Drożdże Turbo (tzw. Czarownica)

Awatar użytkownika
OLO 69
100%
100%
Posty: 1593
Rejestracja: 2009-11-23, 14:01

Post autor: OLO 69 » 2012-05-27, 22:33

Drożdże Czarownica,podobnie jak T3 pakowane są w papierowe torebki i szybciej ulegają zwietrzeniu i przeterminowaniu.
Natomiast drożdże pakowane w torebki takie jakby aluminiowe np. Turbo 24pure,Turbo 48 pure nie ulegają wietrzeniu i działają dobrze nawet po dacie ważności.
Pzdr.
OLO 69

Awatar użytkownika
Trener
30%
30%
Posty: 36
Rejestracja: 2013-12-23, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Trener » 2013-12-25, 17:28

Od tego tematu zacząłem swoją przygodę na czarnym forum. Aż łza się w oku kręci. Kto by pomyślał, że został częściowo zduplikowany tutaj (lub tam).
Wracając do tematu, zrobiłem dwa porównania tych drożdży. Najpierw dwa nastawy po 7kg cukru na 25 litrów wody, w jednym Czarownica, w drugim T3 SpiritFerm. Czas fermentacji praktycznie ten sam, aromaty smakowo-zapachowe również. Różnic po rektyfikacji nie dostrzegłem.
Drugi test przeprowadziłem na tzw. nastawie powiększonym, z tym że zamiast do większej ilości cukru, podzieliłem paczki tych samych drożdży na pół, czyli powstały 4 nastawy 25L po 6kg cukru każdy. Tu również nie było żadnych niespodzianek. Oba rodzaje drożdży wykonały swoją robotę. Różnic jakościowych nie zanotowałem. Jedyna różnica to cena. T3 kosztują około 9zl, Czarownica 12zl. Więc jeśli nie ma różnicy, po co przepłacać?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości