Nowe kategoie tematyczne

Masz problem, wniosek, sugestię - napisz
Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2009-12-03, 15:21

man111 pisze:Ponieważ większość irytują lamerskie pytania nowych.
Daleko Tobie do moderatora. Założeniem serwisu społecznościowego jest właśnie to, że społeczność pomoże, a zaletą Web 2.0 jest właśnie to, że serwisy nie są tak sztywne jak słownik.
Przykład:
Wejdzie nowy na forum i przeczyta "Mam Aaabratka." Gdzieś dalej "Miałem Aabratka, teraz mam nową lufę". Trochę dalej wypowie się Aabratek. Nowy użytkownik zaczyna głupieć. Sprawdza w słowniku - brak słowa Aabratek. Jedyne co sobie może pomyśleć to " :oops , chyba nie jestem tak tolerancyjny, w internecie tyyyyylu świrów", a korzystając z forum dowie się, że chodzi po prostu o oszczędność miejsca i materiału.
Przepraszam Aabratka jeśli poczuł się urażony. Zbieżność nicków przypadkowa i niezamierzona 8)
Ograniczenie swobody wypowiedzi dla nowych użytkowników nie jest dobrym pomysłem, ponieważ zraża nowo przybyłych do forum.

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2009-12-03, 21:21

@man111
Akurat ta myśl przyszła mi jako pierwsza do głowy po przeczytaniu twojego postu - ot luźna dygresja. Po prostu moderator jest m.in. po to by pouczyć, poprowadzić za rączkę itd. jak z dzieckiem. A jeśli chodzi o ograniczenia, to są serwisy, które nie wymagają niczego, by móc się wypowiadać. To forum też mógłbyś do takich zaliczyć, gdyby nie spam i literka "L" (to nie naśmiewanie się z ulicy sezamkowej) i kilku pomniejszych perypetii. Jeszcze ze dwa lata temu mógłbyś tutaj pisać jako gość - zero logowania, swoboda w czytaniu, itp. i gdyby nie wyżej wspomniane, to tak by zostało.

P.S.
Widze,że jednemu nacisnąłem na odcisk i teraz prawie każda moja wypowiedz jest torpedowana.Cieszy mnie to,że wprowadziłem trochę urozmaicenia w Wasze forumowe życie :mrgreen:
z psychologią negacji to do przedszkola, dzieci wychowywać, socjopaci nie mają emocji na których mógłbyś grać
Ostatnio zmieniony 2009-12-03, 22:05 przez Tofi, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
man111
90%
90%
Posty: 520
Rejestracja: 2009-04-07, 22:25

Post autor: man111 » 2009-12-03, 21:51

Tofi przeczytałem twój post i jedno co z tego wynika ,to chyba to ,że "mógł byś"pisze się razem.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2009-12-03, 22:06

man111 pisze:Tofi przeczytałem twój post i jedno co z tego wynika ,to chyba to ,że "mógł byś"pisze się razem.
Pozdrawiam
Po obejrzeniu zacytowanego postu jedyne co z niego wynika, to że spacji można używać wedle potrzeb. Po wyrazie jest spacja, gdzie jej nie powinno być, a po przecinku już nie ma-ciekawe. Jak czasem komuś wypadnie spacja w środku wyrazu to już jest afera :mrgreen:

Poważna sprawa z tym pisaniem :mrgreen:

SD
Pozdrawiam

Miły
80%
80%
Posty: 471
Rejestracja: 2007-09-26, 20:35
Lokalizacja: Południe

Post autor: Miły » 2009-12-04, 02:28

Wg mnie należy znacznie ograniczyć ilość postów i tematów bo forum rozrosło sie do takich granic, że jak przychodzi nowy to nawet jak poczyta trochę to i tak nic nie wie i zadaje podstawowe pytania a i staremu czasem znalezienie interesującego wątku zajmuje dużo czasu.
Moim zdaniem Administrator wraz z Moderatorami powinni przejrzeć każdy temat, każdy post i wg uznania powinni usuwać wszystko co jest bezwartościowe dla tego hobby lub też stało się nieaktualne ze względu np. na postęp. Np. jak czytam niektóre własne posty z początku i pytania jakie zadawałem to aż mi jest wstyd i informacje tam zawarte nikomu do niczego się nie przydadzą.
Dobrym rozwiązaniem mogły by być rezygnacja z działów podstawowych o przygotowaniu nastawu i destylacji a stworzenie bardziej precyzyjnych działów z poddziałami, gdzie zostałyby wrzucone wszystkie tematu związane np. ze śliwowicą czyli np:

(dział główny)Destylaty owocowe - (poddział)śliwowica - (poddział)przygotowanie nastawu - (poddział)destylacja

Aparatura - kolumna z zimnymi palcami - budowa - obsługa

Aparatura - Aabratek - budowa - obsługa

Pomiar temperatury

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2009-12-04, 05:13

Im bardziej szczegółowa i nazwa tym mniej ludzi pisze w tej kategorii, patrz kategoria "Moje zacieranie" - nawet ludzie z pewnym stażem tam nie piszą.

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2009-12-04, 09:00

Miły pisze: [...] Moim zdaniem Administrator wraz z Moderatorami powinni przejrzeć każdy temat, każdy post i wg uznania powinni usuwać wszystko co jest bezwartościowe dla tego hobby lub też stało się nieaktualne [...]
A nie masz wrażenia, że coś stracisz? To forum to nie tylko forum tematyczne ale także (a może przede wszystkim) wydarzenie społecznościowe. Moim zdaniem tu chodzi nie tylko o odpowiedź (po raz setny :wink: ) na pytanie: co zrobić bo kolumna niestabilna, czy jak zrobić bimber, albo jak zbudować kolumnę......., ale przede wszystkim aby porozmawiać na tematy bardziej lub mniej bezpośrednio związane z hobby. Należy pamiętać, że cały czas jest to hobby i każdy nowy użytkownik nie powinien oczekiwać, że po tygodniu bytości tu na forum otrzyma wskazówki i będzie robił taki sam alkohol jak poszukujący forumowicze z kilkuletnim stażem.


pzdr

Miły
80%
80%
Posty: 471
Rejestracja: 2007-09-26, 20:35
Lokalizacja: Południe

Post autor: Miły » 2009-12-04, 11:32

No pewnie, że szkoda.

Generalnie problem widzę w kategoriach "Zacier i okolice" oraz "Destylacja i rektyfikacja". Tutaj jest najwięcej informacji, porozrzucanych tak, że trudno się poruszać.

Moze by chociaż tutaj wprowadzić podkategorie (nie usuwając niczego) np:

Zacier i okolice (kategoria główna)
Nastawy(podkategoria)
Nastawy na owocach(podpodkategoria)
Cukrówka(podpodkategoria)
Zaciery(podkategoria)
Drożdże(podkategoria)
Naczynia fermentacyjne(podkategoria)
Pomoc(podkategoria)
itp.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2009-12-04, 13:13

@ Miły: A w "Destylacja i rektyfikacja" coś byś zrobił?

Miły
80%
80%
Posty: 471
Rejestracja: 2007-09-26, 20:35
Lokalizacja: Południe

Post autor: Miły » 2009-12-04, 15:30

Destylacja i rektyfikacja (dział główny)
Aparaty destylacyjne - budowa i okolice(poddział)
Budowa - informacje ogólne (podpoddział) informacje, które sa uniwersalne dla wszystkich rodzajów aparatów
Wycięcie otworu w kegu (podpodpoddział)
Spawanie (podpodpoddział)
itp
Aparaty typu pot-still (podpoddział)
Aparaty z refluksem wewnętrznym-deflegmator/zimne palce(podpoddział)
Aparaty z refluksem zewnetrznym zaworowym (podpoddział)
Aparaty z głowicami typu NS (podpoddział)
Aparaty typu Aabratek (podpodpoddział)
Aparaty z głowicą pionową (podpodpoddział)
Destylacja i rektyfikacja (poddział)
Destylacja i rektyfikacja - informacje ogólne (podpoddział) - informacje, które sa uniwersalne dla wszystkich typów destylacji
Destlacja nastawów owocowych (podpodpoddział)
Destylacja cukrówek (podpodpoddział)
Destylacja zacierów (podpodpoddział)
itp

pzdr

Chodzi mi o to, aby uszeregować to tak jak np. w dokumentacjach technicznych (projektach) lub np. pracach dyplomowych (mgr czy inż.) czyli mamy punkt główny np. 1 później podkategoria czyli 1.1/1.2/1.3 nastepnie podpodkategoria czyli 1.3.1/1.3.2 itp

Awatar użytkownika
kowal_86_86
30%
30%
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-31, 14:45

Post autor: kowal_86_86 » 2009-12-05, 12:29

a może zrobić jeden temat dla aparatów z alledrogo?? która po zakończeniu aukcji jeśli link już nie będzie działał -wyrzucamy. Bo jest kilka tematów i będzie jeszcze więcej np: ,,co sądzicie o takim rozwiązaniu'' ,, czy warto za tą kasę'' ,, Co myślicie o tej aukcji Allegro??'' takie pytania są zawsze jak ktoś się nowy pojawi , ponieważ nie przyjął choć troszku wiedzy zawartej na tym forum, a już chciałby mieć swoja aparaturę . Nie tędy droga , bo trzeba mieć trochę pojęcia, żeby obsłużyć nawet najlepszy sprzęt z allegro . Co o tym myślicie?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
bodzio.1974
90%
90%
Posty: 978
Rejestracja: 2008-11-07, 12:11
Lokalizacja: Czy to ważne ?

Post autor: bodzio.1974 » 2009-12-06, 13:28

bo trzeba mieć trochę pojęcia, żeby obsłużyć nawet najlepszy sprzęt z allegro . Co o tym myślicie?
Nikt tu zalogowany nie kupuje badziewi na allegro.
Jak się chce mieć dobry sprzęt to wystarczy dać hasło i już masz.
Po co szukać i kombinować np. za 100 zł taniej na allegro i się później prosić na forum o pomoc w zakupionym sprzęcie. :wall :wall :wall

Awatar użytkownika
kowal_86_86
30%
30%
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-31, 14:45

Post autor: kowal_86_86 » 2009-12-06, 22:40

Nie sugeruje że ktoś z tego forum kupuje na allegro . Ja zrobiłem swój sprzęt w oparciu o to forum i wiedzę tu zawartą.Chodzi mi o to, że jest pełno takich tematów , do których linki po jakimś czasie nie działają .Uważam, że to zbędne tematy . Mógłby być jeden temat na takie rzeczy . ,,Po co szukać i kombinować np. za 100 zł taniej na allegro i się później prosić na forum o pomoc w zakupionym sprzęcie." a tak nie jest??Przyjdzie nowy, nie poczyta co dobre, kupi, a potem pytania jak coś nie gra .
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2009-12-07, 11:10

Miły pisze:Chodzi mi o to, aby uszeregować to tak jak np. w dokumentacjach technicznych (projektach) lub np. pracach dyplomowych (mgr czy inż.) czyli mamy punkt główny np. 1 później podkategoria czyli 1.1/1.2/1.3 nastepnie podpodkategoria czyli 1.3.1/1.3.2 itp
Tylko żeby było to dobrze ponazywane. To co zaproponowałeś w kilku przypadkach się dubluje, lub tez powstają kategorie tak szczegółowe, że nie ma w nich miejsca dla więcej niż jednego postu, tak jak jest obecnie z poddziałem "Moje zacieranie", gdzie to po kilku postach już nikt więcej nie napisał.

Miły
80%
80%
Posty: 471
Rejestracja: 2007-09-26, 20:35
Lokalizacja: Południe

Post autor: Miły » 2009-12-07, 18:57

@Tofi

Co się dubluje wg Ciebie i co byś nazwał wąską kategorią?

pzdr

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości