Piszą o nas :)

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
BadBrains
40%
40%
Posty: 69
Rejestracja: 2006-10-22, 12:42
Lokalizacja: Biała Radziwiłłowska

Post autor: BadBrains » 2007-11-10, 19:56

Nie żebym się czepiał, ale zauważam ostatnio, że wiele tematów dalece odbiega od głównego zagadnienia zawartego w tytule. O ile jest to w Hyde Parku jest spoko, ale jak zdarza sie to w jakimś merytorycznym temacie może czasem ostudzić zapał czytania. Tak przynajmniej jest ze mną, jestem świeżakiem, chcę poznać tajniki tego hobby i zważywszy na ogrom wiedzy jaką tu przelaliście, sporo wieczorów przede mną i przed moim komputerem :) ale jak słowo daję, czasem wymiękam, zaczyna się na gruszkach kończy na kacu :) jak bym czytał "Rękopis znaleziony w Saragossie" :)
Pewnie jest to nieuniknione, bo niech tylko ktoś lekko nagnie temat i już wszystko leci własnym torem. O ile jednak łatwiej było by otworzyć dany temat i czytać same konkrety. Ale to chyba jest utopia ;)
Taka refleksja mnie najszła tom wylał ją z siebie. Pozdrawiam z całym szacunkiem wszystkich wylewnych i mniej ;)
Ostatnio zmieniony 2007-11-10, 20:42 przez BadBrains, łącznie zmieniany 1 raz.
12 maja 2013 II Rodzinny Piknik Biegowy Biała Biega. Szczegóły na www.bialabiega.pl

Awatar użytkownika
Pietro
101%
101%
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-04-05, 21:51

Post autor: Pietro » 2007-11-10, 20:40

BadBrains pisze: Tak przynajmniej jest ze mną, jestem świeżakiem, chcę poznać tajniki tego hobby i zwarzywszy na ogrom wiedzy jaką tu przelaliście sporo wieczorów przede mną i przed moim komputerem :)
:roll: Oglądnąłem Twój profil i cóż tam zobaczyłem?: ponad rok czasu stażu na Forum, 164 wizyty, 34 posty ( nieraz też zbaczające z tematu ) i Ty siebie nazywasz świeżakiem ???... Dajże chłopie spokój :lol: :lol: :lol:
Ratujmy się, bo trzeźwiejemy :cry:

Awatar użytkownika
artgsm
101%
101%
Posty: 301
Rejestracja: 2007-10-26, 16:17
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: artgsm » 2007-11-10, 20:50

bnp:

Hmmm... A wiec jesli ja przerabiam 10 l jednorazowo, to 50ml? czyli z jednego gasiorka (50l) bede musial wylac szklanke... troche duzo, ale przeboleje jakos :wink: Bedzie wiecej rozpalki do pieca :idea:

Bad Brains:

Masz racje, "popedzila" zmiana tematow, ale to wina mojego braku oglady na forum, dlatego wolalem zaczac na Hyde Parku, gdzie nikt na mnie nie nakrzyczy :) Jak sie troche okrzesam, sprobuje napisac costam tematycznego :) O ile sie da ocywiscie :wink:
Piszesz ze jestes "swiezak", wiec jak ja mam sie nazwac z tym swoim kilkudniowym pobytem? :wink:
ENERGA - bezplatny internet w Twoim gniazdku

Awatar użytkownika
BadBrains
40%
40%
Posty: 69
Rejestracja: 2006-10-22, 12:42
Lokalizacja: Biała Radziwiłłowska

Post autor: BadBrains » 2007-11-11, 00:30

Pietro rok stażu, ale machina dalej nie odpalona, może za tydzień, dwa, przydało by sie do świąt bożego narodzenia ruszyć, dwa nastawy dojrzały już, w tym jeden na wspomnianych gruszkach :) , mam jeszcze parę szczegółów do dopracowania, wygięcie chłodnicy, wycięcie uszczelek, wstawienie czujników termometru i mozna by wstępnie wodę przedestylować...

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2007-11-16, 17:50 przez BadBrains, łącznie zmieniany 1 raz.
12 maja 2013 II Rodzinny Piknik Biegowy Biała Biega. Szczegóły na www.bialabiega.pl

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2007-11-11, 14:12

artgsm pisze:...ile wylewac, jesli jednorazowo destyluje 10 l "wina"...
Ja bym oddzielił z 10 l 25 - 30 ml ale i 50 ml też może być.
"Strzeżonego Pan Bóg strzeże". Powiedziała zakonnica, zakładając prezerwatywę na świecę.

Pozdrawiam

Winiarek

Awatar użytkownika
artgsm
101%
101%
Posty: 301
Rejestracja: 2007-10-26, 16:17
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: artgsm » 2007-11-11, 14:30

Winiarek5:
O tak, 30 ml jest do przyjecia :D

Wczoraj przy produkcji pozwolilem sobie "powachiwac" i "posmakiwac" rozne frakcje. Rzeczywiscie, najwiecej aromatow jest w tych pierwszych kroplach. Przy winie owocowym smaczek super (pamietalem ze jest tam tez metyl), a przy "winie" pomidorowym smak byl mniej przyjazny :wink: Przeto, ze sprobowalem troszkie metylu, odtruwalem sie srodkowa frakcja. Oczywiscie z umiarem, coby umyslu jasnosci nie zatracic :!: (przepisy BHP) :!:
Byla smaczna :wink: Ostatnia frakcje, czyli pogon, pozwolilem sobie jedynie powachac (i to wystarczylo) :shock:
ENERGA - bezplatny internet w Twoim gniazdku

pedro
0%
0%
Posty: 4
Rejestracja: 2008-02-04, 09:28

Post autor: pedro » 2008-02-10, 10:00

W Czechach w przygranicznych sklepach można kupić polski spirytus w litrowych płaskich butelkach (piersiówkach) po 18-20 zł. Etykieta ma polskie (Polmos Lublin) napisy i to wszystko co polskie w tej butelce. Sam zapach odrzuca. Oczywiście amatorów jest mnóstwo. Czeskie przepisy zabraniają sprzedaży alkoholu powyżej 80 %, więc ten sprzedawany jest nieoficjalnie, spod lady.
Pozdrawiam pedro

Awatar użytkownika
tomQ
70%
70%
Posty: 389
Rejestracja: 2007-05-24, 10:01
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomQ » 2008-02-10, 10:21

Może i on jest produkowany przez Polomos. Następnie skażony.
Na półprodukty do produkcji płynów do spryskiwaczy itp Polmosy przeznaczają najgorsze
jakościowo wyroby. Sam proces prowadzony jest w reżimie "jak najtaniej - jak najwięcej".
Potem mają robótkę różne grupy przestępcze. Proceder stary jak nasza "demokracja"
Pijają te świństwa klienci wyprzedaży w hipermarketach i alkoholicy.

Ze Słowacji przywożę, Old Smuggler'a, Rum Tuzemski (do herbatki), różne fajne likiery
i jak potrzebuję 5-litrowe baniaczki, to tanie winko.
Czasem wrzucę skrzynkę ciekawego piwka np. ciemnego.
Generalnie nie widzę sensu kupowania alkoholi, które potrafię i to lepiej zrobić sobie sam.

Pozdrawiam,
TomQ

Awatar użytkownika
beznicki
40%
40%
Posty: 96
Rejestracja: 2007-02-20, 22:03
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: beznicki » 2008-03-10, 20:08

Życie jest zbyt krótkie by pić kiepskie trunki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości