Najlepsze co mi wyszło

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
Awatar użytkownika
Widmo80
30%
30%
Posty: 39
Rejestracja: 2016-02-08, 22:11

Najlepsze co mi wyszło

Post autor: Widmo80 » 2016-02-15, 22:10

Jako że jest ogrom tematów o zaprawianiu naszych wyrobów to nie sposób wszystkiego przejrzeć . :wallangry Może opisujmy w tym miejscu jak powstał nasz najlepszy wyrób.

Mój ulubiony wyrób to jak dotąd nalewka na pędach młodych sosny.
Pędy zrywam od 1 do 15 maja. Nigdy nie oskubuje całego drzewka tak by za rok nie obumarło i puściło następne pędy. Tak zebrane wkładam do 5 litrowego słoja i na przemian przesypuje cukrem (nie mniej jak 1 kg mi idzie). Za mało cukru spowoduje skiśniecie a zależy nam na syropie i olejkach eterycznych. Słój zakręcamy i po kilku dniach na dnie robi się syropek. Trzymam to tak dopóki przybywa płynu - jak przestanie się jego poziom podnosić zlewam to do buteleczek. Wychodzi tego trochę :)
Do mojego destylatu z cukrówki pędzonego dwukrotnie na pot stilu i rozrobionego do około 50% dolewam ten syrop. Ile - kwestia smaku. Jedni lubią mocniejsze inni słabsze smaki - ja dodaje tak około 5-10% objętości. Wychodzi bardzo aromatyczna i zarąbista w smaku wódeczka. :slinka
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Widmo80, łącznie zmieniany 1 raz.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą

Awatar użytkownika
Widmo80
30%
30%
Posty: 39
Rejestracja: 2016-02-08, 22:11

Post autor: Widmo80 » 2016-02-16, 07:30

Polecam metode chińską :*:*:*Metoda chińska W Instytucie Nauki w Pekinie znajdują się tablice odnalezione w starożytnym grobowcu pod stolicą Chin. Wskazują one na płeć dziecka w zależności od wieku matki i miesiąca jego poczęcia. Chińczycy uważają, że metoda ta jest trafna w 99%. Została ona potwierdzona również w Stanach Zjednoczonych, tam jednak wskaźnik trafności wynosi ok. 85%. Jeśli chcesz urodzić chłopca, musisz doprowadzić do poczęcia w miesiącu oznaczonym literą M. Jeśli marzysz o dziewczynce, starania o dziecko podejmij w miesiącu oznaczonym literą K. Odpowiednich miesięcy szukaj, uwzględniając swój wiek. Chińskie tablice planowania dzieci Tabela dla matek będących w chwili poczęcia w wieku 18 do 31 lat. Wiek matki 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Styczeń K M K M K M M K M K M K M M Luty M K M K M M K M K M K M K K Marzec K M K K M K M M M K M K K M Kwiecień M K M K K M M K K M K K K K Maj M K M K M M K K K K K M K K Czerwiec M M M K K K M M M K K M K K Lipiec M M M K K M M K K M M M K K Sierpień M M M K M K K M M M M M K K Wrzesień M M M K K M K M K M M M K K Październik M M K K K M K M K M M K K K Listopad M K M K K M K M K K K K M K Grudzień M K M K K K K M K M K K M M Tabela dla matek będących w chwili poczęcia w wieku 32 do 45 lat Wiek matki 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 56 Styczeń M K M M K M K M K M K M M K Luty K M K M M K M K M K M K M M Marzec M M M K M M K M K M K M K M Kwiecień K M K M K M M M M K M K M K Maj K K K K M K M M K M K M M K Czerwiec K K K K K M K K M K M K M K Lipiec K K K K K K M K M M K M K M Sierpień K M K M K M K M K M M K M K Wrzesień K K K K M K M K M K M M K M Październik K K K K M M K M K M K M M K Listopad K K M M M K M K M K M M K M Grudzień M M M M M M K K K M K M K M
Miłych starań . :wink:

Ja tam zawsze pomocny jestem :mrgreen:
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą

cichy
40%
40%
Posty: 72
Rejestracja: 2007-11-26, 18:45

Post autor: cichy » 2016-03-05, 23:18

Kolego, to kit, mi kiedyś taka jedna starsza pani tłumaczyła, że gdy chcesz zrobić chłopca to trzeba pod materac podłożyć siekierę, gdy dziewczynkę to podłuż kapelusz. Czy nie prościej? :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez cichy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fermiol
50%
50%
Posty: 135
Rejestracja: 2016-02-27, 20:47

Post autor: Fermiol » 2016-08-18, 11:32

Najlepsze co mi wyszło jeśli chodzi o zaprawianie, to macerat skórek limonki + trochę soku z niej i odrobina cukru dla złagodzenia smaku. Analogicznie postępowałem z cytrynami i pomarańczami, jednak limonka jest the best.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości