KEG Gumowy ( w otulinie )_

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
furman

KEG Gumowy ( w otulinie )_

Post autor: furman » 2012-06-04, 12:36

Może komuś się przyda. Potrzebne narzędzia:

- Brzeszczot lub kątówka flex
- Młotek
- łapka / duży nóż

1. Nacinamy równolegle po całym obwodzie KEGA dwa nacięcia. Przecinamy w poprzek, odchylamy nożem i ściągamy gumę.

Obrazek

2. Nacinamy identycznie jak w punkcie pierwszym z tym że, wzdłuż Kega( od góry do dołu )
I ściągamy Gumę.

Obrazek

3. Takim sposobem mamy ściągnięta gumę z boku.

Obrazek

4. Teraz zaczynamy od dna. Prosta sprawa, wbijamy nóż/ łapkę pomiędzy blachę a gumę i robiąc dźwignię odrywamy całą gumę. Schodzi cała bez problemu.

Obrazek

5. Teraz najtrudniejsza część. Guma z góry. Robimy nacięcie do fitingu. Wbijamy łapkę/nóż i robiąc dźwignię odginamy i następnie odcinamy flexem gumę w około fitingu.

Obrazek

Obrazek

Pod tą czerwoną naklejką jest w środku blacha. Tutaj na zdjęciu jest cała odcięta.

Obrazek

A tutaj na innym Kegu jej nie odcinałem. Ściągnąłem tylko pierwszą warstwę gumy.

Obrazek

Ogólnie rzecz biorąc, cała operacja trwa około 1,5 godzinki. Tym sposobem pozbawiłem już 4 kegi z gumy. Praktycznie każdy był innego producenta, ale wymiary mają te same. Choć powiem, że dostałem ostatnio Kega w otulinie gumowej niższego od tych co prezentują zdjęcia. O jakieś 10 cm i wydaje się być trochę szerszy. Gumy z niego jeszcze nie ściągałem. Powodzenia.

PS. Uwaga przy nacinaniu flexem, żeby nie przeciąć blachy.

Daryjusz2234
0%
0%
Posty: 1
Rejestracja: 2012-06-03, 13:27

Post autor: Daryjusz2234 » 2012-06-10, 21:55

61gaw pisze:Po kształcie gumy z dna raczej wyglada na to, że dno ma orginalnie takie wytłoczenia, chyba, że młotek był wcześniej użyty w celu zmniekszenia delikwenta 8)
Mi się wydaje, że dno jest wypukłe, a kiedy podważałeś gumę to zostały ślady prętu lub innego narzędzia :)

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2012-06-10, 23:14

To jest dziwne, tak pokrzywione dno wyszłoby z prasy? Mało prawdopodobne...
Czy nie jest to raczej efekt rzucania pełnego KEG-a na twarde podłoże, wtedy silnie uderzona i przez to gwałtownie zgniatana guma przenosiłaby udar na czaszę KEG-a i wgniatała wypukłość dna?
Ale to tylko przypuszczenie, wzięte stąd, że KEG-i stalowe mają z reguły pokrzywione dolne ranty właśnie z tego powodu, czasem w dużym stopniu.
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości