Wygaszanie postów

Masz problem, wniosek, sugestię - napisz
Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Wygaszanie postów

Post autor: Spirit » 2014-10-06, 20:28

Kiedyś już poruszałem ten temat ale widzę że ciągle wygaszanie ma swoich zwolenników. Czy opłaty na większy serwer są aż takie duże by nie zmieściło się na nim trochę tekstu tzw. bezsensownego? Czy naprawdę trzeba wygaszać wszystko i wszędzie? Dokąd zmierza to forum, może należało by ustawić wygaszanie na całość i niechby całość poszła w niebyt.

Na innych forach są zrzutki na serwer i bez problemu znajdują się środki na utrzymanie. Nie ma też kasowania postów i jakoś wszystko gdzieś się mieści.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Wygaszanie postów

Post autor: Citizen Kane » 2014-10-06, 20:52

Popatrz na to z innej strony. Nadmiarowa treść utrudnia nowym wyszukiwanie informacji. Jest więcej niepotrzebnego materiału do przejrzenia, jak również ta nadmiarowa treść jest indeksowana przez (i tak niezbyt doskonałą) wyszukiwarkę. Przeglądając różne fora boleje, że nie mają wygaszania, bo sam spotykam się z problemem, o którym wspomniałem wyżej.

Po drugie nie wiedzę sensu aby w tematach o konkretnych rzeczach znalazło się "trochę" bezsensownego tekstu. Ilość tego "trochę" możesz właśnie zaobserwować w temacie, w którym zostałeś wygaszany. Nawiasem mówiąc napisałem ostrzeżenie i chciałem od razu wykasować Wasze posty, ale podniósł by się zapewne lament... 8) W czym przeszkadzają Ci te wygaszone posty? Nie nabijają licznika?

jurii
90%
90%
Posty: 643
Rejestracja: 2010-04-06, 22:55
Lokalizacja: Parczew

Post autor: jurii » 2014-10-06, 21:02

Jestem za Spirytem. Przeglądając stare tematy czasem widać, że jakiejś treści w nich brakuje. Przeczytanie dodatkowego postu czy dwóch nie jest problemem, jeżeli wszystko razem tworzy spójną całość. Licznik? Jak dla mnie można go całkiem wyłączyć.

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Re: Wygaszanie postów

Post autor: Spirit » 2014-10-06, 21:17

Citizen Kane pisze: W czym przeszkadzają Ci te wygaszone posty? Nie nabijają licznika?
primo No wybacz, mojego licznika już nie trzeba nabijać.

secundo W czym przeszkadzają? W rozwijaniu się forum.

terco Mój wygaszony post? nie mam pretensji bo notorycznie z premedytacją nie wygaszam swoich postów, bo skoro mam coś do powiedzenia to mam. Moje zdanie jest niezmienne i nie muszę wyskakiwać zza roga, rzucać tekstem a później go usuwać (co niektórzy nazywają wygaszaniem)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
C2H6O
60%
60%
Posty: 286
Rejestracja: 2010-01-06, 21:14
Lokalizacja: RoI

Post autor: C2H6O » 2014-10-06, 21:23

Ja jestem ZA wygaszaniem - byle tylko nie stało się obsesją i stosowane było rozsądnie.

Właśnie starsze tematy rażą niekiedy OT dłuższymi niż główny wątek.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości