Barwienie alkoholu

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
Awatar użytkownika
Ariush
50%
50%
Posty: 106
Rejestracja: 2006-11-08, 14:07
Lokalizacja: Lubuskie

Barwienie alkoholu

Post autor: Ariush » 2006-12-31, 14:03

Kilka lat temu kupiłem przed imprezką Bolsa BLUE o intensywnie niebieskim kolorze, po zmieszaniu z wódką i sokiem pomarańczowym wyszło coś wyglądające jak ludwig do naczyń, ale bardzo przypadło do gustu paniom obecnym na imprezie. Innym razem dostałem flaszkę finlandii cranberry, o pięknej czerwonej barwie. Ja osobiście nie gustuję w takich wynalazkach, ale opozycja domowa i jej koleżanki dopominają się o kolorowe trunki przy każdej możliwej okazji.
Czy ktoś z kolegów używa jakichś barwników i ew. gdzie takowe można kupić i czy są one neutralne dla smaku alkoholu.
Jeśli teoria nie pasuje do rzeczywistości, trzeba zmienić... rzeczywistość

Awatar użytkownika
Aabratek
101%
101%
Posty: 1395
Rejestracja: 2006-02-05, 16:20

Post autor: Aabratek » 2006-12-31, 14:11

odwiedź jakąś cukiernię lub hurtownię z dodatkami (dla piekarni,cukierni) - tam powinieneś dostać, można też poszukać w marketach (kiedyś widziałem)
są to oczywiście syntetyki - ale proste w użyciu i bezpieczne (także smakowo), poza tym naturalne środki nie zawsze dają ten wyrazisty kolor a przeważnie wprowadzają swoje posmaki
... a Goździkowa przypomina - na ból głowy walnijcie klina !

bnp

Post autor: bnp » 2006-12-31, 14:44

Ja nabyłem barwniki spożywcze od sąsiadów zza wschodniej granicy po 1zł za szt. Ok. 3g ale zbytnio nie stosuje , tak jak radzi kolega można je dostać w sklepach z zaopatrzeniem ciastkarni i cukierni, są nieszkodliwe w ilościach ok. do 2g jednorazowej dawki, ale tyle to nikt nie stosuje, dodają je do wszystkiego począwszy od mięsa , lodów aż do pasze dla kur aby miały pomarańczowe żółtka, tak więc chcąc nie chcąc spożywamy je na każdym kroku.

Pozdrawiam bnp

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2007-01-01, 18:49

Jako barwników używam soków z Auchan. Są w kolorach, niebieskim (malinowy), czerwonym (malinowy), ciepła żółć (pomarańczowy). Tych soków jest z kilka rodzajów (5 lub 6) ale ja używałem tylko tych. Przy mieszaniu ich tak jak farb można uzyskać rózne barwy, czuć słodycz, ale taką syntetyczną - nie cukier, a walory smakowe (zwłaszcza malinowy smak i zapach, gdyz są najintensywniejsze) po zmieszaniu ulegają zatarciu.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
wampir
50%
50%
Posty: 180
Rejestracja: 2006-01-06, 15:48
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: wampir » 2007-01-01, 20:22

Barwniki kupisz w wędkarskich-bezsmakowe.
,,Niech moc (%) będzie z wami"

Awatar użytkownika
Ariush
50%
50%
Posty: 106
Rejestracja: 2006-11-08, 14:07
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ariush » 2007-01-01, 23:34

Widzę że temat nie jest kolegom obcy, a już się bałem że tylko ja chcę tak wydziwiać. :wink:

@Tofi
Te soki z Auchan, czy to nie są te syropy dodawane w barach do piwa jako sok malinowy?? Czy ta słodycz i smak malin są mocno wyczuwalne??
wampir pisze:Barwniki kupisz w wędkarskich-bezsmakowe.
Czy te dodatki to produkty spożywcze, dopuszczone do spożycia przez ludzi?? Gdybym ja to miał pić to pół biedy, ale to ma być napitek dla gości, wolałbym aby nie zmienili zdania o moich produktach. :wink:

Wypróbuje chyba tych dodatków piekarniczo-ciastkarskich, jak je gdzieś znajdę w rozsądnych ilościach, bo hurtownia to pewnie na dziesiątki kilogramów sprzedaje.
Jeśli teoria nie pasuje do rzeczywistości, trzeba zmienić... rzeczywistość

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2007-01-02, 00:26

Akurat używałem tych małych soków 0,2l po złotówce od sztuki, a w barach widziałem 5 litrowe z pompką, nie wiem czy te duże dla auchan robi ten sam producent. Smak tak jak już pisałem jest nijaki, czyli dokładnie taki jak większość tanich napojów gazowanych. Wszystkie smakują tak samo (jak woda z cukrem) lub z lekką nutą charakterystycznego smaku. Akurat jestem bardzo wyczulony na słodziki, więc mogę stwierdzić ze czuć ten posmak słodziku, ale w małych stężeniach po prostu smakuje jak słodka woda o kolorze soku. Z niebieskiego i pomarańczowego robiłem zielony o smaku... nijakim. Najbardziej wyczuwalny jest malinowy (niezależnie czy w niebieskim czy w czerwonym), ale tak jak juz napisałem po zmieszaniu słabł ten smak, w niektórych przypadkach nawet do zaniku przy niskich stężeniach. Jeśli chodzi o słodycz, to tego raczej nie da się pominąć, chyba że zrobisz niemalże landrynkowy kolor, poza niebieskim, bo ten barwi intensywnie nawet w małych stężeniach. Słodyczą bym się nie przejmował bo w większości przepisów i tak musisz dodać łyżkę cukru. Z wysokimi procentami nie mieszałem, robiłem tylko ludwika z piwa :) i wtedy było czuć bardziej piwem jak tym sokiem, więc możliwe ze przy większych stężeniach alkoholu smak soku będzie pomijalny.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
wampir
50%
50%
Posty: 180
Rejestracja: 2006-01-06, 15:48
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: wampir » 2007-01-02, 16:08

>>Czy te dodatki to produkty spożywcze, dopuszczone do spożycia przez ludzi??<<
To barwniki spożywcze, bez obaw :wink:
,,Niech moc (%) będzie z wami"

Awatar użytkownika
truteen
40%
40%
Posty: 67
Rejestracja: 2006-07-31, 21:55

zielony duszeeeek

Post autor: truteen » 2007-01-10, 18:37

ja ostatnio maiłem spiryt sokiem KAKTUS tymbarka... kolor zielonego duszka - zaje fajowy - wg mnie :D jak się uda to dokleję zdjęcie... trzeba było tylko ściągnąć raz bo się na górze i na dole osad wytracił gloniasty ale produkt finalny jest zielono przezroczysty -

Wstawionej lasce przy dobrym bajerze można by wciskać że ABSYNT :D:D

Maiłem w ten sposób że odmierzyłem odpowiednią ilośc spiru - dopełniłem sokiem i po dniu ściągnąłem a niedobór uzupełniłem czysta wódką - odpady jakieś 50 ml dolałem do jakiegoś fermentującego nastawu :D żeby nie marnić procentów

jeszcze nie próbowałem ale złe nie powinno być na pewno :D
Cu + Al--->Cl + Au... pracuję nad tym, typowa wymiana tylko bardziej złożona...

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

barwy

Post autor: 98% » 2007-01-10, 20:25

Witam ja natomiast posoadam super "bajer" - nie dodaję do "towaru" lecz do gotowego trunku - dysponuje -
-lemonka
- irish ceram
- curacao blue
jest to syrop o określonym ( do nazwy ) smaku - mozna go dodatkowo używać do deserów , lodów , koktajli - jest on przeznaczony do wykorzystywania w barach , pubach , i restauracjach czy zawiera coś na wymiar ??? - tego żadne producent nie napisze
generalnie to :
- syrop glukozowo- fruktozowy
- woda
- zagęszczony sok .......
- kwas cytrynowy - regulator
- aromat

koszt butelki o pojemności 0,5 litra nie jest wielki ( dla nadanie koloru w drinku- to wystarczy ułamek) a zabawy z "kolorami" są nieraz nieobliczalne :mrgreen: :mrgreen:


pozdrawiam 98%

Awatar użytkownika
ankarski
40%
40%
Posty: 92
Rejestracja: 2006-08-10, 14:28
Lokalizacja: południe

Post autor: ankarski » 2007-01-19, 13:17

Zaglądnij tutaj.

http://www.allegro.pl/item158810535__fr ... zolty.html

Ja sam używałem kiedyś żółtego i czerwonego z firmy schwartau bodajże, ale nie mogę tego teraz odszukać na ich stronie. Kupowałem w spożywczym. Robiłem pomarańczówkę i cytrynówkę wg. Cieślaka i okazały się rewelacyjne (i barwniki i wódka). Zmieszanie czerw. i żółtego daje ładny pomarańcz. Barwniki bez smaku i zapachu.

reed3
10%
10%
Posty: 13
Rejestracja: 2007-01-23, 21:39

Post autor: reed3 » 2007-01-24, 00:14

Ja uzywałem soku z czarnej jagody. Daje kolor dynxu.

Awatar użytkownika
ojciecdyrektor
50%
50%
Posty: 125
Rejestracja: 2006-05-07, 02:09

Post autor: ojciecdyrektor » 2007-01-28, 16:27

Ja mam bardzo proste tanie rozwiązanie... barwniki do jajek (spożywcze) łatwo dostępne, tanie, nieszkodliwe, po wymieszaniu można uzyskać prawie wszystkie kolory !
Ja robie to tak: mam 6 buteleczek (z zakraplaczem- po kroplach jakichś) do każdej wsypuję inny barwnik (są w proszku). do pełna wody i mam gotowy "koncentrat". Do gotowej flaszki imprezowej wystarczy kropelka lub dwie i mamy piękny kolorek... można też mieszać kolory...

Te barwniki przydają się mi też przy sporządzaniu kolorowych drinków.
Biorę jakiś dobry smakowy destylacik i dodaje w różnych ilościach syrop z cukru + barwnik.
W efekcie w wysokim kieliszku otrzymuje piękną kilku kolorową tęczę. czasem jak się postaram to nawet 10 kolorową !!!

Awatar użytkownika
dawid7
10%
10%
Posty: 12
Rejestracja: 2011-04-17, 17:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: dawid7 » 2011-04-30, 23:24

podobno takimi sokami jak "Paola" "Herbapol" itp można barwić ale tylko delikatnie tzw "cienie" bo wódka przejdzie smakiem przy wiekszej ilości

[ Dodano: 2011-04-30, 23:27 ]
A jak chcesz na niebiesko to atrament do pióra, piłem i żyje jeszcze. Jest bez zapachu smaku a daje kolor. Tylko po kropli wlewać i mieszać bo inaczej się warstwi na dnie
Prawdziwy przyjaciel nie zna ograniczeń on wie tylko że mają je inni.
Prawdziwa dziewczyna nie tylko ma piękne ciało ale piękniejszą od niego duszę.

Awatar użytkownika
Adam's
40%
40%
Posty: 70
Rejestracja: 2010-02-23, 08:13
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Adam's » 2011-06-07, 13:18

Witam.
Zamierzam zrobić moim znajomym kawał i kupić z 2 butelki denaturatu w sklepie zawartość przelać do innych butelek natomiast te oryginalne butelki napełnić barwioną wódką na kolor fioletowy. Oczywiście pierwszego kielicha sam wypije ciekawy jestem ich reakcji, pewnie bedzie niezły ubaw. :mrgreen:
WÓDKO MA WÓDKO MA WÓDKO MA KTÓZ BEZ CIEBIE SOBIE W ŻYCIU RADY DA&#8230;!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=DUxJznAk78A

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość