PIERWSZE URODZINY FORUM!!!

Masz problem, wniosek, sugestię - napisz
Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

PIERWSZE URODZINY FORUM!!!

Post autor: Tofi » 2006-12-19, 11:42

Zgodnie z danymi ze statystyk to dokładnie 19 grudnia 2005 roku o godzinie 23:37 zaczęło funkcjonować forum. Co się od tamtego czasu wydarzyło? Mamy zarejestrowanych 501 użytkowników. W każdych 24 godzinach odwiedza nas blisko 70 użytkowników. Powstało kilkadziesiąt aparatur bazujących na wiedzy właśnie z tego forum. Forum wzbogaciło się o wiedzę w 400+ różnych tematach. Pod koniec marca próbowało nas wchłonąć forum serwisu chlanie.net składając najpierw ofertę rzekomo nie do odrzucnia, później sugerując słabą kondycję jeśli chodzi o ilość użytkowników i tematów, aż wreszcie w finale strasząc policją. Nie należy tym się martwić, gdyż 27 dni temu nasi przedstawiciele w sejmie, wybierani podczas wolnych i praworządnych wyborów parlamentarnych, dzięki swojej wspaniałomyślnej głupocie, a może był to ich celowe działanie, uchwalili ustawę dającą nam potencjalną furtkę do wyjścia z podziemia. Potencjalne, gdyż wciąż czekamy aż winiarek odwiedzi znajomego prawnika. Rok ten też przysłużył się naukowemu rozwijaniu naszego hobby. Przestało być tajemnicą gorzelnii używanie enzymów. Dochodzimy też do perfekcji w zacieraniu różnych produktów, z których powstają najrózniejsze gatunki trunków. Mamy opracowane procedury obróbki chemicznej destylatów, tak aby uzyskać produkt nie ustępujący skandynawskim absolutom. Nie tylko postępy w chemii ale również w fizyce. Powstała pierwsza polska somowa kolumna mechaniczna (niewtajemniczonym przypomnę, iż taką kolumną można nie tylko rektyfikować alkohol lecz również... no cóż ciekawskich odsyłam na listę przedmiotów podlegających ścisłemu nadzorowi agencji atomistyki, to chyba może świadczyć o skuteczności tego rozwiazania). Mamy własną giełdę aukcyjną, tutaj podziękowania dla kolegi 98%. Nasze hobby jest upatrywane jako cel biznesowy przez specjalistyczne sklepy (w ich ofercie sa akcesoria do destylacji), z czego przedstawicieli jednego z nich (WinoHobby) mamy na naszym forum.

Oprócz pozytywów mamy też smutne wydarzenia. Do krainy wiecznego pędzenia odszedł CO2 - człowiek który dla naszego hobby zrobił to co kopernik dla ziemi. Swoim zapałem przełamał tajemnice skrywane przez monopol polmosu. Po kolei odkrywał sposoby na skuteczną destylację, zacieranie zboża, czyszczenie fizyko-chemiczne, namnażanie drożdży, starzenie ultradźwiękami.

----- minuta ciszy -----

Nie możemy się zatrzymać w miejscu. Jakie plany na przyszłość? Wydaje się jakbyśmy się zatrzymali w miejsu, gdyż nie ma nic więcej do powiedzenia, ale czy na pewno? Przedwszystkim wciąż czekamy na opinię prawną czy możemy wykonywac legalnie swoje hobby. Pojawił się trend stosowania zaawansowanych technologii. Szerokie pole jakie stwarza używanie elektroniki otwiera nowy rozdział w naszym hobby.

Życzę wszystkiego najlepszego wszystkim użytkownikom forum.

Awatar użytkownika
wieniu26
60%
60%
Posty: 206
Rejestracja: 2006-08-05, 15:05

Post autor: wieniu26 » 2006-12-19, 12:48

witam
No piękne słowa aż się wzruszyłem
pozdrawiam i życzę wszystkim wielu następnych tak owocnych roczków jak ten

P.S Oby tylko cieszyć się z hobbystycznego zajęcia, dzielić się wiedzą i spostrzeżeniami z innymi
Jeszcze raz wszystkiego dobrego i owocnej pracy :)

Awatar użytkownika
inżynier
101%
101%
Posty: 1823
Rejestracja: 2006-11-14, 12:00

Post autor: inżynier » 2006-12-19, 13:27

Witam,
No TO FORUM trafiłem stosunkowo niedawno, dzięki Oliwce, za co jestem jej niezmiernie wdzięczny.
Z okazji 1 rocznicy istnienia pragnę złożyć najlepsze życzenia Ojcom Założycielom, jak również dobrym i aktywnym Duchom TEGO FORUM. CK, Aabratek, Winiarek, Tofi i wielu innych, których to nie wymieniłem :oops: dziękuję WAM za Waszą upublicznioną olbrzymią wiedzę, za fantastyczne poczucie humoru, za poczucie bycia wśród życzliwych znajomych i wreszcie za niesamowitą kulturę.
Trzymajcie tak dalej, czego Wam z całego serca życzę. :D
pozdrawiam - inżynier
PS Cześć pamięci CO, może to Jego Dobry Duch czuwa nad rozwojem TEGO FORUM.

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2006-12-19, 14:41

Może z okazji urodzin nasz admin powinien wysłać do każdego użytkownika podziękowania, iż dotrwali tak długo i życzenia by wytrwali jeszcze dłużej. Może to przypomni tym, którzy nie zaglądali od paru miesięcy na forum, że ono dalej istnieje, chociaż jak patrze na statystyki, to takich martwych dusz jest stosunkowo niewiele.

Adam
30%
30%
Posty: 33
Rejestracja: 2006-02-19, 13:49

Post autor: Adam » 2006-12-19, 17:42

Z okazji rocznicy istnienia pozdrawiam i życzę forum, jego założycielowi i uczestnikom wielu, wielu lat pomyślności w krzewieniu nie tylko dobrego ducha ale i sposobów jego jak najlepszego uzyskiwania!
Potrzebę spotykania się , na razie chociaż tylko wirtualnie, widac po ilości użytkowników.
Początki wiedzy"duchowej" otrzymałem na Czarnej Oliwce, której rozwój został zatrzymany przez nieodpowiedzialnych głupców lub złośliwców.
W moim odczuciu to forum przejęło najlepsze tradycje tamtego, jednocześnie poszerzając tematykę w sposób bardziej uporządkowany.
Bardzo rzadko włączam się do dyskusji, z uwagi na to ze moja wiedza poszerzona dzięki temu forum, póki co jest tylko teoretyczna. Ale praktycznie codziennie jestem tu obecny.
Jeszcze raz pozdrawiam!
Adam

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2006-12-19, 20:51

To już rok :!: :?:
Ostatnio coś z czasem u mnie krucho i nawet tego nie zauważyłem :?
Nie wdając się w szczegóły sądzę, że forum dobrze chyba spełnia rolę, do której głównie zostało stworzone - a jest to, dzielenie się wiedzą tajemną o szeroko pojętym C<sub>2</sub>H<sub>5</sub>OH.

Awatar użytkownika
lopes
101%
101%
Posty: 273
Rejestracja: 2006-01-08, 19:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lopes » 2006-12-19, 21:41

witam
gratuluję forum doskonale spełnia swoja rolę zwłaszcza że ,,oliwka " właściwie upadła
tak trzymajmy dalej
pozdro

zbyszek1281
101%
101%
Posty: 2012
Rejestracja: 2006-05-12, 22:49

Post autor: zbyszek1281 » 2006-12-19, 23:45

Witam Citizen Kane

Gratuluje z okazji pierwszej rocznicy istnienia Forum, życzę dużo pomyślności na przyszłośc.Dziękuję za przekazywaną wiedzę, ktora pozwoliła na większy profesjonalizm we własnych przygodach destylerskich.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2006-12-20, 01:15

Kurcza Paka!
Zasadzałem się na tę rocznicę i w końcu przegapiłem a w zasadzie przejechałem.
Zatem:
Wiwat Waszmościowie!!!
Piję Wasze i swoje zdowie!
Ta rocznica jest wspaniała
Oby rurka wciąż kapała!
A w stolycy, z matką i z szacunkiem
po kieliszku, Pietro trunkiem!
I na koniec pigwowica
bo to piękna jest rocznica.

Winiarek

Paluch
101%
101%
Posty: 722
Rejestracja: 2006-06-10, 21:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Paluch » 2006-12-20, 09:22

Panowie !
Nieście (my) ten kaganek oświaty dalej.
I spotykajmy się wciąż w tym coraz to szerszym gronie bez konieczności zapalania świeczek odchodzącym Przyjaciołom.
Paluch

Awatar użytkownika
truteen
40%
40%
Posty: 67
Rejestracja: 2006-07-31, 21:55

Post autor: truteen » 2006-12-21, 23:49

a mi już od dłuższego czasu chodzi po głowie szatański pomysł... i przy okazji urodzin może się podzielę....

Otóż fajnie byłoby żeby się zjechać i w końcu na żywo, poznać podyskutować, ... no i zdegustować starym polskim zwyczajem.... ;D
Konkretów nie piszę temat rzucony... wiadomo zima jest rolnicy (piję do winiarka;) )nie musza traktorkami nic działać (sam mieszkam na wsi i tez małe gospodarstwo jest), ogólnie letarg w przyrodzie - to kobieta nie będzie nikomu za uchem trąbic że ją bez opieki na jedną całą długą noc czy dwie zostawi bez opieki ukochany ;)

Koniec konców można by wybrać jakieś miasto w środkowej Polsce co by wszyscy mieli po równo odległości, jakś stary robotniczy hotel czy coś, a dalej to już wiadomo... :D

Co o tym sadzi reszta bandy czytajcie pod spodem..... :D
pozdrowienia i [shadow=red]Wesołych Świąt wszystkim[/shadow]... pedzącym jeleniom - jak mawiają Indianie....;)
Cu + Al--->Cl + Au... pracuję nad tym, typowa wymiana tylko bardziej złożona...

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2006-12-22, 01:55

truteen pisze:zima jest rolnicy (piję do winiarka;) )nie musza traktorkami nic działać
I przez ten letarg w przyrodzie to właśnie w zimie muszę wierzbę kosić, bo ja to zawsze muszę inaczej jak inni :shock: .
Pomysł popieram, tylko przy wyborze lokalizacji proponuję wybrać coś na odludziu i poza sezonem, żeby ludzi było mało (turystów i wczasowiczów), może jakiś ośrodek z domkami kempingowymi - mi jest zupełnie obojętne: jak trzeba mogę spać w samochodzie, namiocie, stodole itp. Nie żeby konspiracja, ale jak zaczniemy degustować...
Dobre by były Bieszczady bo i miejscowi ze zrozumieniem podchodzą do tego hobby, chociaż dla mnie to drugi koniec Polski (i tak jest pocieszenie, że nie po przekątnej). W każdym bądź razie ja jestem za i pojadę gdziekolwiek by się to nie odbyło.

Pozdrawiam

Winiarek

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2006-12-22, 02:08

Po przekatnej by bylo gdzies kolo nowej zelandii :)

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2006-12-22, 02:13

Eee, myślałem o Suwałkach albo Sejnach :shock: .

Awatar użytkownika
inżynier
101%
101%
Posty: 1823
Rejestracja: 2006-11-14, 12:00

Post autor: inżynier » 2006-12-22, 10:26

Eee, myślałem o Suwałkach albo Sejnach
Region tyz pikny i tradycje zacne.
Jestem za. Tylko dajmy czas Winiarkowi na skoszenie tej wierzby, bo bez niego to sobie nie wyobrażam.
pozdrawiam - inżynier

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości