Allegro - sprężynki pryzmatyczne.

Podziel się adresami sklepów i stron www
Awatar użytkownika
SRG
90%
90%
Posty: 682
Rejestracja: 2007-12-15, 09:32
Lokalizacja: śląskie

Post autor: SRG » 2008-08-31, 13:56

Są na świecie handlarze, handlarzątka i geszefciarze.
Ale na nasze szczęście bywają też HANDLOWCY ! ! !
:wink:
No coment

halifaks
10%
10%
Posty: 12
Rejestracja: 2008-06-02, 17:27

Post autor: halifaks » 2008-09-01, 11:34

Witam. Wszystko fajnie. Czytalem o 98, ale nigdzie nie znalazlem informacji ze ma takie spezynki i po ile. Nie ma zadnych informacji ze ktos kupil od 98 sprezynki i jest zadowolony. Wchodze na Allegro i widze ze mirabella sprzedaje i ma pozytywne komentarze. Sprzedawal jeszcze tewje mleczarz i tez ma dobre komentarze. VSOP ma w ofercie ,ale cena zaporowa i nie ma nigdzie zadnego zdjecia. Kota w worku mam kupic? Wiem ze najgorzej maja ci co pierwsi kupili. Bo kupowali w ciemno. Ale spezynki sa na rynku od jakiegos czasu. Powinny byc jakies wnioski od tych co kupili. Allegro przemielilo na pewno z kilkadziesiat kilogramow. Dwa razy tyle, albo i wiecej poszlo bez Allegro. I nic, zadnych merytorycznych komentarzy. Dziwne. Z drugiej strony jak by sprezynki byly zle to by byly opinie ze sa zle. A takich na razie nie ma. I nie dosc ze jest kilka rodzajow trojkatnych to sie prostokatne pojawily. Mnie nie interesuja Wasze zale i uprzedzenia. Chetnie wymienie sie informacjami. Na przyklad taka ze szklene pierscienie Palla jak sa w szklanym destylatorze to jest super. Ale jak przesypac do metalowej rury to po 10 uzyciach zostaje z nich pyl bo sie krusza. Tak mnie sie przytafilo i szukam dobego wypelnienia. A wy mi tutaj o jakis bzdetach ze kogos nie lubicie. Potrzebuje 2 litry dobrego wypelnienia. To gdzie mam sie zwrocic o pomoc. Moze na oliwke ?

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2008-09-01, 11:43

halifaks pisze:...... Potrzebuje 2 litry dobrego wypelnienia.....
To po prostu je sobie kup. :!:

Na tym forum już wszystko powiedziano n/t wypełnień i wystarczy poszukać w tekstach. Tym bardziej, że jak ktoś przedstawia Ci swoją opinię, to zaraz zaczynasz polemizować, czyli raczej oczekujesz opinii zgodnej z Twoim przekonaniem (celem).

Opinie na allegro dotyczą jedynie transakcji, a nie właściwości danego wypełnienia - widać to po czasie ich zamieszczania w stosunku do transakcji.

I to tyle w tym temacie.



pzdr

Awatar użytkownika
inżynier
101%
101%
Posty: 1823
Rejestracja: 2006-11-14, 12:00

Post autor: inżynier » 2008-09-01, 13:22

@Halifaks
sprężynki wystawione na allegro mają dwie podstwowe wady, są zbyt ciasno nawinięte i mają zbyt małe przesunięcie zwoju. Powoduje to zwiększone opory przepływu, a co najważniejsze pogarsza znacznie p/v ze względu na przyleganie zwojów do siebie nawzajem.
Temat został szczegółowo opisany tutaj: http://www.bimber.info/forum/viewtopic. ... &start=555
A ja jestem jednym z pierwszych, który przetestował ten rodzaj wypełnienia i mogę tylko potwierdzić jego fantastyczne właściwości.
pozdrawiam - inżynier

Akas
101%
101%
Posty: 667
Rejestracja: 2008-05-30, 01:05
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Akas » 2008-09-01, 14:13

Tak wyglądają w powiększeniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-05-19, 18:54 przez Akas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
inżynier
101%
101%
Posty: 1823
Rejestracja: 2006-11-14, 12:00

Post autor: inżynier » 2008-09-01, 15:25

No właśnie, a powinny wyglądać tak:
Załączniki
1.JPG

Awatar użytkownika
SRG
90%
90%
Posty: 682
Rejestracja: 2007-12-15, 09:32
Lokalizacja: śląskie

Post autor: SRG » 2008-09-01, 17:06

@halifaks
Na tym forum już wszystko powiedziano n/t wypełnień i wystarczy poszukać w tekstach. Tym bardziej, że jak ktoś przedstawia Ci swoją opinię, to zaraz zaczynasz polemizować, czyli raczej oczekujesz opinii zgodnej z Twoim przekonaniem (celem).
Skąd my to znamy??? :wink:
Jak masz ochotę dyskutować ze swym preferowanym sprzedawcą (pan "l") to "Oliwka" jest do tego świetnym miejscem.
Mi szkoda czasu na "zabawę oliwkową".
Może jesteś wystarczająco młody (i zblazowany) by nie doceniać swego krótkiego pobytu na naszej wesołej planecie.
(Na swój prywatny użytek zrobiłem listę forumowych klonów pana "l***". Ty niestety niepokojąco zbliżasz się do obrazu jego nowego wcielenia) :mrgreen:
Co do Kol.98
Wystarczyło by zapytać JEGO na PW i uzyskał byś wyczerpującą odpowiedz. (Tak myślę)
Ale obawiam się że również jemu brak czasu na polemikę z osobami które same nie wiedzą o co pytają i nic nie rozumieją z odpowiedzi. :lol:

halifaks
10%
10%
Posty: 12
Rejestracja: 2008-06-02, 17:27

Post autor: halifaks » 2008-09-01, 21:08

Wiesz SRG, nic nie wniosles do dyskuji. Moze Hyde Park jest tym miejscem gdzie powinienes to napisac. A co do sprezynek ze zdjec. Teraz jestem za daleko od mojego komputera zeby podac linki. Na stronach ruskiego instytutu od spezynek bylo duzo linkow. Przebrnalem pzez wszystkie. Jeden byl ciekawy. Podane bylo do czego sluza rozne rodzaje wypelnien spiralnych. Bo na zdjeciach widac ze te Twoje roznia sie nie tylko skreceniem ale i ksztaltem. Napisali tam ze te bardziej rozcapierzone to do skroplonych gazow i o skrajnie niskiej lepkosci. jakies etery, freony, butany itp. I jeszcze je polecaja na separatory, zeby na przyklad z gazu olej usunac. A do destylacji bardziej lepkich cieczy to te drugie ciasniej zwiniete. Te male przerwy miedzy zwojami nic nie daja bo sie w nich silami kapilarnymi ciecz trzyma. Dlatego tych rozcapierzonych nie bralem pod uwage. Zastanawalem sie jaka jest roznica miedzy trojkatnymi a prostokatnymi. Z ciezaru 1 litra wynika ze w prostokatnych jest troche mniej drutu i powinny stawiac mniejszy opor bo przetrzen otwarta jest wieksza. To mnie interesuje. Czy prostokatne sa faktycznie wydajniejsze czy nie sa. Ale widze ze moje probemy niedlugo sie rozwiaza. Kol. Akas ma prostokatne i moze podzieli sie praktycznymi informacjami. Kolego Akas napisz prosze co Ci wyszlo na probach, bede niezmienie wdzieczny.

zbyszek1281
101%
101%
Posty: 2012
Rejestracja: 2006-05-12, 22:49

Post autor: zbyszek1281 » 2008-09-01, 22:05

@ halifax nadal nie oglądałeś zdjęć z oferty handlowej spiralek ,oraz podanych parametrów .
Szkoda, że przeczytałeś wszystko i nie znalazłeś informacji o zastosowaniu spiralek do rozdzielania izotopów,a jest takowa tylko co z tego.

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2008-09-01, 22:10

Akas pisze:Tak wyglądają w powiększeniu.



wyglądają nieciekawie :|

halifaks
10%
10%
Posty: 12
Rejestracja: 2008-06-02, 17:27

Post autor: halifaks » 2008-09-01, 22:19

@ Zbyszek
Nie widzialem z wyjatkiem Allego zadnej innej oferty handlowej. Podaj prosze linka.

zbyszek1281
101%
101%
Posty: 2012
Rejestracja: 2006-05-12, 22:49

Post autor: zbyszek1281 » 2008-09-01, 22:43

Wcześniej pisałem, że na stronach rosyjskich masz ofertę instytutu.Tam zobacz zdjęcia.Linki podawane były parokrotnie w tym temacie.
Pozdrawiam

halifaks
10%
10%
Posty: 12
Rejestracja: 2008-06-02, 17:27

Post autor: halifaks » 2008-09-01, 23:35

witam. Widzialem te rosyjskie oferty. W Polsce mozna je traktowac jako ciekawostke przyrodnicza. Rosja to inny obszar celny. Ceny tez maja malo zachecajace. Pierscienie wychodza w zaleznosci od ksztaltu i rozmiaru miedzy 150 a 500 zl netto. Do tego vat i podatek graniczny, dodatkowo koszt transportu robi cala impreze nieoplacalna. Od jednego z forumowiczow dostalem informacje ze Ty Zbyszku ten teges pierscienie i tak dalej. Podeslal bys na priw jakis dokladniejszy opis. Nie musisz sie spieszyc. W kraju bede za jakis miesiac. Zanim odbuduje finanse tez troche potrwa.

Akas
101%
101%
Posty: 667
Rejestracja: 2008-05-30, 01:05
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Akas » 2008-09-02, 00:35

halifaks pisze: Kol. Akas ma prostokatne i moze podzieli sie praktycznymi informacjami. Kolego Akas napisz prosze co Ci wyszlo na probach, bede niezmienie wdzieczny.
Za szybko nie podzielę się informacjami na temat skuteczności tych sprężynek, ponieważ moja pierwsza kolumna jest jeszcze w fazie budowy.

Awatar użytkownika
SRG
90%
90%
Posty: 682
Rejestracja: 2007-12-15, 09:32
Lokalizacja: śląskie

Post autor: SRG » 2008-09-02, 08:30

@halifaks
Żeby było merytorycznie:
Chetnie wymienie sie informacjami. Na przyklad taka ze szklene pierscienie Palla jak sa w szklanym destylatorze to jest super. Ale jak przesypac do metalowej rury to po 10 uzyciach zostaje z nich pył bo sie krusza. Tak mnie sie przytafilo i szukam dobego wypelnienia.
Czy mógłbyś zamieścić zdjęcie takiego szklanego pierścienia Palla?
Ja nigdy takowych nie widziałem. Szukałem nawet w Google producenta takiego cudeńka i nie znalazłem. (Znalazłem wielu innych ale produkowali tylko metalowe czy z tworzyw sztucznych)

Tz. destylatory jakie widziałem miewały pocięte szklane kilku centymetrowe szklane rurki. (To je nazywasz pierścieniami Palla?) Ale to nawet nie były pierścienie Raschiga.
Chyba że jesteś (byłeś) posiadaczem jakiegoś niestandardowego destylatora jakiego nie dane mi było widzieć czy o nim słyszeć. :lol:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości