Dostęp do forum przez nntp

Masz problem, wniosek, sugestię - napisz
Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Dostęp do forum przez nntp

Post autor: Tofi » 2008-03-18, 14:41

w związku z tym że jestem teraz bardziej mobilny niż stacjonarny odczuwam brak możliowości przeglądania forum. boże by zrobić dostęp do forum przez nntp. mozbna by wtedy przeglądac wiadomości w trybie offline i tak samo odpowiadać, a synchronizacja zajmowała by chwilke i nie musiał bym marznąć na rynku siedząc na ławce. wiadomości można by było przeglądać przeciez nawet outlook expres czy tez innym ulubionym/dostepnym programie w związku z tymm pytanie do CK jak wyglądają techniczne możliwości takiego rozwiązania. W razie czego zprawdzę czy można by bylo postawić nntp na jakimś zewnętrznym serwerze (mam tu na myśli mój domowy Asus wl700gE z łączem 20/2 Mb/s lub za jakieś 2-3 miesiące Asus Eee PC stacjonarnie (tutaj to wiem że nie bedzie problemu) jak CK widzisz technicznie takie rozwiązanie? przeglądałem google i znalazłem ze jest to do wykonania. Co prawda ludzie narzekali na bugi ale to były posty z przed dwóch lat, teraz pewnie jest lepiej. Więcej nie zdążyłem sprawdzić bo mam mętlik w głowie - zastanawiam się czy jajka swięcić czy choinke ubierać - TUTAJ PADA ŚNIEG (jelenia góra).

pozdrawiam
TOFI
Ostatnio zmieniony 2012-10-30, 11:15 przez Tofi, łącznie zmieniany 1 raz.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: dostęp do forum przez nntp

Post autor: Citizen Kane » 2008-03-19, 09:48

Ponieważ
- moje doświadczenie w bramkach news<->www jest zerowe,
- poza tym, nie ma na to zbyt wiele czasu,
- dodatkowo, jest znikome zapotrzebowanie na taką usługę...

...więc na razie wydaje mi się, że nic z tych rzeczy nie będzie.

BTW zapytanie "nntp" na forum Przema daje jeden temat, na dodatek związany z dziurą w IE.

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-03-19, 16:47

przemo to tylko polska wersja co z forum phpbb? ja użyłem google i wyniki mnie zasypały, przejrzę temat w weekend jak bede w domu, a co do znikomego zapotrzebowania, to apetyt rosnie w miare jedzenia, pewnie większość ludzi nie wie o czym tu piszemy a zmieniła by zdanie jak by skorzystali
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2008-03-20, 06:47

Tofi pisze:przemo to tylko polska wersja co z forum phpbb?
Przemo to jest phpBB, tylko nieco zmodyfikowane.

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-03-20, 16:30

ale istnieje spora kompatybilność

BTW przegladajac siec trafilem na serwer nntp o nazwie papercut oraz mod o nazwie NEwsSync link tutaj
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2008-03-20, 17:49

Tofi pisze:spora kompatybilność
&#171;Spora kompatybilność&#187; to pojęcie wysoce względne. Niestety php nie jest moim językiem natywnym.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości