TURBO 24H , TURBO 24 KLAR - nowości w ofercie

Podziel się adresami sklepów i stron www
Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

TURBO 24H , TURBO 24 KLAR - nowości w ofercie

Post autor: 98% » 2008-06-27, 01:19

Witam serdecznie od danie dzisiejszego dostępne są "nowośći "

- turbo klar 24h - "2W1 " dwie płynne saszetki oznaczone jako "A" i "B" - dodawane do nastawów gwarantują wyklarowanie po 24H . dodaje się je w odstępach czasowych .
zastosowanie :
- wina
- piwa
- zaciery na turbo drożdżach ( 24h , 48h , 8kg )
kolega @bnp oferował się "potestować " i podeśle opinie i jakości turbo klar24h ...jednak proszę o cierpliwość dzisiaj to przyjechało i za min dotrze do "testera "minie trochę czasu ;)


- turbo 24h pure - drożdże do cukrówek - podobne opakowanie jak przy turbo 48h pure .
waga drożdży 205 netto ( podejrzewam że to te same co "COOBRA24h" - specyfikacja ta sama i też ze Szwecji ) .
start fermentacji zacząć od 20 sC - najlepsza25sC .
nie używać rurek itp... koniec po 24h ;) .

po ofertę i ceny zapraszam na p.w. .

pozdrawiam serdecznie

98% :D

onek_uk
60%
60%
Posty: 236
Rejestracja: 2008-06-03, 01:39
Lokalizacja: Jukej :)

Post autor: onek_uk » 2008-06-28, 23:21

Ja uzywam wlasnie tego specyfiku do turbo drozdzy,dziala tak jak powinno,jak narazie jestem zadowolony :D

Awatar użytkownika
destylatek
101%
101%
Posty: 202
Rejestracja: 2008-02-18, 14:17
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Post autor: destylatek » 2008-07-07, 16:24

Działa tak jak w opisie. Zacier wyklarował się bardzo ładnie już po 18h. Fuzle osiadły zbite na dnie.
Znacznie lepiej jest pić wódkę i pleść głupstwa, niż pić wodę i być zasrańcem - Benjamin Franklin

Pozdrawiam destylatek.

bnp

Post autor: bnp » 2008-07-09, 08:35

I ja przetestowałem turbo Klara .
Efekty rewelacja już po 3 h nastaw był prawie klarowny a rano już kryształ

Dozowanie jest banalne
Zlewasz zacier z nad osadu mieszasz by wygazować dodajesz zawartość saszetki a po 3-4 h dodajesz saszetkę b delikatnie mieszając i po sprawie
Polecam
Załączniki
DSCF3106.JPG
rano.JPG
po 3 h.JPG
zacier.JPG

Awatar użytkownika
rafalsk
50%
50%
Posty: 120
Rejestracja: 2007-10-27, 15:15
Lokalizacja: Lublin

Post autor: rafalsk » 2008-07-09, 13:47

no faktycznie rewelacyjnie to wygląda :) Paczka z Turbo Klarem już do mnie chyba idzie od naszego Kolegi :D
@bnp:
Zlewasz zacier z nad osadu mieszasz by wygazować dodajesz zawartość saszetki (...)
W jakim celu należy odgazować zacier? Pytanie dla mnie dość istotne gdyż zamierzam wyklarować tym specyfikiem swoje pierwsze piwko. Wolałbym go raczej nie odgazowywać.

I pytanie do wszystkich:
Czy ktoś juz stosował tego Klara do klarowania piwa? Jeżeli tak to jak to się ma głównie do smaku. Nic nie zmieni?
Pozdrawiam
Rafał S.

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2008-07-09, 15:57

Witam na wstępie pragnę podziękować Koledze @Tofi oraz @bnp - za przetłumaczenie
"instrukcji obsługi " -zdecydowanie co trzy głowy to nie jedna :wink: ..

myślę że nie macie Koledzy do mnie żalu jak podeślę instrukcję zastosowania turbo klar 24
dla każdego to z pewnością będzie cenna uwaga :wink: :
niektóre fragmenty poprawiłem , zmodyfikowałem aby rozwiąć wątpliwości ...

oczywiście opinie innych "użytkowników" turbo klar24h są jak najbardziej wskazane :idea:

opis stosowania TURBO KLAR 24H :

Jak to działa - naturalny proces

Czym naprawdę jest fermentacja? Najprościej mówiąc to zachodzi kiedy komórki drożdży żywią się cukrem i (na niekorzyść dla nich) produkują alkohol jako produkt uboczny.
Alkohol jest trujący dla komórek drożdży i w końcu je zabija. Ale okazuje się że komórki drożdży są mądrzejsze niż wam się zdaje. Nie dojadają cukru, jest zbyt pyszny, więc muszą zrobić coś innego żeby przeżyć tak długo jak to możliwe.
Kiedy wyczuwają, że zapasy pożywienia wyczerpują się (a poziom alkoholu jest wysoki) zaczynają obrastać włosami (filamentami?). Po pływaniu przez jakiś czas te owłosione komórki drożdży wiążą się z innymi i formują duże "chmury" które w końcu stają się tak ciężkie, że toną i formują osad.
Komórki w wyższej warstwie osadu dziłają jak "strażnicy", chroniąc inne ich własnym ciałem. To pozwala niektórym komórkom pozostać przy życiu w zatrutym środowisku przez długi czas. I z tego powodu twoje wino się w - końcu - wyklaruje, nawet bez środków klarujących.
Użycie Superklar aby to przyspieszyć.
Superklar jest zrobiony z naturalnych produktów i działa trochę jak "płyn na porost włosów" dla komórek drożdży. jest to dwu-krokowy proces :
gdzie pierwsza saszetka (kiselsol - zol krzemionkowy) przyspieszy naturalny porost włosów, tak że "chmury" pojawia sie wcześniej a druga saszetka będzie "dodatkowymi włosami" które zwiążą "chmurę" mocniej.
Więc, w skrócie: Dodaj pierwszą saszetkę a by przyspieszyć przyrost włosów, potem dodaj długie molekuły z drugiej saszetki aby związać komórki drożdży mocniej. Oczywiście opadną one szybko i twoje wino będzie klarowne.
Oczywiście musisz być ostrożny z dodaniem saszetki B jeżeli potrząśniesz/pomieszasz za bardzo rozwiążesz chmury w momencie gdy chcesz aby się zeszły mocniej. Powinieneś tylko potrząsnąć delikatnie, tak aby rozmieszać zawartość w płynie (żeby powiązać chmury).
Start: Saszetka A
Odcedź wino/ zacier /piwo z osadu. Nie ma różnicy czy mała ilość osadu pozostanie. Dodaj stabilizator ( bardziej chodzi tutaj o nastaw winiarski - dodanie pirosiarczynu potasu ma za zadanie ubić "fluktujące" te na górze drożdże ) . Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej( przy zacierach nie chodzi nam o umartwienie drożdży bo po co :wink:) .
Potem dodaj zawartość saszetki A i potrząsaj mocno przez 3-4 min albo aż cały CO2 zniknie. Jeśli chcesz to zrobić bardzo bezpiecznie możesz powtórzyć to godzinę później.( to potrząsanie dotyczy zastosowania wcześniej pirosiarczynu potasu - bo wiadomo że w reakcji z woda tworzy opary siarki i wydziela się przez to gaz - co2 ) ale dla pewności dobrze po ściągnięciu znad osadu potrząsnąć /zamieszać nastawem ,
Pozostaw na minimum 3godziny (albo do następnego dnia) zanim będziesz kontynuował.
3-24 godz. później: saszetka B
Dodaj zawartość saszetki B, wtedy wstrząsaj lub mieszaj delikatnie przez 15 sekund, tak tylko żeby zruszyć osad ale nie dłużej. Pozostaw do wyklarowania (w chłodnym miejscu) na odpowiedniej wysokości do odcedzenia w następnym kroku.
24-48 godz. później: GOTOWE!!!

Składniki:
Saszetka A: kiselsol 15g, saszatka B: chitosan 95 g..

pozdrawiam 98%

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-07-09, 23:08

Koło filamentów jest zbędny znak zapytania, ponieważ dokładnie tak się nazywają te włókna białkowe (patrz Wikipedia). Tak teraz czytam to dokładnie i modyfikacja tłumaczeń nie wyszła na dobre treści tekstu. Wino się klaruje, bo coraz cięższe chmury osiadają na dnie (dlatego nie wolno rozbić chmur, gdyż luźniejsze chmury zawiesin są lżejsze) , a te drożdże chronione przez strażników mogą wrócić do fermentacji, jeżeli warunki znów zmienią się na korzystne.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2008-07-10, 01:08

Witam - zgodzę się z tym @tofi - bardziej tutaj chodzi o "dosładzanie " nastawu winnego przed butelkowaniem - co grozi - hmmm............ miałem taki przypadek z truskawkowym
po bayanusach ( od 98% :mrgreen: :mrgreen:) niby 8 miesięcy zlewanie znad osadu ( ze 3-4razy ) - "obiąg " ( dla perwersyjnych - choć dla mnie te nazewnictwo jakieś niesmaczne :wink: - w moich ustach - lepiej brzmi w ustach kobiety :mrgreen: :mrgreen: )
i po dosłodzeniu ok - zabutelkowałem i co :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: nie minęło 5 dni i w barku potem pod tarasem
"pif - paf , pif - paf , pif - paf....itd...................." ni cholery
z powrotem do balona i znowu praca / praca - czy one ( drożdże ) się nie męczą ??.

przy zacierze i tak dajemy od ( powiedzmy )razu w rurę - z pewnością część drożdży pozostaje w zawiesinie ale już chyba nie ma tak bardzo wpływu na finalny produkt ....
do wina to chyba wyjaśniłem - choć expertem nie jestem - ale z obserwacji i praktyki ( co ważniejsze ) wynika aby zasiarkować i zabić drożdże . Przy piwie to tutaj niech praktycy sie wypowiedzą bo zabierać głosu w niesprawdzonej przez mnie "dziedzinie " co do klarowania brzeczki nie bedę sie wypowiadał coby nie wprowadzać w błąd - uważam że krótko i rzeczowo na ten temat powiedziałem / napisałem ;) .

pozdrawiam 98%

Awatar użytkownika
v.s.o.p.
50%
50%
Posty: 163
Rejestracja: 2006-02-11, 18:45
Kontaktowanie:

Post autor: v.s.o.p. » 2008-10-04, 09:54

chy są jakieś proporcje do do ilości zacieru na jedną saszetkę?
Lutek
V.S.O.P.
www.vsop.com.pl
http://vsop.blox.pl
Gdy dłużej nie odpowiadam pisz bezpośrednio na info@vsop.com.pl

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-10-04, 14:28

@v.s.o.p.
chyba tylko zakłady bukmacherskie, stawiam, że jedna torebka na jeden balon 54l wina.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
yaco26
70%
70%
Posty: 378
Rejestracja: 2008-06-04, 22:03
Lokalizacja: Z za Narwi

Post autor: yaco26 » 2008-10-04, 18:54

Dostałem ów wynalazek w gratisie :D :) i 50L zacieru klaruje bez problemu,
po 30 godzinach na wierzchu była 10cm warstwa wody :lol: :shock: myślę ze i 2 razy tyle zacieru by się wklarowało w tydzień.
Alkoholik to człowiek który przekroczył granice na której my wszyscy balansujemy.
Najpierw czytaj potem pytaj;)

Sláinte,
Yaco26

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2008-10-21, 00:14

Witam ostatnie wieści z placu boju - turbo klar można stosować w przeciągu 30 minut od dodania saszetki "a " .
nie potrzeba czekac 12h .

po zlaniu znad osadu po fermentacji - wlewamy saszetkę "a" - intensywnie mieszamy aby odgazować przefermentowany zacier - bardzo intensywnie .

potem czekamy 20 - 30 minut i dodajemy sasztkę "B " - deliktanie mieszamy nastaw .

czekamy i pędzimy z robotą do przodu .
sprawdzone , przetestowane na 98% :wink:

pozdrawiam i zapraszam bo warto .

98%

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2009-01-21, 18:47

Czy zlewanie znad osadu jest konieczne?
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2009-01-21, 18:52

@Spiryt

Jeśli grzejesz bezpośrednio, to raczej tak.
Ja w pierwszym przebiegu grzeję zawsze poprzez płaszcz olejowy i w związku z tym leję jak leci (przed wlaniem nawet mieszam).
Dobrze jest też dodać niewielką ilość sody oczyszczonej (mniej "śmierdzi" oraz zdecydowanie mniej nalotu pozostaje na części miedzianej wypełnienia). Odnoszę wrażenie, że nawet niewielka ilość sody (2-3 łyżeczki na 10 l ) mocno poprawia destylat po pierwszym przebiegu.

pzdr

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2009-01-21, 19:01

jakiś taki zamyślony jestem,wybaczcie :oops: :nie_wiem

Może zadam pytanie jeszcze raz:Czy zlewanie znad osadu przed dodaniem turbo klar jest konieczne?Czy można dodać do nastawu w którym na dnie są drożdże?Wszyscy piszą żeby zlewać ale czy ktoś próbował nie zlewać?
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości