym torem, zyskamy więcej zwolenników legalizacji :) a co ważniejsze, zwolenników "oświeconych" którzy dobrze wykorzystają dar i owoc pędzenia, podtrzymają tradycję i przekażą ją kolejnym pokoleniom..

takie przynamniej jest moje marzenie :)
Czasem delektuję się głupotą własnych myśli:)

Awatar użytkownika
Memphis
40%
40%
Posty: 86
Rejestracja: 2007-01-22, 18:45
Lokalizacja: Zawoja

Post autor: Memphis » 2007-02-13, 20:09

Pisząc o "cechu" miałem dokładnie to na myśli, co wyjaśnił Avo.
To byłby jedyny w swoim rodzaju zbiór rzemieślników, którzy tworzą arcydzieła, a nie produkt zarobkowy :)
Tradycja naszych ojców, dziadów, pradziadów nie może być wyparta przez monopol państwowy! Moja pociecha(jak się jej dorobię), to już na 10-te urodziny dostanie zestaw małego bimbrownika :P
Ale tak poważnie, to nie można dać upaść idei, tylko trzeba zaszczepiać to ziarno w umysłach "nieuświadomionych".

No, może piętnaste urodziny :P

Pozdro
Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będziecie prości.

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2007-02-14, 01:46

brakuje nam tylko "BIMBER FEST"
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Maciej30000
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2007-02-08, 14:09

Post autor: Maciej30000 » 2007-02-14, 09:16

Kap....kap....kap...kropla drąży skałę....

@Avo
Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia.
Co zrobić, że żyjemy w ciemnogrodzie? Żadna polityka tego nie zmieni, jedynie edukacja i wychowanie wyssane z mlekiem matki...My ojcowie mamy wskazać cel i zadbać o odpowiednie ku temu warunki, a zorganizowanie się pozwoli naprowadzić na właściwą drogę tych co poszukują alternatywy dla wszechobecnej promocji "cool" zalewającej tzw. środki "masowego przekazu"
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości