Informacja dla klientów - Dyskusja

Podziel się adresami sklepów i stron www
Awatar użytkownika
C2H6O
60%
60%
Posty: 286
Rejestracja: 2010-01-06, 21:14
Lokalizacja: RoI

Post autor: C2H6O » 2014-09-25, 22:04

^^^
Więc na jakiej podstawie prawnicy nie zalecają Ci podpisania ugody? Bez zapoznania się z dokumentem, którym plipek epatuje w aukcjach?
Obrazek

pulse86

Post autor: pulse86 » 2014-09-25, 22:11

Ten dokument widzieli czyli dokument ugody z warunkami nie do przyjęcia

Awatar użytkownika
Emiel Regis
90%
90%
Posty: 656
Rejestracja: 2012-05-12, 14:56
Lokalizacja: Picardie, Żywiec

Post autor: Emiel Regis » 2014-09-28, 11:59

@pulse86
Narobiłeś szumu, nie wiadomo właściwie po co.
Jak dla mnie wygląda to na próbę zastraszenia konkurencji. Gdzie jest choćby wzór zastrzeżonego modelu z nr. patentu?
Dostałeś jakieś wątpliwe dokumenty (tak przynajmniej wynikło kiedyś w dyskusji nt. prezentowanych w swoich aukcjach przez plipka 'praw' do wyłączności' jeśli chodzi o sprężynki) i spuściłeś uszy.

Rozumiem że chciał Ci utrzeć nosa za kopiowanie jego wzierników (to chyba rzeczywiście był jego autorski pomysł) i robienie identycznych kolumn, sprężynki jednak nie były identyczne, ich rozmiary sporo się różniły.
Moim zdaniem 'zagarnięcie' dla siebie wyłączności na produkcję i sprzedaż sprężynek pryzmatycznych jest identyczne dla pewnej historii z próbą opatentowania oscypka przez jednego cwaniaka.
Takich ludzi unikam jak ognia, na mnie nie zarobią ani grosza.

pulse86

Post autor: pulse86 » 2014-09-28, 13:58

Ta afera Ciągnie się od pokazania Mini Stilla.
Jedyne co skopiowałem to zaworek w kilku sztukach.
Bo wziernik był już plipkowy.
Większość zaworków miałem od brata Akasa.
Jeśli pamiętacie to moja kolumna była przed jego.
Jedyne co zmieniłem to kolanko nyplowe za zaworem VM.
Chłodnicę mam po dzień dzisiejszy inną.
Sterownik inny - sam projektowałem
Wziernik też mam inny - nie ma on takiego w swojej ofercie.
Wzorów wzierników jest kilkanaście. Także jest w czym wybierać
Pierścienie centrujące inne.
Sprężynek to w czasie 2 lat miałem z 4 rodzaje od różnych dostawców.
I ktoś piszę że pozer i kopiuje wszystko co jest nieprawdą.
Nie wszystkim się chwalę na forum skąd co mam.

Awatar użytkownika
Emiel Regis
90%
90%
Posty: 656
Rejestracja: 2012-05-12, 14:56
Lokalizacja: Picardie, Żywiec

Post autor: Emiel Regis » 2014-09-28, 15:57

pulse86 pisze:I ktoś piszę że pozer i kopiuje wszystko co jest nieprawdą.
Jest kilkunastu producentów kolumn i prawie każdy ma swój 'styl', co pozwala na wyrobienie sobie marki i odróżnia go od reszty, tak więc nie dziw się że że przylgnęła do Ciebie ta łatka, skoro swego czasu sprzedawałeś kolumny identyczne jak plipek, praktycznie nie do odróżnienia na zdjęciach.
Trzeba było prostować i wyjaśniać, nie rozumiem czemu tego nie robiłeś, skoro brałeś udział w tamtych dyskusjach.
Poza tym sam przyznałeś że skopiujesz wszystko i nie masz z ty problemu, wystarczy że dostaniesz zamówienie.
Co do samego wziernika, rzeczywiście myślałem że to pomysł plipka, a jeśli nawet tak nie jest, to przecież też sprzedawałeś identyczny wzór w niższej cenie. Chcesz powiedzie że kupowałeś od niego i odsprzedawałeś?


Tak czy owak podtrzymuję swoje zdane nt. sprężynek. Byłoby nieźle gdyby sam zainteresowany zabrał głos i wyjaśnił o co chodzi i czy mamy dobre informacje, w tej chwili kiepsko to dla niego wygląda.

Ernest1
30%
30%
Posty: 38
Rejestracja: 2012-10-07, 17:25

Post autor: Ernest1 » 2014-09-28, 17:29

Panowie, dla mnie to wygląda tak, jak niewiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze.

pulse86

Post autor: pulse86 » 2014-09-28, 17:49

@Emiel pokaż które moje kolumny były takie jak jego ?
Takie same wzierniki sprzedaje nawet kula.
Mój był zmodyfikowany bo posiadał podtoczenie na uszczelkę szkła i podtoczenie na rurę (rowek).

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2014-09-28, 21:12

Witam liznąłem trochę tematu jeśli chodzi o patenty i zastrzeżenie - temat innego urządzenia do produkcji prądu. Znam procedury itp ... . temat jest "ciężki " bo nie wiadomo co zastrzeżono - produkt , wzór użytkowy itp ... . Co jest tematem "patentu " - jest to podstawowe pytanie. W dzienniku patentowym powinien ten "paten' widnieć pod nim powinni się podpisać - specjaliści -profesorowie itp... znawcy tematu.

Wielkie uznanie dla wynalazców - co maja głowę na karku - - prawo patentowe trwa zwykle 20 lat po tym czasie wygasa i każdy może z niego korzystać od woli - ma wgląd w dokumentacje itp.

Z coca cola - jest inaczej (bynajmniej wiedzieli że odniosą sukces) - nie maja patentu - bo po 20 latach każdy by wiedział ile czego i co czego dodać aby wyszedł ten oryginalny smak ...

Mają przepis - recepturę która jest pilnie strzeżona w sejfie - dzięki temu im paten nie potrzebny... ot tylko tak poza tematem...


Sądzę, że skoro jest patent to trzeba go przestrzegać - kwestia co jest tematem
"patentu ".

A może "patent ' dotyczy sposobu wytwarzania :idea: ???? nie samych sprężynek
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez 98%, łącznie zmieniany 1 raz.
www.bimberhobby.pl

( sklep dla prawdziwych hobbystów )

Awatar użytkownika
Emiel Regis
90%
90%
Posty: 656
Rejestracja: 2012-05-12, 14:56
Lokalizacja: Picardie, Żywiec

Post autor: Emiel Regis » 2014-09-28, 21:16

pulse86 pisze:@Emiel pokaż które moje kolumny były takie jak jego ?
Takie same wzierniki sprzedaje nawet kula.
Mój był zmodyfikowany bo posiadał podtoczenie na uszczelkę szkła i podtoczenie na rurę (rowek).
Żartujesz, czy mam zacząć szukać w starych tematach?
Poza tym jeśli wszystko miałeś inne, to co znaczą te słowa?
pulse86 pisze: Sobota, 16 Sie 2014
[...]Zamierzam też wycofać że sprzedaży zaworki, porty i wzierniki. W końcu jeśli inni stworzyli taki ich dizajn to niech na tym zarabiają. Jak to mówią nie tędy droga. Przepraszam za to głupie niekoleżeńskie zachowanie. Więcej się to nie powtórzy.[...]
http://alkohole-domowe.com/forum/post10 ... ml#p106674

Temat niby nie o tym, ale zdaje się jest to jedna z przyczyn obecnej sytuacji (nie wybielam tutaj patentowanego kolegi, który nie uznał za stosowne napisać słowa komentarza przy okazji dzisiejszej wizyty..).

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2014-09-28, 21:45

98% pisze:Sądzę, że skoro jest patent
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... Może w końcu druga z stron zajęłaby głos w sprawie. :?

Awatar użytkownika
Emiel Regis
90%
90%
Posty: 656
Rejestracja: 2012-05-12, 14:56
Lokalizacja: Picardie, Żywiec

Post autor: Emiel Regis » 2014-09-28, 21:57

A co miałby napisać?
Jeśli ma ten patent, to już każdy sam sobie nazwie takie zachowanie, dla mnie to cwaniactwo i pazerność do dużej potęgi.
Jeśli patentu nie ma, a mimo to straszy innych sądami, to jak to nazwać :?: :abaras

zbynio
80%
80%
Posty: 415
Rejestracja: 2013-08-04, 23:26
Lokalizacja: Lorrach

Post autor: zbynio » 2014-09-28, 22:18

Z tym patentem to póki co jest tak samo jak z Yeti...
Wszyscy wiemy że istnieje ale,
nie widział go nikt z nas. :?:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zbynio, łącznie zmieniany 1 raz.
Ryby łowię.

jurii
90%
90%
Posty: 644
Rejestracja: 2010-04-06, 22:55
Lokalizacja: Parczew

Post autor: jurii » 2014-09-28, 22:22

Patentu mieć nie może.

Awatar użytkownika
C2H6O
60%
60%
Posty: 286
Rejestracja: 2010-01-06, 21:14
Lokalizacja: RoI

Post autor: C2H6O » 2014-09-28, 22:26

98% pisze:Wielkie uznanie dla wynalazców...
100% racji, i tylko dla wynalazców.

Nie jestem przekonany czy w świetle ustawy plipek miał prawo uzyskać patent na sprężynki.
Zdjęcie okładki z jego aukcji dotyczy raczej prawa ochronnego na wzór użytkowy. Raczej, bo póki co nawet pulse86, jako strona sprawy nie zapoznał się (lub jego prawnik) z treścią dokumentu! Niedopatrzenie to, nieodpowiedzialność???

Awatar użytkownika
lesgo58
100%
100%
Posty: 1246
Rejestracja: 2011-04-28, 07:15
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: lesgo58 » 2014-09-29, 07:43

Żenująca jest ta cała sytuacja. I jeszcze wciąga się w to wszystko forum, które w założeniu jest hobbystyczne. Dodatkowo prowadzi się dyskusje zahaczając o psychologię społeczną. Chcieliśmy krwiożerczy i dziki kapitalizm - to go mamy. I nie czas i miejsce wylewać łzy i żale że garbaty ma proste dzieci.
A załóżcie sobie Panowie swoje własne forum i tam załatwiajcie swoje sprawy.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości