Legalna aparatura

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
DUCHOWNY
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2006-07-23, 10:55
Lokalizacja: koczała

Legalna aparatura

Post autor: DUCHOWNY » 2007-07-31, 22:06

Mam takie pytanie czy samo posiadanie aparatury do destylacii może by podstawą do ukarania własciciela -oczywiscie znam historyjkę o sprzęcie do gwałtu.... ale czy faktycznie ukarano kogoś za posiadanie kolumny itp????
Ostatnio zmieniony 2012-10-30, 13:04 przez DUCHOWNY, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5061
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: legalna aparatura

Post autor: Citizen Kane » 2007-08-01, 07:15

Posiadanie aparatury nie podpada pod żaden paragraf. Siłą rzeczy nie można skazać człowieka za to, że ma w domu sprzęt. Sprawa wygląda jednak niepewnie, jak przy okazji będziesz miał w domu zacier, gotowy destylat itd. Wtedy nie wiadomo jak zareaguje sąd. Może być jakieś domniemanie popełnienia czynu destylacji... trzeba by skonsultować to z prawnikiem.

DUCHOWNY
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2006-07-23, 10:55
Lokalizacja: koczała

Post autor: DUCHOWNY » 2007-08-01, 09:18

czyli jesli ktoś pędzi z wina (jak wiadomo wino można produkowac) i jesli ma kilka literków bimbru co to niemożna odróżnic od wódki to dobrze sie broniąc da pewno sobie radę:)

Awatar użytkownika
Aabratek
101%
101%
Posty: 1395
Rejestracja: 2006-02-05, 16:20

Post autor: Aabratek » 2007-08-01, 10:03

Nie kolego - jak pędzisz z wina to robisz to "...bezpośrednio po fermentacji" i nie ma różnicy czy "wino" nastawiłeś z soku owocowego czy z cukru.
a jak znajdą u Ciebie "kilka litrów bimberku" to już oni sprawdzą co w nim siedzi,
a jak już będzie to takie czyste że ho ho! ... to już Ci przyłożą za brak znaków akcyzowych :P
- no chyba że będziesz posiadał odpowiednią ilość butelek z banderolami po sklepowym spirytusie/wódce
... a Goździkowa przypomina - na ból głowy walnijcie klina !

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5061
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2007-08-02, 00:02

AAbratek pisze:a jak już będzie to takie czyste że ho ho! ... to już Ci przyłożą za brak znaków akcyzowych :P
- no chyba że będziesz posiadał odpowiednią ilość butelek z banderolami po sklepowym spirytusie/wódce
Banderola, to chyba wymóg dla handlu. Nie mam obowiązku posiadania jej w domu. Załóżmy sytuację: 1. zrobiłem sobie nalewkę ze spirytusu monopolowego i wyrzuciłem butelki. 2. przelałem sobie monopolowy spirytus do mojej pięknej karafki i wyrzuciłem butelki... Dołożą mi za brak akcyzy? W domyśle, zamiast na monopolowym zrobiłem nalewkę z "czystego że ho ho!" wybryku... i co wtedy?

Możliwy scenariusz... robią badania laboratoryjne, które wykrywają zanieczyszczenia większe niż ma monopolowy spirytus rektyfikowany, czyli alkohol użyty do sporządzenia napoju może pochodzić z procesu destylacji bezpośrednio po fermentacji... ale przecież mogłem do mojej nalewki dodać wina, które zawiera przecież w swoim składzie to co uważa się na przed- i pogony :roll:

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2007-08-02, 01:32

A ja mimo wszystko po fermentacji wszystko zamrożę i trochę (szczyptę) lodu wyłupię (z kuszy np.), później przepuszczę przez wirówkę i dopiero będę brykał.
Jak już będzie wybryk to złożę wniosek o dobrowolne poddanie się karze :D . Napiszę też może jakiś wniosek do Unii o przyznanie funduszy na budowę aparatury do podtrzymywania tradycji narodowych.

W przerwach w koszeniu robię porządki. Żona wyciągnęła ze stodoły sprężynę resorową i buch ją na stertę ze złomem. A to miała być huśtawka dla córki. I nie będzię. Bo córka (3,5 roku) jest tak samo walnięta jak tatuś i z pewnością zamiast się huśtać to się wystrzeli z tej huśtawki na drugą stronę podwórka :( .

Pozdrawiam

Winiarek

Awatar użytkownika
adwokat
101%
101%
Posty: 639
Rejestracja: 2006-01-05, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów / Kraków

Post autor: adwokat » 2007-08-02, 08:45

Winiarku, jesteś niezawodny...

Awatar użytkownika
Aabratek
101%
101%
Posty: 1395
Rejestracja: 2006-02-05, 16:20

Post autor: Aabratek » 2007-08-02, 22:08

Citizen Kane pisze:Banderola, to chyba wymóg dla handlu. Nie mam obowiązku posiadania jej w domu.
niestety nie potwierdzę swojej informacji na 100% - po prostu gdzieś o tym czytałem, a znając "silną wolę władzy" w takich sprawach, można przypuszczać że tak łatwo by nie odpuściła nie bacząc nawet na "domniemanie niewinności",
niestety żyjemy z takim a nie innym prawem :?
wiadomo że taki "nalot" nie bierze się znikąd, mamy więc w jednym miejscu aparaturę, surowce i wyrób - i wszystko jasne

- oczywiście, pewnie jak zwykle zależało by od odpowiedniego prawnika
... a Goździkowa przypomina - na ból głowy walnijcie klina !

DUCHOWNY
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2006-07-23, 10:55
Lokalizacja: koczała

Post autor: DUCHOWNY » 2007-08-03, 15:37

mysle,że prosto byłoby wytłomaczyc sie władzy tak....
aparatura jest kolegi z Niemiec mam ją aktualnie w naprawie a posiadany bimber mam też od niego jako podarunek od dobrego kolegi a jak wiadomo alkoholu w unii mozna przewozic do woli przez granicę
http://www.euroinfo.org.pl/index.php?op ... &Itemid=52
Ostatnio zmieniony 2007-08-04, 00:39 przez DUCHOWNY, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2007-08-04, 01:38

Alkoholu można rzewoźić w Unii do woli przez granicę. Wola ta jest ograniczona do ilości podanych w Twoim odnośniku.
W dodatku dotyczy to towarów akcyzowych :( .
I to wszystko na ten temat.

Pozdrawiam

Winiarek

DUCHOWNY
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2006-07-23, 10:55
Lokalizacja: koczała

Post autor: DUCHOWNY » 2007-08-04, 09:47

ma interpretacja tego przepisu jest taka -jesli alkohol samorobny w unii podlega akcyzie to przepis stosujemy zgodnie z iloscią (są kraje w których przy sprzedaży samogonu odprowadzasz akcyzę)a jesli bimber w danym kraju nie podlega akcyzie to nie jest produktem akcyzowym i mozna go wozic do woli... i co ty na to??

Awatar użytkownika
Ariush
50%
50%
Posty: 106
Rejestracja: 2006-11-08, 14:07
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ariush » 2007-08-04, 09:48

DUCHOWNY pisze:.... a posiadany bimber mam też od niego jako podarunek od dobrego kolegi....
Jak się będziesz tak tłumaczył, to Ci dowalą nie tylko akcyzę, ale i podatek od darowizny. :)

Kilka miesięcy temu była tu na forum dość gorąca dyskusja na temat legalności produkcji.
Sama aparatura jest jak najbardziej legalna, mało tego, destylacja również. Nielegalna jest produkcja alkoholu - czyli destylowanie wina, zacierów, etc. Jeśli przedestylujemy nalewkę na "fabrycznym" spirytusie (pod warunkiem że nie ma w niej żadnych przefermentowanych dodatków) - to możemy nawet zaprosić dzielnicowego w charakterze obserwatora. :lol: :lol: :lol:
Jeśli teoria nie pasuje do rzeczywistości, trzeba zmienić... rzeczywistość

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2007-08-04, 19:23

DUCHOWNY pisze:ma interpretacja tego przepisu jest taka - ...i co ty na to??
Twoja interpretacja tego przepisu może być zupełnie dowolna pod warunkiem, że jest zgodna z interpretacją Sądu Najwyższego :mrgreen: .

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości