Cenzura dla dobra ogółu

Masz problem, wniosek, sugestię - napisz
Awatar użytkownika
61gaw
101%
101%
Posty: 374
Rejestracja: 2011-11-02, 10:52
Lokalizacja: Z osiedla nad stawem

Post autor: 61gaw » 2012-02-07, 18:36

Ciekawi mnie sytuacja pyskuwek w dziale desytlacja i raktyfikacja. Tam zaczyna panować terror i sobiepaństwo!
Jeden może pisać bzdury przez 20 postów i nikt na to nie zwraca uwagi a inny już po paru postach ma burę. Moderator wdaje się w dyskusje poniżej krytyki i mysli , że jest to OK bo to Jego piaskownica!
Jestem na tym Forum od nie dawna i może tu są tolerowane (nie daj Boże praktykowane!!!) zachowania osób, mających za zadanie moderowania forum, które ośmieszaja, wyszydzają innych uzytkowników, więc jeśli jest to standart to nie będę się wychylał przed szereg (bo to nic nie da).
Na innych forach, nie związanych z tą tematyką, na których jestem ładnych kilka lat, Admini wymienili już kilku moderatorów, którzy uprawiali podobną politykę polegająca na : "ja mam władzę a reszta to motłoch i niech się ma na baczności!
Myslę, że dobrze by było, gdyby to Forum było przyjazne nie tylko dla wybranych ale i dla szeregowych userów (choć zdaje sobie sprawę, że sytuacje czasem wymagają mocniejszego reagowania ale trochę kultury nikomu jeszcze nie zaszkodziło!)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2012-02-07, 18:52 przez 61gaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
berbelucha
101%
101%
Posty: 478
Rejestracja: 2008-01-18, 21:05

Post autor: berbelucha » 2012-02-07, 18:51

Niestety, ostatnio nie jest najlepiej.
Zgadzam się z kolegą. Niestety jeden z moderatorów nie jest obiektywny, może inaczej: jest mocno nieobiektywny.
Zbanowanie użytkownika moim zdaniem też powinno być decyzją nie jednego, ale co najmniej dwóch moderatorów.
Kasowane posty nie powinny znikać, a trafiać do jakiegoś kosza, gdzie można byłoby je podejrzeć.
Może to spowodowałoby większy obiektywizm i uwagę co i dlaczego się usuwa.
Pozdrawiam!

Berbelucha.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2012-02-07, 19:19

Zwolnić tego moderatora :mrgreen: , niech moderuje tylko kolega Kowal i Aabratek, z całym szacunkiem dla nich, przez ostatni rok, robią to bardzo taktownie, subtelnie, delikatnie, można powiedzieć wręcz niezauważalnie, nie przeszkadzają, do nich przecież nikt nie ma pretensji, że ich moderowanie jest złe :mrgreen:

Awatar użytkownika
61gaw
101%
101%
Posty: 374
Rejestracja: 2011-11-02, 10:52
Lokalizacja: Z osiedla nad stawem

Post autor: 61gaw » 2012-02-07, 19:39

I za to trzeba Ich: kochać lubieć i szanować :mrgreen:
Choć kol. Aabratek jakoś małomówny był od: 2009-11-23, 17:00 8)
A i jaszcze należy uszanować słowa jednego z moderatorów, wypowiedziane dzisiaj:
"Krowa, która dużo ryczy mało mleka daje" :brawo (tylko nie jestem pewien czy siebie też brał pod uwagę :roll: )

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2012-02-07, 19:52

61gaw pisze: [...] Jestem na tym Forum od nie dawna [...]
To zapewne tłumaczy Kolegi zdzwienie zasadami panującymi na tym forum.

Najczęściej tutaj nie ma potrzeby reagowania, nawet wtedy gdy dyskusja przybierze ostrzejsze tony. To tak jak rozmowy Polaków w większym gronie, z udziałem....alkoholu. Bywa różnie, ale z reguły "nazajutrz" wszystko idzie w niepamięć.

Na palcach dwóch rąk można policzyć użytkowników banowanych na tym forum. Działo się to w warunkach permanentnego braku poprawy zachowania, ignorowania próśb moderatorskich, obrażania oponentów, złośliwości pod adresem forumowiczów i moderatorów, czy też działań spamerskich.
Najsmutniejsze w tym jest to, że takie niesubordynowane osoby "wypłoszyły" z forum wielu zasłużonych, doświadczonych destylerów, poszukiwaczy nowowści chętnie dzielących się swoimi odkryciami z ogółem.

Ostanio zbanowana osoba również nie reagowała pozytywnie na uwagi moderatorskie. Będąc monotematyczną postanowiła zapanować na forum, totalnie ubliżając wszystkim swoim oponentom. Gdyby to był jednostkowy wyskok zapewne przeszlibyśmy nad nim do porządku dziennego. Niestety w warunkach recydywy (niedawnego miesięcznego odsunięcia od forum) poprawa była tylko chwilowa. Ostatnio każdy post tej osoby musiał być moderowany, gdyż głównie zawierał odniesienia się osobiste do adwersarzy z całkowitym pominięciem tematu. Dodatkowo uwagi moderatorskie próbujące przywołać tę osobę do porządku spotkały się niestety z póbą ośnmieszenia moderatora, co w efekcie przyniosło ban dla delikwenta.

W innych wątkach, gdy Koledzy za bardzo się "zagalopują' wystarcza zwrócenie uwagi, oraz ewentualne usunięcie nieregulaminowych treści.

pzdr

Awatar użytkownika
61gaw
101%
101%
Posty: 374
Rejestracja: 2011-11-02, 10:52
Lokalizacja: Z osiedla nad stawem

Post autor: 61gaw » 2012-02-07, 20:08

Większość for rządzi się podobnymi prawami, więc jeśli się jest na jakimś krótko, to nie oznacza, iż nie zna się zasad.
Osobiście wyraziłem prywatę, bo zadałem pytanie na PW i odpowiedzi jakoś jeszcze nie otrzymałem (może to nie novum :? )

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2012-02-07, 20:10

61gaw pisze: [...]jednego z moderatorów, wypowiedziane dzisiaj:
"Krowa, która dużo ryczy mało mleka daje" :brawo (tylko nie jestem pewien czy siebie też brał pod uwagę :roll: )
A może by tak Kolega od siebie zaczął:
61gaw pisze: [....] Wygodę (wygódkę) to sobie możesz postawić za stodołą,[...]
61gaw pisze: [...] Kiedy ja śmigałem na kolumnie rektyfikacyjnej to większość z tego forum latała w krótkich spodenkach [...]
61gaw pisze: [...] do złego psa nie podchodź z przodu, konia - z tyłu a wkurzonej kobiety- z żadnej strony [...]
61gaw pisze: [....] Gdybyśmy byli zawsze tacy "uważający" to nasza noga by jeszcze nie dotkneła ziemi, bo na drzewie bezpieczniej [...]

Myślę ,że ta rycząca krowa mogłaby dodatko być koło wygódki, gdzie destyler w krótkich majteczkach podchodzi bokiem do złego psa, przodem do konia, mając za sobą wkurzoną kobietę siedzącą na drzewie.

:mrgreen:


pzdr

Awatar użytkownika
lesgo58
100%
100%
Posty: 1246
Rejestracja: 2011-04-28, 07:15
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: lesgo58 » 2012-02-07, 20:14

@a_priv
:yellowcard

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2012-02-07, 20:16

@lesgo58
Nie zrewanżuję Ci się tym samym, bo nie widzę powodu.

:mrgreen:

pzdr

Awatar użytkownika
61gaw
101%
101%
Posty: 374
Rejestracja: 2011-11-02, 10:52
Lokalizacja: Z osiedla nad stawem

Post autor: 61gaw » 2012-02-07, 20:17

Nie mam czasu ani chęci na szukanie i wyrywanie z kontekstu kilku słów, które wypatrzają obraz całości wpisu, ale każdemu można to uczynić gdy się ma chęć i nic lepszego do roboty a konstruktywna krykyka boli :?

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2012-02-07, 20:20

@61gaw

No właśnie.
Ale niestety zacząłeś sam od tego wyrywając staropolskie przysłowie z mojego posta.

Kiedyś, gdy na tym forum był aktywny @winiarek5 nie takie teksty tu latały i jakoś nikt się nie obrażał.

pzdr

Awatar użytkownika
berbelucha
101%
101%
Posty: 478
Rejestracja: 2008-01-18, 21:05

Post autor: berbelucha » 2012-02-07, 20:23

Posty są usuwane tendencyjnie.
Niektóre osoby są traktowane restrykcyjnie, a innym pozwala się wręcz obrażać innych.
Praca moda jest potrzebna, ale w takim wykonaniu przynosi więcej szkody jak pożytku.
Sam zwracałem uwagę niektórym użytkownikom, że trochę przeginają. Również na pw, i nikt nie miał o to pretensji.
W tej chwili niestety działalność moderatora wymaga wiele do życzenia.

Pozdrawiam!

Berbelucha.

Awatar użytkownika
61gaw
101%
101%
Posty: 374
Rejestracja: 2011-11-02, 10:52
Lokalizacja: Z osiedla nad stawem

Post autor: 61gaw » 2012-02-07, 20:42

a_priv pisze:@61gaw
No właśnie.
Ale niestety zacząłeś sam od tego wyrywając staropolskie przysłowie z mojego posta.
pzdr
Tak tylko na koniec tej dyskusji, przytoczyłem przysłowie nie odnosząc je do konkretniej osoby, oraz był to cytat tylko z jednego posta a nie przeczesywanie historii wpisów określonego użytkownika :shock:

Pozdrawiam

omir1
50%
50%
Posty: 122
Rejestracja: 2008-07-16, 11:31

Post autor: omir1 » 2012-02-09, 00:02

witam
Przestrzeganie regulaminu jak najbardziej .Tylko powinno dotyczyć WSZYSTKICH. Niedopuszczalne jest to że niektórzy są sędziami we własnej sprawie . Ostatnio wywalono mi dwa posty . Jeden świadomie tendencyjny , drugi wybitnie obojętny . Nie podobała się definicja windy poziomej ,zresztą wrzutka moderatora .Wszystko byłoby OK.gdyby nie brak podpisu. Nie wiem czy to administrator wywalił, czy też nasz genialny ekspert kol. a_priv .
Uważam ze musimy stworzyć internetowy odpowiednik taczki. Kiedyś brało się delikwenta na taczkę i wywoziło się z zakładu. BYŁA OGROMNA FRAJDA.

Z POWAŻANIEM OMIR1
"cud" jeszcze nie wywalili mojego postu

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2012-02-09, 00:42

Brak jest podpisu ponieważ tak działa skrypt forum. Do usuwanego postu dołączany jest tylko komentarza. To ja usunąłem post i napisałem Ci jaki był tego powód. Dla informacji innych - był to post offtopic bez ustawionego wygaszania.

Widzę, że usilnie starasz się zaogniać atmosferę. Do Twoje informacji - jeśli jeszcze raz powtórzysz taki wpis jak ten z gumką (również ja go usunąłem) to wydaje mi się, że wiem kto może znaleźć się na tej taczce.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości