Nowe kategoie tematyczne

Masz problem, wniosek, sugestię - napisz
Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2009-12-15, 00:59

Tak przy przenoszeniu, znajduję tematy, które powinny być ku przestrodze, moze zrobić taki poddział w dziale dla początkujących? Tymczasowo takie tematy wrzucam do działu dla początkujących, bo alternatywą dla nich jest albo kosz, albo hydepark.

Awatar użytkownika
inżynier
101%
101%
Posty: 1823
Rejestracja: 2006-11-14, 12:00

Post autor: inżynier » 2009-12-15, 16:41

Koledzy, bardzo proszę o dodanie przycisku "oznacz wszystkie tematy jako przeczytane"
równiez na stronie głównej.
Z góry dziękuję.
pozdrawiam - inżynier

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2009-12-15, 21:52

Nic się nie zmieniło, link: Oznacz wszystkie fora jako przeczytane, był i jest nadal na stronie głównej :roll:

Awatar użytkownika
inżynier
101%
101%
Posty: 1823
Rejestracja: 2006-11-14, 12:00

Post autor: inżynier » 2009-12-15, 22:53

OK, dopiero teraz to znalazłem :oops:
8) 8) 8) ślepy jestem
pozdrawiam - inżynier

Taso
30%
30%
Posty: 42
Rejestracja: 2008-04-29, 00:09
Lokalizacja: małopolskie

Kosz

Post autor: Taso » 2010-02-27, 00:31

Chiałbym zaproponować dodatkowy temat FORUM pod nazwą : KOSZ . Po przeglądnięciu kilkudziesięciu stron forum uważam , że Moderatorzy powinni usuwać (przenosić do kosza ) moderowane posty , a nie usuwać bezpowrotnie( Leon) . Czytając posty które zostały ,można zasugerować sobie zaszczucie owego Pana , bez konkretnej przyczyny( nie może być czas grzania 20 l cukrówki } . Piszę tak, ponieważ raz zostałem potraktowany jak pętak przez tzw. moderatora i administratora , ale moje posty(nie zgadzające się z moderatorem) zostały usunięte do kosza . Każdy kto chce może je przeczytać .Liczę się z nieprzychylnym przyjęciem , ale niby dlaczego?

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Kosz

Post autor: Citizen Kane » 2010-02-27, 01:36

Uwierz, posty tego indywiduum nadawały się tylko do usunięcia. Że coś to może sugerować... nie przejmuję się tym i nie obchodzi mnie to. To coś, próbowało jakiś miesiąc temu, korzystając z anonimowych serwerów, znowu siać tu zamęt. Na początku łagodnie, ale potem wyszło szydło z worka. Mogłeś tego nie zauważyć, bo dość szybko zareagowałem.

Zerknij na Oliwkę aby wyrobić sobie zdanie o Leonie.

Taso
30%
30%
Posty: 42
Rejestracja: 2008-04-29, 00:09
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: Taso » 2010-02-27, 05:37

Wlaśnie dlatego sądzę że powinien być kosz taki z prawdziwego zdarzenia :gdzie na wzór np. elektrody , każdy post "nie teges" ląduje w koszu . Każdy Użytkownik forum może zgłosić post , który nie spełnia minimum np. poziomowi danemu forum -dany post idzie albo do początkujących , albo do kosza.

[ Dodano: 2010-02-27, 05:48 ]
PS. trudno znależć coś czego nie ma i nie można zweryfikować (dotyczy oliwki).

[ Dodano: 2010-02-27, 06:01 ]
Ps .. Bardzo poważam A_priva i nie sądzę że jego utarczki są tylko kwestią zbyt prywatnego podejścia do sprawy.

bnp

Post autor: bnp » 2010-10-01, 18:45

Witam

Na naszym Forum brakuje jeszcze tylko jednego działu, działu poświęconego opisom z degustacji trunków. Nie raz się zdarzyło że zostałem poczęstowany lub wymieniłem się trunkiem z kolegą z forum i aż szkoda by wrażenia organoleptycznego nie opisać.
Takie kategorie sprawnie funkcjonują na forach piwowarskich piwo.org czy na browar bizie
Posunę się o krok dalej i zaproponuję opisywanie także trunków komercyjnych bo tego w Polsce brakuje :!:
Zobaczcie na dorobek browarbizu
http://www.browar.biz/forum/forumdisplay.php?f=12

opisane 1000 piw nie tylko z Polski a i z całego świata

Takie opisy trunków wytyczały by "mapę smakową" dostępnych alkoholi.
o to przykład :
dziś kupiłem kirsch louis de villerc w kauflandzie skuszony przystępną ceną i opisem na etykiecie o składzie (okowita z wiśni, woda demineralizowana, okowita z wiśni) Hiszpania
Myślę sobie ale super, wypiję destylat wiśniowy a tu porażka, destylat to może i jest ale zaprawiany sztucznym aromatem wiśniowym :nie_powiem
porażka


tak więc proszę o zabranie głosów w temacie.

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2010-10-03, 14:10

Popieram, brakuje "degustatorni".
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2010-10-05, 23:14

Witam tez jestem za poszerzeniem forum o nowy watek - tylko :idea: :idea: czy z tego nie zrobi się komercja - każdy każdemu :idea: to już prawie jak sklep monopolowy "całodobowy"
przesyłki w jedną i druga stronę ..

chętnie przyjmę parę paczek .. też lubię dostawać "prezenty " :P :P .

pozdrawiam
98% .

p.s. jeżeli będziemy tak degustowali to trzeba każdy nasz domowy wybór robić x 50 tak dla świętego spokoju - bo jak jeden da cynk .. i pójdzie fama to nie tylko skrzynka na p.w nie wytrzyma ale i nasze skarby " nie wytrzymają ..

Co do sklepowych - to uważam że powinno się "ostrzegać" przed niewypałami ..
a jak już tutaj pisze to co sadzicie o "luksusowej gorzkiej " tej w kwadratowej butelce :idea: :idea: ktoś to konsumował ??? bo czystą omijam ....

pozdrawiam
98%
www.bimberhobby.pl

( sklep dla prawdziwych hobbystów )

Awatar użytkownika
SRG
90%
90%
Posty: 682
Rejestracja: 2007-12-15, 09:32
Lokalizacja: śląskie

Post autor: SRG » 2010-10-06, 01:15

co sadzicie o "luksusowej gorzkiej"
:? To tak delikatnie. Od czegoś co ma w nazwie "LUKSUSOWA" wymagał bym więcej.
Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos.

Awatar użytkownika
Korona
60%
60%
Posty: 234
Rejestracja: 2009-08-24, 11:39

Post autor: Korona » 2010-10-06, 08:25

"LUKSUSOWA"

wygląda może luksusowo ale smak dla mnie za delikatny na gorzką. :cry:

marcus
30%
30%
Posty: 49
Rejestracja: 2009-07-28, 13:04
Lokalizacja: Puszcza Knyszyńska

Post autor: marcus » 2010-10-06, 09:08

Nie wiem czy jest sen opisywania tego typu wódek, skoro jedno g... jest gorsze od drugiego.
Od czasu kiedy spróbowałem wyrobów Kolegów z forum i nie chwaląc się swojego, wszystkie półki sklepowe ze szkłem omijam z daleka.
Zapas tego alkoholu, który miałem w domu oraz wszystkie "prezenty" zapakowałem do gara.

Żeby te produkty, oferowane przez monopol państwowy były dobre, to nie byłoby tego forum.

W nowej luksusowej ładna jest tylko butelka.
Może przy okazji, ktoś z Kolegów podpowie gdzie kupić ładne szkło w ilościach detalicznych - sztuki

marcus
"wodociągowiec czy ciepłownik nie ma to znaczenia, bo ja wypijam tyle ile mam do powiedzenia"

bnp

Post autor: bnp » 2010-10-06, 10:07

Panowie jak zapewne zauważyliście ze statystyk oraz czytając post,y FORUM się wypala
coraz rzadziej piszą doświadczeni destylerzy, brak nowych ciekawych pomysłów i doświadczeń...
taki dział to na pewno coś nowego i ciekawego.

@98%

No oczywiście widzę taki dział zrobiony i modowany w sposób profesjonalny, nie mam zamiaru słać paki ot tak sobie komu popadnie. Zdarza się że dostaję buteleczkę lub dam buteleczkę i warto by takie wrażenia opisać.
dodatkowy plus to pewne wskazówki dla młodych szukających pewnych wyznaczników w profilu trunku.

Co do sklepowych to widzę opisywanie wszystkiego nawet tego polskiego chłamu monopolowego. Może taka lista będzie w pewien sposób wpływała na potencjalnego konsumenta a może i kiedyś na producenta.

Piwopijcom się udało, osiągnęli, osiągają powoli sukces nad zacofaniem smakowym Polaka, coraz większy nacisk na różne, dobre piwo.

Poddział z monopolem na pewno ułatwiłby wybór ciekawej whisky lu brandy.
No co jak co ale my nie możemy być analfabetami trunkowymi :wink:

Awatar użytkownika
inżynier
101%
101%
Posty: 1823
Rejestracja: 2006-11-14, 12:00

Post autor: inżynier » 2010-10-06, 21:38

@BNP
masz rację, ale czasami ręce i majtki opadają i pisać się nie chce bo wałkować po raz setny jakiś problem, to świętego by wk..rwiło.
Ostatni kwiatek mnie załamał, kolega jeden z dinozaurów tego forum pisze:
"Wystarczy dać odpowiedniej średnicy ZP i skoki ciśnienia stają się nie straszne. Srednica ZP to 35-40% średnicy kolumny. Układ taki ma dużą bezwładność cieplną i przestajemy się przejmować ciśnieniem wody na dojściu."
Z moich doświadczeń wynika, że jest to kompletną bzdurą, ale już mam dość :wall
Wracamy znów do zrobienia trochę lepszego bimbru, a "dążenie do ABSOLUTU" poszło się gdzieś "czesać"
pozdrawiam - inżynier

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości