Jakie / czyje sprężynki kupić

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6990
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2016-07-31, 00:34

Kupiłeś spiralki centralnie od tego kolegi, bo są takie akcje o których się na forum nie mówi, kupujemy sprzęt, na fotach jest wypełnienie kolegi plipek1, a w kupionej kolumnie już nie i to uważam za cwaniactwo. Cwaniactwa mamy dużo w naszym hobby, jednym z przykładów jest rozsyłanie tym co chcą kupić kolumnę, fotek, fotek jak rdzewieją kolumny z kwasiaka, dostałem takie foty od nowego na pw. nie chciał napisać kto to wysyła, ale nie trudno się domyślić, dla kogo kwasiak jest korodującym materiałem. Następny przykład cwaniactwa, jeden z producentów kolumn kupuje sprzęt od drugiego, ale mu nie płaci, nie odbiera, tylko wystawia na allegro negatywa z opisem jaki to kiepski sprzęt i co w nim źle działa. Teoretycznie nie ma pewności, że to producent sprzętu, ale opis wad sprzętu, którego nawet nie miał u siebie, jest tak dobrze napisany, że mało kto tak dobrze zna się na sprzęcie, musi to być forumowicz z dużym doświadczeniem, tyle że taki forumowicz nie kupiłby naprawdę tak drogiego sprzętu na allegro, bo dużo taniej zrobiono by mu go na forum, więc pozostaje tylko inny producent.

maria-n
100%
100%
Posty: 1365
Rejestracja: 2008-07-15, 14:52

Post autor: maria-n » 2016-07-31, 11:31

Cytując klasyka; Jak żyć? Kolego magas! Jak żyć??? W obecnym czasie, którą dziedzinę życia by nie wziąć "na tapetę" , każda jest po- dolona!!!!ze względu na, KASĘ. Musimy się chyba do tego przyzwyczaić.

Eldier
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2015-01-27, 16:10

Post autor: Eldier » 2016-08-05, 13:46

Witam,
widzę że ostatnio ten temat ma jedynie na celu oczernić kolegę plipka.
Powiem tak, kupiłem w zeszłym roku. Odsiałem syf, sporo go było, na prawdę, wtedy byłem zły, nawet bardzo, bo dużo odeszło. Jednak jak się okazało miałem i tak więcej jak zamówiłem. Zasypałem i od tamtej pory mam spokój.
Mimo sporego przebiegu wypełnienie przesypałem z 5 razy. Co prawda znalazłem jeszcze jakieś ścinki na ściankach kolumny, ale to były pojedyncze sztuki.
Dla kolumny 70mm pracuję z rzeczywistą mocą 3,9-3,95kW, a wiec raczej ścinki nawet jakby były nie spowodowały żadnego zatoru w kolumnie.

Jednak po przeczytaniu mitu o rdzewiejących sprężynkach postanowiłem wysypać i zerknąć jak wyglądają te z modułu położonego najbliżej zbiornika.
Możecie zerknąć tutaj:
https://www.dropbox.com/s/2owp2qlrny7io ... 3.jpg?dl=0

Co prawda niektóre minimalnie ciemniejsze, ale na pewno to nie rdza. Nie zauważyłem, żeby te przebarwione różniły się kruchością i sprężystością od tych drugich.

Dodam że w wypełnieniu były już śliwki, śruta, zacier i nastaw cukrowy. To 3 z 5ciu powodów wyciągania i mycia wypełnienia. Szczerze nie życzę nikomu, zwłaszcza tej śruty...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Eldier, łącznie zmieniany 1 raz.

zbyszek1281
101%
101%
Posty: 2012
Rejestracja: 2006-05-12, 22:49

Post autor: zbyszek1281 » 2016-08-05, 15:18

Kolego tu nikt nie oczernia Plipka usera. Producent to już inne standardy.Tłumaczenie brakiem możliwości odsiewania ścinków drutu to lekceważenie odbiorcy.
Nasuwa się pytanie co daje większy dochód :?: Sprzedaż scinków drutu na złomie, czy w wypełnieniu :nie_wiem . Zgniatanie i odkształcenia spiral z drutu 0,24mm to następny temat ekonomiczny. W skrajnych przypadkach nawet zmniejsza wysokość półki teoretycznej :D
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zbyszek1281, łącznie zmieniany 1 raz.

Eldier
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2015-01-27, 16:10

Post autor: Eldier » 2016-08-05, 15:44

Tylko powiedz mi dlaczego dopiero teraz o tym mowa? Dlaczego dopiero jak na rynku pojawił się nowy producent, którego sprężynki na pierwszy rzut oka wyglądają o niebo lepiej? Ale tylko wyglądają z tego co przeczytałem... I do tego maja wyższą cenę. Serio od osoby z boku to wygląda jak nagonka, żeby na siłę wypromować kogoś innego. Zresztą niestety często to się zdarza, bo jak komuś za dobrze idzie to trzeba go udupić...
Przyznam szczerze, że wole zapłacić 50zł mniej i poświęcić kilkanaście minut na odsianie ścinków i w gratisie otrzymuje więcej pólek - normalnie żyć nie umierać :)

Z tego co wiadomo mimo całej tej awantury z rdzą, ścinkami, olejem, odkształcaniem, grubością drutu to sprężynki plipka mają najlepsze parametry.

zbyszek1281 jak masz lepsze to podaj cenę i ja chętnie je kupie. Mi to tam rybka czy z cieńszego drutu, czy z KO czy z nierdzewki, czy z dębowych wirów, czy nawet z mchu - ważne żeby miały dobre parametry.

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: zbyszko » 2016-08-05, 17:27

Eldier pisze:..... bo jak komuś za dobrze idzie to trzeba go udupić... ...
He, he, najprościej będzie jak pogadasz z plipkiem o tym udupianiu, on coś wie na ten temat.
czytam nie pytam

zbyszek1281
101%
101%
Posty: 2012
Rejestracja: 2006-05-12, 22:49

Post autor: zbyszek1281 » 2016-08-05, 20:28

Kolego Eldier od zeszłego roku 6 postów i Tobie tam "rybka" :mrgreen:
My tu przez ponad 10 lat wypracowaliśmy pewien poziom i wykonanie spiralek. Nie można się zgadzać na zastrzeżoną własność intelektualną producenta, który sprzedaje mieszankę.
Jeżeli pojawiają się nowi producenci to chwała za jakość

plipek1
40%
40%
Posty: 59
Rejestracja: 2010-06-03, 21:45
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: plipek1 » 2016-08-06, 05:57

zbyszek1281
W przemysle sa konkretne wymagania i standaryzacje

Chciałbym jeszcze raz podkreślić sprężynki nie są do kolumn przemysłowych
Cała dyskusję podejmuję tylko dla tego ,że wielu użytkowników różnych spiralek ma problemy z zalewaniem łamaniem itp.
A to że wielu kolegów pisze że są ok.
Zbyszku 1281 zapytam wprost czy masz może moje sprężynki czy na nich kiedykolwiek pracowałeś.
Odnośnie zalewania skąd wiadomo że to jest wina sprężynek a nie operatora.
Zdarzało się ze ktoś wlał 1-1,5 litra wsadu więcej i kolumna zaczynała się zalewać.
Było wiele przyczyn gdzie później sam zainteresowany przyznawał że popełnił błąd.
Tak jak Magas napisał.
Jak piszecie ubijanie sprężynek, to trzeba pisać co to znaczy, by nikt kijem od szczotki nie ubijał, jak zmywaki,
Były takie przypadki.
Podkreślę to jeszcze raz moje sprężynki z drutu 0,24 w normalnej kolumnie nie gniotą się. Nigdy nie było takiego przypadku.
Sprężynki się nie nie łamią, są to ścinki drutu powstałe podczas cięcia.

Jeszcze jedno nie ja zawsze pakuję paczki, zależy mi by każdy otrzymał paczkę z przesyłką jak najszybciej i faktycznie może się zdarzyć że ktoś dostał jakąś końcówkę gdzie było więcej ścinek z tym że za każdym razem staramy się dosypywać więcej.
Zbyszko
He, he, najprościej będzie jak pogadasz z plipkiem o tym udupianiu, on coś wie na ten temat.
Jak masz coś na sercu napisz wprost.
Takie podśmiewanie się nie wypada, bynajmniej ja się z tego nie śmieje.
Jeśli chodzi o sprawy odnośnie kopiowania moich sprężynek to chyba to wyjaśniłem.
Ciekawe jak Ty byś coś wymyślił i produkował a ktoś by Cię kopiował jakie by było wtedy Twoje podejście.
I jeszcze jedno.
Kolego Eldier od zeszłego roku 6 postów i Tobie tam "rybka"
Ciekawe czy miało by to jakiekolwiek znaczenie gdyby nie był zadowolony ze sprężynek.
Ostatnio zmieniony 2016-08-06, 12:52 przez plipek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić

Awatar użytkownika
pulse86
20%
20%
Posty: 23
Rejestracja: 2014-11-05, 21:20

Post autor: pulse86 » 2016-08-06, 12:37

Jeśli chodzi o sprawy odnośnie kopiowania moich sprężynek to chyba to wyjaśniłem.
Ciekawe jak Ty byś coś wymyślił i produkował a ktoś by Cię kopiował jakie by było wtedy Twoje podejście.

Wg. Ciebie Henitom też skopiował sprężynki? To dlaczego wciąż produkuje?
Czyżby chodziło o "MONOPOL"?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez pulse86, łącznie zmieniany 1 raz.

plipek1
40%
40%
Posty: 59
Rejestracja: 2010-06-03, 21:45
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: plipek1 » 2016-08-06, 12:42

Henitom też skopiował sprężynki? To dlaczego wciąż produkuje?
Zapewniam Cię że sprawa ma swój bieg.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez plipek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić

zbyszek1281
101%
101%
Posty: 2012
Rejestracja: 2006-05-12, 22:49

Post autor: zbyszek1281 » 2016-08-06, 14:04

Plipek Ty z uporem maniaka powtarzasz się o tych kolumnach przemysłowych. To nie ma nic wspólnego ze złomem drucianym w spiralkach. To tak jakbyś sprzedawał zboże z plewami, a klientowi każesz je przewiać :wallangry .
Spiralki, które odkształcasz pod naciskiem palców nie kwalifikują się nawet do małych kolumn laboratoryjnych. Z prostej przyczyny. Są często wysypywane, czyszczone, matowane itp. Każde odkształcenia powodują brak powtarzalności procesów chemicznych do, których są używane. Mogę dodać, że kolumny laboratoryjne mogą mieć długość nawet ponad 100mb i pracują przy ciśnieniach nawet do 700 bar :wink:
Przestań się użalać. Kup sitko i podciągaj jakość to może Twoja chroniona własność intelektualna spełni wymagania dla wypełnień laboratoryjnych :slinka
Kolego z tym straszeniem radzę być powściągliwym, bo firmy produkujące przed Twoją rejestracją mogą zgłosić swoje roszczenia :?:
Ostatnio zmieniony 2016-08-08, 20:31 przez zbyszek1281, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ZIELONKA
50%
50%
Posty: 138
Rejestracja: 2016-02-07, 20:48

Jedyna słuszna droga - droga rozwoju

Post autor: ZIELONKA » 2016-08-06, 15:22

Czytam tu i tam (na AD) i mam wrażenie że trwa jakiś audyt plipkowych sprężynek a on nie wie o co kaman.
Na obu forach w tym samym czasie ? Ciekawe.
A problemem nie są sprężynki bo te raczej są takie same jak rok i dwa temu.
Kupowałem w rocznym odstępie i w obu dostawach to samo 50 g ścinek a waga wyższa o 70 -więc w sumie 20 na plus.
Problemem jest że kolega plipek chciałby robić swoje jak dotychczas a świat go dogonił i konkurencja uczciwa i ta mniej uczciwa. Kolego plipek niestety nie da się w nieskończoność mieć przewagi nad innymi bez dokonania zmian.
Tekst "kup sitko " wcale nie jest złośliwy to prosta rada, kolega herbata666 przesiewa przetakiem spore ilości Twoich sprężynek w dość krótkim jak powiada czasie, więc jakbyś ten przetak umieścił na prostym wibratorze to same się przesieją. Dojdzie po prostu jeszcze jedna obróbka.
Aby trzymać poziom lidera trzeba też umieć zareagować na zarzuty. Nie jest Ci zapewne miło czytać że nagle podmieniasz materiał i sprzedajesz gorszy towar i pewnie dlatego się wściekasz i nerwowo reagujesz. Szkoda sobie nawzajem dokuczać.
Producentom kolumn zaoferuj że wyślesz towar bezpośrednio do ich klientów aby wszyscy wiedzieli że nikt im nie podmieni na szajs a skasuje za złoto. To sie da obgadać przy dobrym napitku zapewne.
Najlepszą odpowiedzią będzie dorównanie z czystością do tych najczyściejszych a parametry same wygrają. Wszystkich nie przekonasz ale .....prawdziwa cnota krytyk się nie boi.
No to jadziem Panie

plipek1
40%
40%
Posty: 59
Rejestracja: 2010-06-03, 21:45
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: plipek1 » 2016-08-06, 15:39

ZIELONKA
Tekst "kup sitko " wcale nie jest złośliwy to prosta rada
Ok przyznaję rację co do ścinek
zbyszek1281
Dlaczego tak piszesz.
Kolego z tym straszeniem radzę być powściągliwym
Ja nikogo nie straszę.
Dlaczego nie odpowiesz na moje pytania.
Czy masz moje sprężynki czy na nich pracowałeś, skąd te informację że się odkształcają.
Nikt o tym nie pisze.
Gdzie jest brak tej powtarzalności procesu na tym wypełnieniu.
Dlaczego żaden z producentów nie produkuje sprężynek z drutu 2,0mm. skoro takie są najlepsze.
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić

zbyszek1281
101%
101%
Posty: 2012
Rejestracja: 2006-05-12, 22:49

Post autor: zbyszek1281 » 2016-08-06, 20:19

Kolego pisanie,"sprawa ma swój ciąg" jest bardzo wymowna :?: i pozostawiam to ocenie.
Jeżeli nie czytasz moich postów to przypominam, że drut Φ 0,2 mm jest dedykowany dla spiralek pryzmatycznych o średnicy zewnętrznej "gwiazdki " 2mm i to nie jest mój wymysł :P
Dla tej średnicy spiralek drut 0,2mm jest nie do odkszatałcenia w palcach.
Powinna być spełniona równowaga cena do jakości w przeznaczeniu do laboratoriów :nie_wiem
Na tym kończę i nie mam zamiaru się powtarzać.

[ Dodano: 2016-08-07, 12:46 ]
Plipek to żałosne pytać się dlaczego żaden z producentów nie robi sprężynek z drutu Φ2mm :?: Na pewno robią np. do mechanizmów otwierania tapczanu w długościach240 mm :nie_wiem

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: zbyszko » 2016-08-08, 00:56

plipek1 pisze: Jak masz coś na sercu napisz wprost.
:abaras Jakby to ująć, żeby nie urazić Twoich wartości intelektualnych :abaras
Sprężynki robisz dobre ale to jakim jesteś człowiekiem pozostawia wiele do życzenie.
Gdybyś w tym miejscu walnął się w klatę to może bym zrozumiał, bo można zmądrzeć próbować naprawiać swoje błędy, ale Ty zatwardziale tkwisz w swoim przekonaniu:
Ciekawe jak Ty byś coś wymyślił i produkował a ktoś by Cię kopiował
choć my wiemy że to nie ty byłeś tym pierwszym i jedynym. Temat poruszany na forum był wielokrotnie. Jak widzisz pare lat minęło a sprawa nie "przyschła" :wallangry .
czytam nie pytam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości