Niepożądani użytkownicy

Masz problem, wniosek, sugestię - napisz
Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Niepożądani użytkownicy

Post autor: Tofi » 2008-05-23, 15:30

Przeglądałem statystyki forum i zauważyłem niepokojącą rzecz
Najmłodszy użytkownik Talerz Wiek najmłodszego 9
uważam ze powinno się zrobić porządek z takim stanem rzeczy, abyśmy nie stali się utożsamiani z chlanie.net.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2008-05-26, 15:58

Wiesz o tym, że można podać co się komu podoba... 8)

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2008-05-26, 17:35

Witam ok podać można "wszystko " - ale dla "czystości" forum i w regulaminie pełnoletni mogą być :!: tutaj mile widziani a że ktoś dla "jaj" napisze "kilka" latek to zgodnie z kolektywem forumowym dał bym czas do "sprostowania " - a jeżeli to nie pomoże do usunięcia
"witrualnej osoby/nicka" .

pozdrawiam 98%

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-05-27, 22:57

Doskonale wiem, że można co się chce i nikt tego sprawdzać nie będzie, ale na zimne lepiej chuchać i dmuchać bo tak samo można się sparzyć i w razie W lepiej nie dawać niepowołanym osobom naboi do pistoletu, bo strzelając jeszcze z nas pedofilów zrobią. przykład: uczniowie jednego z wałbrzyskich gimnazjów znaleźli "ero...mantyczne" zdjęcia jednej ze swoich nauczycielek, oczywiście wybuchła afera, ale oczywiście ofiarą padła nauczycielka, gdyż nikt nawet nie pomyślał co "te niczemu winne aniołki które były narażone na tak amoralne fotografie" robiły na stronach dla dorosłych. Po prostu lepiej, żeby na forum nie było osób nieletnich, nawet przyznających się do tego dla jaj, gdyż później o to ile kto ma rzeczywiście lat nikt nie będzie pytał. Jestem za pomysłem 98% oraz sugeruje dorzucenie zabezpieczenia przy rejestracji.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2008-05-28, 09:40

OK, dolna granica wieku podniesiona do 18 lat.

Awatar użytkownika
Svazy
50%
50%
Posty: 122
Rejestracja: 2008-01-10, 22:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Svazy » 2008-05-29, 10:26

Oczywiście klauzula wieku zabezpiecza prawnie... ale "najmłodszym nie będzie przeszkadzało wejść tak czy tak i zarejestrować, no bo przecież co za problem nacisnąć ze ma sie osiemnaście lat (a od 13 do 18 niedaleko:). Pozostaje tylko baczne i sumienne moderowanie. Zastanawiam sie tylko co z setkami nie aktywnych kąt użytkowników co weszli zobaczyli zaniechali...

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2008-05-29, 11:39

Witam - z tego co obserwuję to C.K. regularnie "oczyszcza " konto z "martwych dusz" .


pozdrawiam 98%

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2008-05-29, 22:06

Zgadza się, podstawą do usunięcia konta jest brak logowania od ~6 miesięcy przy zerowym liczniku postów.

Awatar użytkownika
Svazy
50%
50%
Posty: 122
Rejestracja: 2008-01-10, 22:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Svazy » 2008-05-29, 22:32

muszę przyznać, że opieka moderatorów nad forem wliczając w to zasługi Admina jest godna podziwu... i mam nadzieje ze sie będzie tak sprawować forum jak sie sprawuje...
Musze tylko stwierdzić, że pojawia się coraz więcej postów a w nich pytania na które padły już odpowiedzi... jaka przyczyna...
a) ludzie nie czytają
b) bałagan tematyczny jak to na forum
myślę że prawda leży po środku...

jeszcze jedno stwierdzenie... więcej teoretyków niż praktyków sie pojawia... co mnie na przykład zupełnie nie cieszy...

Awatar użytkownika
adwokat
101%
101%
Posty: 639
Rejestracja: 2006-01-05, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów / Kraków

Post autor: adwokat » 2008-05-30, 12:44

Witam.
Svazy pisze: jeszcze jedno stwierdzenie... więcej teoretyków niż praktyków sie pojawia... co mnie na przykład zupełnie nie cieszy...
Z teoretykami jest tak, że przejdą do praktyki. Gorzej, jak teoretyk próbuje wypowiadać się w temacie, o którym nie ma namacalnego pojęcia.

Ja też kiedyś byłem tylko teoretykiem, potem przyszedł czas na małego, szklanego pot still'a i dalej już z górki. Teoretycy niech najpierw się porządnie oczytają, a potem wcielają słowo w czyn.

Lepszy jest chyba teoretyk bez doświadczenia, niż praktyk, który nie wie, co robi. Może zaszkodzić i sobie i komuś.

Pozdrawiam.

adwokat
Pozdrawiam. adwokat

Awatar użytkownika
Svazy
50%
50%
Posty: 122
Rejestracja: 2008-01-10, 22:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Svazy » 2008-05-30, 13:41

Adwokat
Lepszy jest chyba teoretyk bez doświadczenia, niż praktyk, który nie wie, co robi. Może zaszkodzić i sobie i komuś.
Trudno się nie zgodzić i ja mailem swojego pierwszego pot-stila gdzie odór drożdży był przedni ... ale byl potem kolumna szklana, utlenianie i redukcje... aż do pięknej błyszczącej rafinerii, ale czym droga dłuższa tym efekt końcowy lepszy:)

Awatar użytkownika
robol69
90%
90%
Posty: 957
Rejestracja: 2005-12-27, 07:27

Post autor: robol69 » 2008-05-30, 15:47

Svazy pisze:.. aż do pięknej błyszczącej rafinerii, ale czym droga dłuższa tym efekt końcowy lepszy:)
A i owszem , a parafrazując "klasyka" :

"Nieważne jak mężczyzna zaczyna ....." :wink:
Polak potrafi !!!

Awatar użytkownika
artgsm
101%
101%
Posty: 301
Rejestracja: 2007-10-26, 16:17
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: artgsm » 2008-06-01, 15:01

Wedlug mnie wystarczajacym zabezpieczeniem jest oswiadczenie uzytkownika, ze ma skonczone 18 lat, rozwiazane np przez klikniecie na guzik pod np wyskakujacym ostrzezeniem.
Nie sposob sprawdzic, ile uzytkownik ma lat, a oswiadczenie skutecznie nas obroni przed zarzutami o udostepnianie tresci maloletnim.

Z drugiej strony, tyle tych ostrzezen, ze niedlugo na czajnikach pojawi sie napis:
Uwaga, czajnik jest goracy. W przypadku dotkniecia mozliwosc wystapienia szczypania, bolu i pojawienia sie babelka i zaczerwienien skory. W drastycznych przypadkach mozliwe wystapienie lzawienia oczu i glosnych wrzaskow, np Maaaamaaaa :mrgreen:

Coraz wieksza ilosc ostrzezen prowadzi do oglupiania ludzkosci i zwalnia z uzywania wlasnego mozgu.

Kiedys wiadomo bylo, ze alkohol jest dla doroslych, kwas parzy, nie wklada sie palcow w pracujacy pas transmisyjny, prad kopie, a pas robi siniaki na dupci.

Maloletni powinien wiedziec, ze strony o alkoholu sa dla doroslych, a uswiadomic mu powinni rodzice, wychowujac dzieciaka od urodzenia.

Tak wiec jesli sie zabezpieczac, to mysle ze ostrzezenie w zupelnosci wystarczy.
ENERGA - bezplatny internet w Twoim gniazdku

Awatar użytkownika
Ostoja
100%
100%
Posty: 1482
Rejestracja: 2008-01-01, 03:18
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: Ostoja » 2008-06-01, 23:11

Mam zapytanie do kolegi @Citizen Kane, jak to jest, że wielu forumowiczów jest zarejesrtowanych bez podania daty urodzenia. Nawet są to koledzy znajdujący się tu w tym temacie :?: Czyżby oni byli z innej gliny :?:

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-06-01, 23:55

@ostoja
najważniejsze żeby nie było takich co mają podane mniej niż 18 lat, a tych co nie mają nic podane niech już "ewentualni zainteresowani" ścigają

@artgsm
Wedlug mnie wystarczajacym zabezpieczeniem jest oswiadczenie uzytkownika, ze ma skonczone 18 lat [...]
w jakiejkolwiek formie by nie było, ale też bardziej skomplikowane formy zabezpieczenia przekraczają nasze kompetencje /brygady lotne w kominiarkach z czołgami/, lub możliwości techniczne, dlatego tez nikt się do takiego oświadczenia przyczepić nie może.

@CK
tak mi się przypomniał tekst z instrukcji obsługi muszli klozetowej w stanach, który można zawrzeć u nas
Jeżeli tego nie rozumiesz,lub nie jesteś w stanie tego przeczytać, lub instrukcja jest napisana w obcym dla ciebie języku, lub też nie potrafisz czytać, to nie korzystaj z tej toalety
taki tekst odpowiednio przekształcony na końcu oświadczenia był by ostatecznym pakietem ochronnym dla regulaminu forum.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości