Wygaszanie postów

Masz problem, wniosek, sugestię - napisz
Awatar użytkownika
czornulek
101%
101%
Posty: 1065
Rejestracja: 2009-01-04, 17:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Wygaszanie postów

Post autor: czornulek » 2010-03-25, 12:35

TEMAT NIEAKTULANY

Niektórzy nie wiedzą gdzie jest wygaszanie, mógłbym napisać ale nie wszyscy nowi użytkownicy to zrozumieją. Postanowiłem w sposób graficzny to przedstawić :D
Zanim klikniesz "Wyślij"
Załączniki
Wygaszanie.jpg
Ostatnio zmieniony 2014-12-09, 20:36 przez czornulek, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie potrzebuję się dobrze bawić, żeby pić alkohol.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2010-03-25, 14:14

Kiedy stosować wygaszanie... m.in. w przypadku postów, których treść nie ma bezpośredniego związku z tematem głównym (są to tzw. posty off-topic). Długie wygaszanie (3 msc) należałoby też ustawiać w przypadku pytań z Allegro w tle. Serwis pod jakimś czasie przenosi aukcje do archiwum i post staje się 'nieczytelny'.

Awatar użytkownika
czornulek
101%
101%
Posty: 1065
Rejestracja: 2009-01-04, 17:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: czornulek » 2010-03-25, 21:24

Są takie fora dyskusyjne gdzie nie jest wymagana rejestracja. Tona spamu + trzy tony emotek na kilogram ważnych informacji. Tam mogło by być wiele moderatorów, ale i tak wszystkiego by nie ogarnęli bo ta lawina śmieci spada cały czas. A to porządne forum i kultura na najwyższym poziomie (wbrew opinii osób trzecich), że jak już o alko to hołota a jak forum o garniturach Armaniego to klasa, oj z tym się nie zgodzę, nie zawsze :wink:

Pozdrawiam :D
Nie potrzebuję się dobrze bawić, żeby pić alkohol.

Awatar użytkownika
zwyczajny
101%
101%
Posty: 778
Rejestracja: 2011-04-05, 07:59

Post autor: zwyczajny » 2011-08-30, 20:16

Wiece co?.. Tak sobie czytam ostatnio to nasze forum i co.... Połowy "świerzych" postów w tematach gadki szmatki nie rozumiem, bo 4na6 wygasło i czytanie takiego tematu wygląda jak zabawa w scrable...

Może warto byłoby mimo wszystko przypomnieć jak używać tego wygaszania, że: posty nie dotyczące głównego wątku tematu powinny być wygaszane.. Ale ostatnio zauważyłem tendencję "skłonność" do wygaszania wszystkiego!!..

Rozumiem, że uczestniczymy w pewnej społeczności(cały czas kurde okreslam się jak członek, ale świerzak jestem, jakby nie patrzeć ;) ).. Ale ZOSTAWCIE część Siebie jako "persony" do cytowania Was kiedy młodzi też będą chcieli się czegoś dowiedzieć. Oczywiście pełnoletni:)..

Ja często wklejam sobie w różne wyrwane z kontekstu wypowiedzi wersy w konkretny dokument traktujący o zagadnieniu które jest jeszcze zagadką i zbiera się wszystkie informacje żeby poznać jak najlepiej..


Dlatego Zaczynam kampanię prezydencką:D:D!!!

Wygaszajmy tylko teksty obraźliwe, polityczne, rasistowskie (czornulka sie nie czepiam ;D ), religijne i rodzinne(w złym tego słowa znaczeniu;D )..



Mnie osobiście nieprzyjemnie czytało się na bieżąco potyczki słowne między kolegami w temacie o "obrączkach centrujących" ale zrobiło na mnie wrażenie tempo rozwoju burzy umysłów.
Moim życzeniem byłoby żeby WSZYSCY MIELI RACJĘ!! :) hehe'

Dobra, znając życie zostanę wygnany teraz na banicję ale wybaczcie... Jestem zodiakalną Wagą i dziś mam dzień inny niż wszystkie:D..

Koniec.. POZDRAWIAM!!!!!!
XXX

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: zbyszko » 2011-08-30, 23:55

@zwyczajny
Ja osobiście jestem za wygaszaniem wszystkiego co nie związane z tematem, aby taki jeden alvid lub inny (nie pamiętam nick-u) świeżak nie musiał przedzierać się przez setki bzdurnych postów, tylko czerpał esencję wiedzy najlepiej ze zrozumieniem.
Byłbym również za tym aby każdy z nas, również Ty zajrzał do swoich postów i usunął wszystkie "pianotwórcze", byłoby łatwiej szczególnie tym którzy rozpoczynają lekturę naszego forum.
Kiedyś sam byłem zły na admina że wyczyścił posty niejakiego "LEONA" bo naczytałem się o nim wiele a sam nie mogłem oszacować postów tego kolesia.
Pozdrawiam wygaszających.
czytam nie pytam

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2011-09-19, 10:27

alvid pisze:Myślę że gdyby to ograniczenie czasowe zostało zawieszone to nie jedna osoba z forum usunęła by swoje posty które czas zweryfikował i są już dawno nie aktualne , a i " świeżakom " takim jak ja nie robiono by zamętu w głowie .
Pozdrawiam i poddaję do przemyślenia moderatorom !!!!!
Obserwując już jakiś czas zachowania userów, muszę powiedzieć, że niestety Twoje życzenie nie przyniosłoby oczekiwanych efektów. Jakiś czas temu, gdy kategoria Fermentacja i zacieranie została podzielona, napisałem monit o zgłaszaniu tematów do przesuwania we właściwe miejsca. Odzew był naprawdę znikomy... Ludzie generalnie są nastawieni na branie, a jednostki dające coś od siebie są znikomym procentem ogółu. Tak jest też i tu na forum. Odblokowanie edycji mogłoby przynieść zgoła zgubne skutki. Wykasowane bez nadzoru posty mogłyby narobić w wątkach niezłego bigosu. Swoją drogą właśnie takie zachowanie jednego z użytkowników spowodowało, że ograniczenie edycji zostało wprowadzone.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2011-09-19, 15:08

alvid pisze:Szkoda bo jest tutaj bardzo dużo wiedzy ale trudno ją wyłuskać .
A tam trudno... Jest FAQ, w którym zawarte są główne tematy. Jeśli czegoś tam nie ma, to w w/w tematach pojawiają się linki, które kierują do innych wartościowych postów. Jest wyszukiwarka, co prawda nie perfekcyjna, ale jakby nie było czasami pomocna. Spójrz na to z innej strony... trudno nie trudno, ważne, że jest :idea: Swoją drogą, i nie są to chyba wyłącznie moje doświadczenia, kiedy znalazłem w Sieci śp. temat alkoholowy na Oliwce łykałem go 'non-stop' przez kilka dni. Godzin spędzonych na forum już trochę zaliczyłeś... czytaj więc dalej a stanie się światło.

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2011-09-28, 08:20

alvid pisze:[...] Czy nie dałoby się ustawić na forum aby pisząc posta automatycznie ustawiało się wygaszanie na jakiś czas , a jeżeli piszący nie chce wygaszania to musi ręcznie je usunąć [...]
Również uważam, że jest to dziwaczny pomysł. O ile obecnie ktoś w poscie OT nie ustawi wygaszania, to najwyżej moderator może zrobić to później, o ile uzna, że jest taka potrzeba.
Gdyby obowiązywała opcja automatycznego wygaszania, to tematy (wielu piszących zapominałoby zapewne zmienić opcję wygaszania) byłyby po pewnym czasie nieczytelne i niespójne, gdyż część postów kontekstowych zostałaby usunięta bezpowrotnie.

pzdr

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2011-09-28, 13:46

alvid pisze:...... ale myślę że jeżeli ktoś miałby coś sensownego do powiedzenia to zapewne zadba aby wygaszanie wyłączyć
Jeden zadba, drugi nie i będzie kompletny chaos. Nie licz w tej kwestii na dyscyplinę userów - przykład: Giełda (choć ostatnio jest już dużo lepiej)
alvid pisze:Faktem jest że forum puchnie ale konstruktywnej polemiki jest coraz mniej
Niestety to nie książka, gdzie wszystko jest poukładane dokładnie według rozdziałów. Taki urok forumowych dyskusji. A co do puchnięcia, to kliknij sobie tu: http://forum.xda-developers.com/showthr ... &page=4516 i tu: http://www.skyscrapercity.com/index.php

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2011-09-28, 19:53

alvid pisze:Wszysto się zgadza , ale tam jest 4,056,191 użytkowników z czego 365,372 jest mocno aktywnych .
Generalnie ilość użytkowników nie wpływa na wyszukiwanie informacji... Chciałem Ci tylko zobrazować, że jeśli temat o zmywakach uważasz za duży, to co mógłbyś powiedzieć o tamtych tasiemcach.
alvid pisze:Sorry że wogóle zabieram głos
Po co zaraz sorry, po to jest ta kategoria aby poruszać takie sprawy.
alvid pisze:miałem nadzieję że da się coś zrobić aby odchudzić epopeje typu Druciak/Zmywak - Zone . Jak mam przez to przebrnąć to jestem chory , zwłaszcza czytając nerwową polemikę miedzy piszącymi . Widocznie tak musi być i tak już większość tej potężnej biblioteki jaką jest forum przeczytałem . Zaprzestaje wypowiadać się już w tym temacie i oczywiście ustawiam wygaszanie .
Ależ da się, tylko musi się znaleźć ktoś, kto się tym zajmie, to po pierwsze. Po drugie, jest trochę drażliwa sprawa, które posty i wedle jakiego kryterium usuwać 8) Podjąłbyś się tego zadania?

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2011-09-28, 21:32

Citizen Kane pisze: [...] jest trochę drażliwa sprawa, które posty i wedle jakiego kryterium usuwać [...]
Moim zdaniem tu chodzi nie tylko o drażliwość (choć ta oczywiście też występuje), ale też i o "historyczną prawdę" wspólnego dochodzenia do pewnych rozwiązań. W takim przypadku tylko przeczytanie wszystkich postów w danym temacie zobrazuje, jak forumowicze dochodzili do pewnych, obecnie powszechnych wzorców (np. wypełnienia kolumny).


pzdr

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2011-09-28, 22:50

Witam dokładnie jak Kolega @A_priv też tak uważam nasza ewolucja i 'nowe odkrycia " idą do przodu - mam selekcjonować to co napisałem 2-3 lata temu :idea: a nawet jak strzeliłem babola - to i niech zostanie nie uważam aby trzeba było kasować itp .. zgubi to cały wątek danego posta - niech będzie to "encyklopedia " bo jak tylko na 'tapecie " - czyli tylko w postach będzie o np. sitach molekularnych to każdy kto z ciekawości tutaj zaglądnie to pomyśli .... "kosmici ' ... i nie będzie nic tutaj szukał ....

pozdrawiam
98%
www.bimberhobby.pl

( sklep dla prawdziwych hobbystów )

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2011-09-29, 12:38

alvid pisze: [...] Mnie tylko drażnią kłótnie i wyjazdy osobiste które nic nie wnoszą [...]
Nie tylko Ciebie one drażnią, ale dają też pojęcie szerszemu ogółowi forumowiczów na temat: "who is who".
:wink:

pzdr

Awatar użytkownika
TeddyBeers
70%
70%
Posty: 326
Rejestracja: 2010-11-10, 10:25
Lokalizacja: UK

Post autor: TeddyBeers » 2011-09-29, 16:12

Nie ma co, na c2h5oh jest calkiem niezly porzadek w porownaniu do innych podobnych, pod wzgledem rozmiaru I ilosci userow, for.

Edytowanie starych postow nie ma sensu, a wrecz wprowadzic moze zamet.

User X cos napisze, userzy Y, Z, Q napisza odpowiedzi do posta X.

X edytuje posta na calkiem innego I wtedy tak naprawde nie wiadomo w ogole o co chodzi.

Jedyne co mozna by zrobic na forum, to scalic tematy o tym samym, bo troche ich jest.
Z niektorych wazniejszych tematow mozna wydzielic posty calkowicie odbiegajace od watku glownego, bo tez jest ich pare.

W niektorych postach rozpoczynajacych temat wypadalo by naklonic zakladajacego, niech nie wali ortografow typu ktUry, cukrUwka I kilka podobnych.

Tak po za tym nie ma zle, wcale nie jest trudno doszukac sie potrzebnych informacji, nawet bez uzycia opcji szukaj.

[ Dodano: 2011-09-29, 16:53 ]
Alvid

Oto przyklad jak zle jest wygaszanie czego sie da

Zalozyles temat: http://www.bimber.info/forum/viewtopic. ... dc68#87276

Twoje posty wygasna.
Nie wiem, czy caly temat sie skasuje, po wygasnieciu pierwszego posta, ale jesli nie, to pozostanie piekny smiec w postaci trzech postow
Cernik1
98%
Berbelucha

Przeczytaj te 3 posty po kolei i powiedz, czy te pozostale posty beda mialy jakikolwiek sens.


Coraz czesciej odnosze wrazenie, ze wygaszanie postow w dzialach innych niz gielda, robi wiecej zlego niz dobrego.

Bardzo duzo jest tematow w ktorych autor posta "na temat" ustawil wygaszanie, a po jego zniknieciu caly watek staje sie kompletnie nieczytelny.
Aabratek, V=50l, ø76mm, H=150cm, sprężynki by karp55, P=4.1kW, 4m karbowanej DN16

Awatar użytkownika
stratos
101%
101%
Posty: 682
Rejestracja: 2010-11-04, 20:18
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Kontaktowanie:

Post autor: stratos » 2012-02-07, 18:20

Wzdryga mnie i cofa jak widzę gdy ktoś ustawia wygaszanie.
Jak można coś pisać tylko po to aby to później znikneło.
Dla mnie odpowiedź jest tylko jedna.
Ten kto ustawia wygaszanie zwyczajnie wstydzi się tego co napisał.

Po co więc pisać coś, czego się później wstydzimy ?!

To tak jakby chłopak spotykał się z dziewczyną.
Po czasie coś jej kupił, bo chciał kupić.
Jakoś biżuterie na przykład, może telefon albo coś innego.
Nagle losu koleje rodzieliły ich, a on poleciał do niej z nakazem aby mu oddała podarunek.

Tfu ! ! !
"Błogosławieni Ci którzy nie patrzą na swiat poprzez pryzmat wiedzy wpojonej" - stratos
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein
aparatura do destylacji

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości